Приміщення мистецького коледжу пропонують віддати в оренду. Кому — загадка

Новий скандал набирає обертів у Тернополі. На сесію обласної ради хочуть винести питання про передачу в оренду приміщення на бульварі Шевченка, 17, яке зараз використовує мистецький коледж імені Соломії Крушельницької. У навчальному закладі ініціативою стурбовані і просять розглянути альтернативні варіанти.
Приміщення на бульварі Шевченка, 17 вже майже два роки служить студентам Тернопільського мистецького фахового коледжу імені Соломії Крушельницької. 21 грудня 2022 року депутати обласної ради рішенням сесії передали будівлю на баланс навчального закладу.
Це була довгоочікувана подія, розповів «20 хвилин» директор коледжу Сергій Маловічко.
— Дітям, для їхнього зростання, для їхньої професійної компетенції передалося приміщення, де є багато класів, де є велика концертна зала акустична, де є багато студій звукозапису, які облаштовані звукопоглинаючими матеріалами, призначені для мистецького простору. Це був для нас великий подарунок, за що наше мистецьке товариство дякувало цій раді, — говорить керівник освітнього закладу.
Але п’ятого листопада 2024 року у коледжі отримали лист від облради, де повідомили, що на сесії планують розглянути питання передачі приміщення на бульварі Шевченка, 17 в оренду. Директор коледжу Сергій Маловічко надав «20 хвилин» цей лист для ознайомлення. У ньому зазначено:
«До переліку питань, внесених депутатами Тернопільської обласної ради до порядку денного восьмої сесії Тернопільської обласної ради сьомого скликання, включено питання «Про надання Тернопільському мистецькому фаховому коледжу ім. Соломії Крушельницької дозволу на передачу в оренду нерухомого майна» щодо передачі в оренду будівлі за адресою: бульвар Тараса Шевченка, 17, м. Тернопіль, управлінню з питань ветеранської політики Тернопільської обласної військової адміністрації. У звʼязку із цим просимо надати Тернопільській обласній раді пропозиції стосовно зареєстрованої депутатської пропозиції», — йдеться у листі.
Позиція коледжу
У мистецькому коледжі підготували відповідь на лист з облради і попросили депутатів розглянути інші варіанти вирішення цього питання. Зазначили, що, до ветеранів ставляться з великою шаною і регулярно влаштовують акції у підтримку воїнів. Але пояснили, що рішення про передачу в оренду може суперечити законодавству.
— Коледж, як освітній заклад, має певні обмеження, обумовлені законодавчими актами. Не може освітній заклад передавати в оренду приміщення для іншої діяльності, окрім освітньої. Тим більше, у нас є наказ Міністерства освіти і науки, відповідно до якого від червня минулого року наш навчальний корпус за адресою бульвар Шевченка внесено до Єдиної державної бази з питань освіти і до переліку обʼєктів матеріально-технічної бази закладу для провадження освітньої діяльності», — наголошує Сергій Маловічко.
Приміщення на бульварі Шевченка коледж отримав у 2022 році. Тобто вже у час воєнного стану. У будівлі потрібно робити ремонт, зокрема, опалення, якого зараз немає. Але через війну кошти на це не виділяють, додає директор. Тому деякі покращення роблять власними силами, шукають спонсорів.
Наразі у мистецькому фаховому коледжі імені Соломії Крушельницької навчається близько 300 студентів. До 30 з них мають батьків, які зараз воюють, каже Сергій Маловічко. Вони, як і вся батьківська спільнота, стурбовані тим, що один із навчальних корпусів коледжу можуть забрати. Адже музична специфіка навчання полягає в індивідуальній роботі викладачів та учнів, для чого потрібно багато приміщень. Окрім того, коледж за 65 років існування не мав у розпорядження такого великого концертного залу. Тим паче, навіть у воєнний час навчальний заклад виконує державне замовлення і набирає дітей на навчання у необхідній кількості.
