«Да убоїться жена свого мужа», або чому жінки не повинні відмовляти чоловікам у ліжку

«Да убоїться жена свого мужа», або чому жінки не повинні відмовляти чоловікам у ліжку

Норма про згоду на секс викликала найбільший резонанс, соцмережі обросли масою питань, міфів та жартів на цю тему. Чи потрібно щоразу отримувати розписку для того, щоб лягти в ліжко з коханою людиною, – приблизно такі саркастичні повідомлення всипали соціальні мережі. До слова, навіть з’явилися зразки заяв, як оформлювати документ.

Щоб остаточно розставити всі крапки над «і» та реально розібратися у нових правилах інтиму, журналісти «RIA плюс» залучили експертів з різних галузей (див. коментарі – прим. авт.).

Коментарі експертів:

«Ви ж не подумаєте примусити пити чай людину, яка його не хоче?»

Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров'я України:

- Маємо відкрито говорити на тему сексу та дуже чітко розуміти одне одного, коли йдеться про будь-які дії щодо нашого тіла. Відтепер сексуальним насильством буде також вчинення будь-яких насильницьких дій сексуального характеру, не пов’язаних із проникненням в тіло іншої особи, без добровільної згоди потерпілої особи. Раніше ж закон визначав сексуальне насильство як примус до статевих зносин силою або шантажем, або ж, якщо особа була в безпорадному стані. Важливо, що тепер насильники будуть винні у тому, що вони не отримали не тільки однозначної конкретної згоди на секс, а й на будь-які принизливі дії стосовно жертви.

Оновлення ж поняття «зґвалтування» полягає в тому, що відтепер ним вважатимуться дії сексуального характеру, що пов’язані з проникненням в тіло іншої особи з використанням геніталій або будь-якого іншого предмета, без добровільної згоди потерпілої особи.

А от щодо важливості згоди на секс — вже класичним є приклад з чаєм у відомому відео, яке переклали на українську Центр "Жіночі перспективи". Ви ж не подумаєте примусити пити чай людину, яка його не хоче?

 

«Да убоїться жена свого мужа», а «Чоловік хай береже жінку свою, як кришталеву посудину»

о. Анатолій Зінкевич, настоятель Свято-Троїцького духовного центру:

- Є такий церковний вислів: «Да убоїться жена свого мужа» - це не значить, що має бути страх, а повага і розуміння. З іншого боку, «Чоловік хай береже жінку свою, наче кришталеву посудину». Щоб не розбилася, щоб тріщини у стосунках не було. Отак закликає церква. Гарна жінка – це милість Божа для чоловіка, погана – кара за гріхи молодості. Це потрібно пам’ятати.

На жаль, духовної практики у сім’ях нині нема. Тому поведінка людей базується не на моральних засадах, а на тих відхиленнях, які продукуються у світі. Якщо жінка не має стриманості у словах, то, відповідно, чоловік не поважає її та проявляє агресію. Храми відкриті, але люди перебувають поза церквою. От і домашнє насильство.

На жінці лежить велика відповідальність, і, згідно із церковними правилами, вона не повинна відмовляти чоловікові у виконанні подружніх обов’язків. Адже у такому випадку він починає проявляти агресію чи шукати когось на стороні. Відбувається розвал. Втім, церква не закликає нікого до проявів насильства. Чоловік не повинен примушувати жінку до якихось дій, тим паче, якщо на це є серйозні підстави.

 

За домашнє насильство – кримінальна відповідальність. Це великий плюс!

Прес-секретар Патрульної поліції Тернопільщини Катерина Басалига:

- До 11 січня 2019 року за домашнє насильство була передбачена лише адміністративна відповідальність. Тепер з'являється ще одна окрема стаття у Кримінальному Кодексі (ст 126-1). Можна сказати, що якщо хтось вчиняє вперше чи вдруге акти домашнього насильства (фізично, економічно, психологічно), то кривднику може загрожувати адміністративна відповідальність, але якщо кривдник продовжує вчиняти насильство далі, або його сила зростає, то тепер йому вже може загрожувати кримінальна відповідальність, і досить суттєва.

У рамках боротьби з домашнім насильством набула чинності стаття 390-1 Кримінального Кодексу, яка передбачає відповідальність за порушення обмежувальних приписів або обмежувальних заходів суду, або непроходження програми для кривдника. Також будь-який злочин, вчинений при дітях, або по відношенню до близької людини, є обтяжуючими обставинами.

 

10% насильників у сім’ях – це жінки

Старший інспектор з особливих доручень відділу дільничних офіцерів поліції управлінні превентивної діяльності ГУНП в області Василь Дідух:

- Термінові заборонні приписи працівники поліції поки не виписують – чекаємо вказівок від Міністерства. А от обмежувальні приписи, які виносить суд, минулого року вже були – три.

Як це працюватиме? Наряд, який виїжджатиме на місце, оцінить ситуацію. Якщо правоохоронці побачать, що заходів недостатньо для припинення правопорушення, вони заповнюють бланк оцінки ризиків та зможуть винести терміновий заборонний припис, це може бути не лише виселення з помешкання, а й заборона на вхід у місце проживання потерпілої особи та заборона в будь-який спосіб спілкуватися з особою. Обмежувальні приписи розширені та мають більший термін дії.

Закон на часі, адже домашнє насильство є важливою суспільною проблемою.

