Чим більше б'ють на сполох через появу котельні на торфі посеред спального району, тим швидше ведуться будівельні роботи, скаржаться жителі Київської та 15 Квітня.
Так, лише за минулі вихідні встановили частину димогарної труби, заввишки орієнтовно 12-15 метрів, вставили вікна у приміщенні. Темпи робіт пришвидшились після перших зборів занепокоєних тернополян 25 січня. Ще одні збори відбулись 31 січня та сьогодні, 2 лютого. Від представників міськради та тепломереж на цю зустріч не прийшов ніхто.
Нагадаємо, у Тернополі реконструюють котельню на Київській,3а, 3с, її мають переобладнати на альтернативне паливо – торф. Мешканці сусідніх з котельнею будинків проти такого задуму. Свою позицію люди пояснюють тим, що тепломережі та міськрада не надає підтвердженої інформації з приводу безпечності такої альтернативи, а саме будівництво ведеться не без порушень. Окрім того, тернополяни не розуміють, чому їх не повідомляли про це будівництво та не проводили ніяких громадських слухань.
Тепломережі ж переконують, що мають усі необхідні документи та дозволи для проведення таких робіт і запевняють, що шкоди від такої котельні не буде. А, якщо буде, то їм просто екологічні інстанції не дозволять працювати.
Про це ми писали у статті "Тернополяни кажуть, що котельня на торфі наробить лиха в спальному районі"
- Влада нас не чує. Кажуть, що все це безпечно і ми просто не розуміємо. Причому, як ми зрозуміли з останньої зустрічі наприкінці січня, переведення котельні на торф не приведе до зменшення сум у платіжках, - обурюються тернополяни. – А шкода від такої котельні буде!
Тому противники переобладнання хочуть затребувати повну редакцію документів на реконструкцію котельні по вулиці Київській,3а, 3с.
Певні роз’яснення щодо будівництва під час зустрічі 2 лютого дав очільник міського відділу Архбудконтрою Михайло Горішний. Адже, дивлячись на роботи, люди переконані, що йдеться не про реконструкцію, а нове будівництво. За словами пана Горішного, йдеться таки про реконструкцію, і підстав відмовити у реєстрації декларації на початок робіт у його відділу не було. Були й питання, чому згадуване будівництво має третю категорію складності. На їхню думку, категорія мала б бути вищою.
- Категорію складності визначає проектант, - каже пан Горішний. - Цю штуку запроектувала «Промгазтехнологія» з міста Фастів. Проектант визначив, що його проект відноситься до 3-ї категорії складності. Щоб я міг оцінити, чи це є правда, чи ні, треба було б під час перевірок затребувати документацію і замовити незалежну експертизу у сертифікованого експерта, який би мав підтвердити або не підтвердити нам інформацію.
Провести ж такий інспекційний захід в Архбудконтролі зможуть лишень після відповідної заяви юридичних або фізичних осіб. Власне таку заяву і напишуть тернополяни. Загалом, як пояснив посадовець, категорійність визначається від класу наслідків в разі скоєння катастрофи.
- Ми говоримо одне, а влада нам інше, - кажуть тернополяни. – Мовляв, ми просто якісь олені. Тепер ось з’являються матеріали на провладних сайтах, де нас називають ледь не сепаратистами. Бо ми не хочемо незалежності від російського газу. Ми хочемо, але не за рахунок нашого здоров’я. Ми спілкувались з фахівцями. Вони переконані, що така котельня посеред спального району призведе до проблем. У світі вже відмовляються від такої альтернативи, а Тернопіль переходить?
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 11 від 12 березня 2025
Читати номер
Piter Savka
Світлана Гривас reply Piter Savka
Piter Savka reply Світлана Гривас
Yulya Mamchak reply Piter Savka