Чому заговорили про передачу приміщення
В обласній раді повідомили, що відповідну пропозицію про передачу майна в оренду отримали від трьох депутатів. «20 хвилин» зв’язалися із обранцем Василем Деревляним, аби почути, хто був ініціатором звернення.
— Обласна рада ветеранів, в яку входить понад 30 громадських, військових, ветеранських організацій, під час своїх засідань неодноразово піднімала питання якогось офісу, бо ніхто не має, а проблем у ветеранів є багато. І Тернопільська обласна профспілка УБД та військовослужбовців, вони підняли це питання. І коли вони обговорили то спільно вирішили і запропонували мені стати там, у новоствореному комунальному підприємстві, директором. Але це вже після створення цього підприємства. І коли ми прийшли до першого заступника Болєщука: Любінський — голова Ради ветеранів, Степанов — голова обласної профспілки, Іван Бугай — депутат обласної ради і волонтер, ми прийшли і почали обговорювати питання приміщення, — розповідає Василь Деревляний.
Зокрема, говорили про будівлю на бульварі Шевченка, 17. Ініціативна група побувала там, додає пан Деревляний. Після побаченого переконує, що зараз там дітей навчати не можна, адже немає опалення, затікає дах, а за два роки перебування у приміщенні керівництво коледжу лише відремонтувало туалет.
— Була ціла делегація. Був Олег Любінський, був Євген Степанов, була Тетяна Дуда, яка очолює управління ветеранів області. І ми спільно разом хотіли, щоб в цьому будинку зібрати всіх ветеранів, щоб були управління у справах ветеранів ОДА, щоб там були всі ці організації, які би мали допомагати ветеранам. І ще ми сказали, нехай там будуть діти з музичного училища, нехай займають зал, займають скільки треба кімнат, і це буде разом, — наголосив пан Деревляний.
Позиція управління з питань ветеранської політики
Враховуючи пропозицію депутатів, де зазначено, що приміщення на бульварі Шевченка, 17 просять передати саме управлінню ветеранської політики ОВА, «20 хвилин» зв’язалися із його керівницею Тетяною Дудою. Вона заперечила причетність управління до цього рішення.
— Нашому управлінню точно ніхто нічого не збирався передавати, це хотіли робити дім ветерана. Хотіли ветерани робити комунальне прибуткове підприємство. Я проти цього, проти прибуткового підприємства. Ми не можемо брати на себе будинок ветерана, бо ми державна установа. Це має обласна рада вирішувати, ми до цього абсолютно нічого не маємо, — наголошує Тетяна Дуда.
Що кажуть в обласній раді
Тоді виникає питання, чому у листі, який прислали на адресу мистецького коледжу, йдеться про передачу будівлі в оренду саме управлінню ветеранської політики ОВА. Речник облради Роман Яворський роз’яснив «20 хвилин», що так була сформульована пропозиція депутатів, яка надійшла до облради.
Наразі, відповідно до регламенту, цю пропозицію направили на розгляд постійних комісій, після рішення яких і сформують текст відповідного проєкту рішення на сесію. Також протягом цього часу свої пропозиції нададуть дотичні структури, зокрема, коледж і управління ветеранської політики, чи погоджуються вони із також пропозицією.
Таким чином наразі залишається чекати на рішення комісій, а також на оголошення про проведення чергової сесії обласної ради.
Додамо, на сайті ТОР вже розмістили петицію з вимогою зняти із порядку денного сесії питання стосовно будь-яких дій щодо позбавлення коледжу приміщення навчального корпусу за адресою: Тернопіль, бульвар Тараса Шевченка, 17.Щоб її розглянули, петицію мають підписати 1000 людей.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Просто двоє людей захотіло віджати приміщення в центрі міста
Це дуже цинічно, якщо чесно
Прикриватись військовою формою
Треба вкладати в освіту, а не закопувати її в землю
Військові це військові
А студенти це студенти