Якщо говорити мовою цифр, то за 2018 рік склали 3 869 протоколів за домашнє насильство. 2 788 осіб поставили на облік за насильство в сім’ї, з них 248 жінок.

 

«У Канаді за зваблювання вносять у спеціальний реєстр»

Психолог Наталія Гаєвська:

- Насильницькі дії щодо дітей провокують розвиток серйозних проблем у вже дорослому віці. Тип виховання дає або роль жертви, або роль кривдника. Закон є надзвичайно важливим для українців. Ні я в якому разі не можна терпіти насильства, і от є всі підстави, аби відстоювати свої права. Інша справа, що через неправильне виховання люди часто не усвідомлюють, що ж таке насильство по відношенню до них.

Зміни, які пропонують, уже давно працюють у всьому світі. Для наших громадян – це можливість подбати про власну гідність та підвищити самооцінку. Добре, аби враховували різні варіанти насильства, у тому числі і емоційне.

Цікаво, що в Канаді навіть за зваблювання є серйозна відповідальність. Усіх, хто вдається до таких дій, вносять у спеціальний реєстр. При прийомі на роботу керівник обов’язково перевіряє, чи нема певної особи в цій базі даних. Якщо є, то посаду вона навряд отримає.

 

Новини за темою Читайте також
Коментарі (6)
 • Наталія Червак

  Цитата вирвана з контексту
 • Цьвєк

  Вже чисто звар"ювали,всі питання повирішували,тілько єдно сє лишило.І як наші батьки і ми до нинька без того жили.зле було,жи гет важий.Зато типерка зажиєм як в гамериці.

  David Starr reply Цьвєк

  Через таку логіку і маємо 60% розлучень. Інтим - це основа здорової сім'ї, а не робота, хата, ремонт, діти чи ще купа не надто важливих речей.
 • Lyudmyla Prokopchuk

  Ці слова означають,що жінка не повинна боятися свого чоловіка,а повинна боятися його втратити.Так пояснив.священник під час меси.
 • Тарас Коковський

  Іншими словами, ще один біблійний припис потуратиметься законодавчо. Йдеться не про реальне сексуальне насильство, яке, без сумніву існує, а просте небажання когось із подружжя... До чого це спричинятиметься? Звісно ж, до намагання вдовольнити інтимні потреби поза шлюбом або ж скористатись послугами осіб "певної професії". Що ж тоді? - "зелене світло" вулицям "червоних ліхтарів"? Звернімося до Божого Слова. Апостол Павло говорить: "2 щоб уникнути розпусти, нехай кожен муж має дружину свою, і кожна жінка хай має свого чоловіка. 3 Нехай віддає чоловік своїй дружині потрібну любов, так же само й чоловікові дружина. 4 Дружина НЕ ВОЛОДІЄ над тілом своїм, але чоловік; так само й чоловік НЕ ВОЛОДІЄ над тілом своїм, але дружина. 5 Не ухиляйтесь одне від одного, хібащо дочасно за згодою, щоб бути в пості та молитві, та й сходьтеся знову докупи, щоб вас сатана не спокушував вашим нестриманням" (1 Послання Павла до коринтян 7:2-5). Як відомо, щоразу, коли відкидається Слово Боже, "плоди" не забаряться... Можливо нехай також юристи розтлумачать людям, що до чого? А кожному подружжю побажаймо любові, поваги, розуміння, мудрості і віри. Хай усіх благословляє Господь цими чеснотами на довге і щасливе подружнє життя.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Тернополя за сьогодні

12:05 “Вони справжні борці і велетні духу”: у Тернополі шукають "чарівників"для діток з інвалідністю 11:43 Представилися працівницями ЖЕКу і винесли з квартири пенсіонерки 40 тисяч 11:18 За зламані на Чорновола дерева відповідатиме 44-річний чоловік 10:42 На Театралці почали монтаж зимового містечка. У тернополян просять вибачення за незручності Від читача 10:48 ТОВ «АТБ-маркет» запропонувало роботу, у тому числі й особам з інвалідністю 10:15 Фото дня: на Вербицького аварія. Водії кажуть, рух транспорту ускладнений 10:03 Як змінюються ціни на овочі та фрукти. Що чекати до Нового року photo_camera stars 09:35 На Тернопільщині знову очікується сильний вітер: оголошено перший рівень небезпечності 09:02 Курс валют на 18 листопада 08:00 День народження Діда Мороза відзначають 18 листопада 07:00 Погода у Тернополі на 18 листопада 20:20 "Галичанка" обмінялась перемогами із южненським "Хіміком" 19:57 Біля "Шостого" ДТП з трьома авто. Там ускладнений рух 19:30 ТОП-10 листопадових фото на Театральному майдані (шукайте свою світлину з Instagram) photo_camera 19:01 "Сушив феном заліковку, вилазив через вікно по простирадлах": тернополяни пригадали студентські роки photo_camera 18:01 “Ми граємо так, щоб, коли народ заходив на танцпол, то йому було лінь йти на перекур”: гурт “Фа Мажор” stars 17:01 Вишивальниця з Тернопільщини зібрала унікальну колекцію наперстків зі всього світу stars 16:01 Мандруємо світом дешево. Топ-3 порад від тернопільського мандрівника 15:03 Доставка із бонусом: тернополянка у піці знайшла гайку. Що кажуть у піцерії play_circle_filled photo_camera 14:01 "Знаємо про шкоду цукру, але...": чи готові тернополяни відмовитися від солодкого (відеоопитування) play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
keyboard_arrow_up