Турнір з петанку серед військових та ветеранів організували у парку Нацвідродження

Турнір з петанку серед військових та ветеранів організували у парку Нацвідродження

Військовослужбовці, ветерани, учасники бойових дій, люди з інвалідністю та члени їхніх родин долучились до міського турніру з петанку. Змагання організували на майданчику у парку «Національного відродження» 17 травня.

Судять змагання представники федерації петанку зі Львова. Учасники грають на трьох зонах, по дві команди у кожній.

— Петанк є одним із адаптивних видів спорту, які можуть пристосовуватись під будь які особливості людини, не потребують надзвичайних фізичних можливостей. Це гра — кидки м'ячем металевим, основна мета — попасти до кошенету, це маленька кулька така, чим блище. Можна грати один на один, два на два, три на три, — розповідає директорка Тернопільського міського центру фізичного здоров'я населення Вікторія Безгубенко-Гнатишин.

Відео дня

Вперше спробував зіграти у петанк, зокрема, голова громадської організації «Безбар’єрний Тернопіль» Тарас Хоміцький. Каже, вже давно чув за цей вид спорту, тому захотів долучитися.

— Раніше в організації ми проводили змагання з боччі,це схожий вид, але там інші кулі, там шкіряні, а тут металеві, і поверхня відрізняється. Очікую показати якийсь результат, але перш за все мене цікавить познайомитися з правилами гри, з людьми. Я знаю, що участь беруть не лише люди з інвалідністю, але і ветерани, багато людей, які зацікавлені у розвитку спорту, щоб в подальшому розвивати цю дисципліну, в тому числі для людей, які пересуваються на кріслах колісних, — розповідає Тарас Хоміцький.

Єдиний нюанс, додає Тарас, дістатися до майданчика у парку Нацвідродження непросто. Хлопець пересувається на кріслі колісному і, щоб потрапити на майданчик, йому знадобилась допомога сторонніх, адже тут немає облаштованих доріжок і доступного входу. 

 

Турнір у Тернополі судили представники федерації петанку України. Зі слів президентки федерації Лілії Литвин, петанк, зокрема, допомагає нашим військовим після поранень реабілітувати верхні кінцівки рук. 

— Петанк це національна французька гра, яка існує в сучасному вигляді з 1907 року. З початку в цій грі були в правилах внесені умови змагань для людей, які користуються кріслами колісними. Гра є доволі простою, не потрібна спеціальна фізична підготовка, все, що треба, це рівний майданчик, щебінь або пісок, кулі і бажання грати, — розповідає Лілія Литвин.

Довідка

Петанк — один з різновидів боулзу, метою якого є, стоячи всередині кола (обома ногами торкаючись землі), кинути порожнисті металеві кулі якомога ближче до маленької дерев'яної кулі. Цю гру переважно грають на твердому ґрунті або гравії, але можна також грати на траві, піску тощо. Гра подібна до бочче і боулзу.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up