Житель Тернопільського району заплатив за неіснуючий товар 37 тисяч гривень

Житель Тернопільського району заплатив за неіснуючий товар 37 тисяч гривень

На одному із сайтів потерпілий знайшов оголошення про продаж сільськогосподарських тварин.

Шахраї обманом заволоділи коштами жителя Тернопільського району. З електронного гаманця чоловіка аферисти зняли 37 тисяч гривень.Про це повідомляє поліція області.

«На одному із сайтів потерпілий знайшов оголошення про продаж сільськогосподарських тварин. Заявник зв’язався із псевдопродавцем та перерахував гроші на вказані банківські рахунки. Проте товар чоловік так і не отримав», — йдеться в повідомленні.

Працівники поліції за даним фактом здійснюють досудове розслідування відповідно до статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до 3 років позбавлення волі.

Найпоширенішими схемами шахрайства в Інтернеті являються:

Відео дня

Фішинг

Це більш поширений вид шахрайства в Інтернеті. Його мета – отримання даних користувача (логіна, пароля та ін.) з метою їх подальшого використання для отримання незаконної вигоди (наприклад, ці дані використовують при виконанні платіжних операцій).

Серед найвідоміших прикладів фішингу: використання сайтів, соцмереж, фінансових організацій – «двійників»; розсилка з електронної пошти з проханням про авторизацію на сторонніх ресурсів; повідомлення з привітаннями про виграш у вигаданих розіграшах та ін.

Фіктивні Інтернет-магазини

Сайти таких Інтернет-магазинів дуже важко відрізнити від реальних. На сторінці такого магазину можна знайти сотні, а то й тисячі товарів. За фактом, вони або відсутні або їх якість не відповідає заявленій.

Найчастіше фіктивні Інтернет-магазини приваблюють потенційних клієнтів цінами, які на порядок нижче ринкових. Після отримання оплати товари шахраї не відповідають на дзвінки та просто зникають.

Шахрайство з кредитними картками, банкінгом

Жертвою шахрайства з кредитними картками та Інтернет-банкінгом може стати будь-хто. Хоча банківські структури та ліцензовані МФО здійснюють перевірку даних при переведенні грошей чи оформленні кредиту, про захист своїх платіжних даних варто піклуватися.

Читайте також:

Жителька Тернопільщини віддала 200 тисяч гривень за неіснуючі тюльпани.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up