На останній сесії обласної ради вільних місць не було – ні на місцях, ні у проходах. Люди з навколишніх сіл прийшли відстояти своє право на добровільне об’єднання в громади. Об’єднатися з Тернопільською ОТГ захотіли села… Зборівського району.
ІІІ засідання 8-ї сесії обласної ради обіцяло бути цікавим після І серії, яка відбулася 5 червня. Тоді місцевий свободівець Богдан Бутковський «зняв недоторканість» з нардепа-радикала Ігоря Мосійчука, а засідання облради продовжити не ризикнули, щоб не наштовхнутися на праведний гнів жителів навколишніх сіл, які прийшли вимагати об’єднання в громади таким чином, щоб влаштовувало їх, а не владу.
Щоб пройти на сесію 8 червня, потрібно було мати посвідчення особи. Реєстрація розпочалась за півтори години до початку. Далі активістів, журналістів та інших відвідувачів чекало три кордони поліції і металодетектор. Якщо у міській раді це нікого не дивує, то обласна досі відзначалася демократичністю.
Нардепи не билися, тільки виправдовувалися
ІІІ пленарне засідання 8-ї сесії Тернопільської обласної ради було б нудним і нецікавим без двох VIP-гостей, які, за столичною звичкою, не оминули нагоди обмінятися люб’язностями з трибуни облради.
Першим на трибуну вийшов нардеп від Радикальної партії Ігор Мосійчук, який попросив нардепа від ВО «Свобода» Михайла Головка перепросити тернополян.
Йшлося про пост М.Головка у соцмережі від 5 червня, в якому він написав: «Сьогодні Тернопільська обласна рада стала заручником політичних популістів та професійних провокаторів, яких вони зігнали. Так, радикальна партія за підтримки свого нардепа Ігоря Мосійчука та самопоміч, ніби-то виступаючи за об'єднання громад, хочуть створювати собі маленькі удільні князівства, використовуючи проплачених псевдоактивістів».
- Це не вас стосувалося, а тих людей спортивної зовнішності, які зараз стоять внизу за 500 гривень, - виправдовувався М.Головко,
Виступ Головка супроводжували вигуки «Ганьба!» і свист з одного боку, з іншого, свободівського, крила нардепа підтримували оплесками. Попри емоції, обидва нардепи закликали обласних депутатів підтримати волю громад і затвердити зміни до перспективного плану формування території громад згідно з рішеннями сесій сільрад.
Тернопільська міська рада має відмовитися від своїх амбіцій
Події під час сесії обласної ради 5 червня спонукали голову Тернопільської ОДА до пояснення ситуації. Під час прес-конференції, яку провів між засіданнями сесії облради, Степан Барна зазначив, що об’єднання громад повинне бути добровільним і відбуватися у правовому полі.
- Тернопільська міська рада сьогодні принципово має відмовитися від своїх амбіцій, від кроків, котрі робить щодо населених пунктів, жителів Тернопільського району чи то у картці тернополянина, чи у питаннях надання послуг в освітніх чи медичних закладах, для того, щоб почати чесний та прозорий діалог із сільськими радами у Тернопільському районі. Цей процес має бути максимально прозорий, а координацію у цих питання обласна державна адміністрація бере на себе, – сказав голова ОДА.
Щоб остаточно визначитися із створенням ОТГ, С.Барна доручив надіслати 28-ом сільрадам Тернопільського району надіслати своє бачення процесу об’єднання Тернопільській міській раді, райдержадміністрації та райраді до ранку 8 червня (до початку сесії обласної ради).
Об’єднуватися з Тернополем не захотіла жодна сільрада
Велика Березовиця – село із населенням у 10 тисяч чоловік, яке наразі залишається вільною територією. Його приєднання до Острівської громади депутати не підтримали. Сільський голова Ілля Костюк каже: від Тернополя приймали ініціативи про об’єднання, але не бачили чітких пропозицій.
Голова Підгороднянської сільради Сергій Чапрак сказав, що не об’єднуватися з Тернополем – воля людей.
Голова обласної ради Віктор Овчарук ще до початку сесії запевнив, що жодних проблем із голосуванням не виникне, бо упродовж двох днів відбувалися консультації щодо змін до перспективного плану. Щодо входження сільрад до Тернопільської ОТГ, Віктор Овчарук відповів так:
Хто з ким об’єднається
Заступник голови ОДА Олег Валов із трибуни оприлюднив пропозиції, які отримали в облдержадміністрації від сільських рад Тернопільського району. Створити ОТГ виявили бажання Настасівська, Острівська, Підгороднянська, Білецька і Тернопільська громади з центрами в одноіменних селах і Тернополі. До Тернопільської виявили бажання приєднатися кілька сіл Зборівського району. Територіями нерозприділеними до територіальних громад залишаються Смиківці, Миролюбівка, Велика Березовиця, Великі Бірки, Малий Ходачків. Ці населені пункти повинні визначитися з ким об'єднуватися. Окремим рішенням депутати підтримали створення Киданецької ОТГ.
Проект перспективного плану формування територій громад депутати обласної ради прийняли одноголосно. Відтак до Настасівської ОТГ увійдуть Мар'янівська і Йосипівська сільради, до Острівської - Буцнів, Велика Лука, Мишковичі. Підгороднянська ОТГ об'єднає Довжанку, Домаморичі, Драганівку, Почапинці, Великий Ходачків. Білецька ОТГ тепер із Великоглибочецькою, Чистилівською, Івачеводолішнівською, Ігровицькою, Плотицькою сільрадами.
До Тернопільської ОТГ приєднаються кілька сіл Зборівського району, зокрема, Курівці, Малашівці, Чернихів і Кобзарівка.
Цим фактом тішився у мережі Facebook секретар Тернопільської міської ради Віктор Шумада. Відреагував і міський голова Тернополя, заманюючи села, що залишились, карткою тернополянина. Утім, це лише - перспективний план і зовсім не означає, що вказані села будуть з Тернополем. Поторгуються між собою й села Тернопільського району. Далі буде.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер
Ну нахай тепер не плачуть. Самі хотіли села!!!!