Партнер рубрики Події

Засуджений за ухилення від призову адвентист з Кременеччини не згоден із рішенням Верховного суду

Засуджений за ухилення від призову адвентист з Кременеччини не згоден із рішенням Верховного суду

Верховний суд оголосив рішення щодо жителя Кременеччини, адвентиста Дмитра Зелінського, який, як йдеться у документі, ухилився від призову на військову службу через релігійні переконання.

Нагадаємо, суд першої інстанції чоловіка виправдав. Тернопільський апеляційний суд скасував вирок, визнав чоловіка винуватим і відправив за ґрати на три роки. Остаточне рішення днями оголосили у касаційній інстанції.

Не згодні з рішенням

Адвокат засудженого Петро Корф прокоментував рішення Верховного суду, який залишив у силі вирок апеляційного суду.

— Кременецький районний суд виправдав мого клієнта, визнав невинним. Апеляція засудила, скасувала рішення першої інстанції і дала три роки реально. Апеляція досліджувала повторно докази і навела свої аргументи, мотиви в обґрунтування свого рішення. А колегія Касаційного суду не мала би вже досліджувати докази, але чомусь вдалася до дослідження. І у своїй постанові навела мотиви, здебільшого відмінні від тих, які наводила апеляція. Не повністю, але багато чого було іншого, і цього не мало бути, — коментує Петро Корф.

Відео дня

Адвокат зазначив, що є ще багато іншого у рішенні Верховного суду, з чим його клієнт не погоджується 

— Ми маємо ще час і, можливо, будемо оскаржувати до Європейського суду з прав людини, — додав Петро Корф.

Взяли під варту

Нагадаємо, після проголошення рішення суду апеляційної інстанції (28 серпня 2023 року) Дмитра Зелінського взяли під варту, наразі він відбуває призначене покарання у вигляді трьох років позбавлення волі.

Зазначимо, у Законі України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а саме у статті 23, не передбачена відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації через релігійні переконання чи приналежність до релігійної організації.

Закон України «Про альтернативну (невійськову) службу» передбачає порядок заміни військової служби альтернативною, але, як пояснив у своєму рішенні Верховний суд, можливості заміни в означений спосіб військової служби за призовом під час мобілізації на особливий період Закон не передбачає.

— Суд вважає необхідним зазначити, що призов на військову службу по мобілізації не означає автоматично, що він був зобов'язаний брати до рук зброю, адже з огляду на його релігійні переконання та конституційний обов’язок із захисту Вітчизни під час несення служби він міг бути задіяний у ремонті техніки, будівництві укріплень, вивезенні поранених, перевезенні вантажів та виконанні інших функцій, не пов’язаних із використанням зброї, — зазначено у рішенні Верховного суду від 13 червня 2024 року.

Також Верховний суд констатував, що жодні релігійні переконання не можуть бути підставою для ухилення громадянина України, визнаного придатним до військової служби, від мобілізації з метою виконання свого конституційного обов'язку із захисту територіальної цілісності та суверенітету держави від військової агресії з боку іноземної країни. 

Нагадаємо, Дмитро Зелінський є уродженцем міста Щастя Луганської області. У суді першої інстанції засуджений зазначив, що належить до християнської спільноти «Церкви адвентистів 7-го дня». В 2002 році прийняв водне хрещення в місті Лисичанськ Луганської області. Надав суду відповідне свідоцтво. До свого навернення працював в органах МВС та через релігійні переконання залишив попередню роботу. В Кременецькому районі був зареєстрований як внутрішньо переміщена особа.

У суді Дмитро Зелінський також пояснив,що його релігійні переконання не допускають користуватися зброєю, про що він зазначив у військкоматі. Після отримання бойової повістки з`явився у воєнкомат з заявою, в якій зазначив, що належить до християнської спільноти «Церкви адвентистів Сьомого дня» і що виконання військового обов`язку суперечить релігійним переконанням. Просив звільнити його від призову на військову службу під час мобілізації або ж направити на альтернативну (невійськову) службу. 

Про рідних чоловіка нічого не відомо, інформації про дружину чи дітей не зміг надати і адвокат засудженого. 

Хто такі адвентисти?

Церква адвентистів сьомого дня в Україні — це християнська протестантська конфесія, яка визнає Біблію беззаперечною істиною, базується на виконанні Десяти Божих заповідей, (зокрема, буквальному дотриманні заповіді про суботу) та вірі у близьке Друге пришестя Ісуса Христа. 

Про діяльність цієї християнської конфесії журналісти «20 хвилин» спілкувались із обласним пастором Василем Капітанчуком. Інтерв'ю можна прочитати у матеріалі «Адвентисти служать, але без зброї».

«Не брати в руки зброї, але служити суспільству і захищати людське життя. Так, зокрема, розуміють поклик віри вірні Церкви Адвентистів Сьомого Дня. Вони не ховаються від повісток з військомату, але обирають альтернативну службу».

Відзначимо, релігійна спільнота активно відреагувала на засудження свого вірянина. 

— Дмитро член церкви з 2000 року, реабілітолог та місіонер. Нещодавно особисто відвідував його в місцях позбавлення волі. Він не ухилянт! Він просив альтернативної служби, але кому це потрібно? Але ще є - Божий суд, де Суддя і Адвокат в одній Особі!, —  писав 9 жовтня 2023 року на своїй сторінці у соцмережі  Pavel Yeremenko.

— Касаційний Суд м. Києва засудив Дмитра Зелінського за відмову брати в руки зброю на підставі 6-ої Заповіді. Сьогодні,13 ЧЕРВНЯ Верховний суд в Києві залишив 3 роки ув'язнення, без права оскарження. Ця судова справа, свідчить, що ставлення до свободи віросповідання в Україні повторює часи СРСР!, —  відреагував на рішення суду на своїй сторінці у соцмережі Александр Тюпин.

«20 хвилин» продовжать слідкувати за цією у справою, зокрема, якщо засуджений буде відстоювати свої права у Європейському суді з прав людини.

 

Читайте також:

Зеленський призначив нових суддів на Тернопільщині

Анну Мостецьку призначили суддею Тернопільського міськрайонного суду

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Ce Win

    Щоб знав за що батьківщину має любити 😂😂😂

keyboard_arrow_up