Коли сексу хочеш, але не можеш. Що робити, аби зберегти чоловічу силу

Чи буває ерекція, коли не хочеш сексу? Так буває. І трапляється навпаки. Пояснюють спеціалісти. Як можна чоловікові повернути свою природну силу і що на неї впливає - адресували ці запитання експертам, і ось що вони відповіли.
Уявіть ситуацію: ви йдете до ресторану і замовляєте якийсь смаколик, хоча фізичного голоду у вас і не було. Наше споживання їжі складається із фізіологічних процесів (голод, реакція рецепторів на подразники та виділення слини) та психологічних чинників: ухвалення рішення щодо того, будемо ми тут і зараз їсти чи ні. Подібне відбувається і в сексі. Експерти розповіли, які фізіологічні та психологічні процеси задіяні під час бажаного та небажаного статевого акту.
Чому важливе сексуальне здоров’я?
Ерекція, збудження і згода займатись сексом - це різні процеси, хоча вони часто відбуваються одночасно, запевняють сексологи. Але бувають і розбіжності. Наприклад, людина може бути фізично збуджена, але при цьому не хоче сексу. І навпаки: можна хотіти сексу, але не переживати фізичного збудження. Про останнє і розповів лікар-сексолог, андролог Ігор Яросевич.
- Часто буває, що роками люди таять в собі проблему, яка заважає повноцінно жити, знайти собі пару, отримувати радість від стосунків. А все можна вирішити, просто звернувшись до спеціаліста, - говорить він.
Про збудження. Це підсвідоме явище, яке людина не контролює, зазначає спеціаліст. У чоловіків це – ерекція статевого члена, у жінок - ерекція клітора, лубрикація піхви, зміна її розмірів та конфігурації. За статевий потяг і в жінок, і в чоловіків відповідає гормон тестостерон. У чоловіків він виділяється у яєчках, а в жінок – у наднирниках.
Збудники є індивідуальними: для когось це може бути запах, фільм, музика, дотик до геніталій чи присутність конкретної людини.
Що таке еректильна дисфункція
Ерекція є збільшення статевого члена в обсязі з різким підвищенням його пружності, обумовлене притоком крові в печеристих і губчатому тілах при статевому збудженні, каже сексолог.
Еректильну дисфункцію (ЕД), за словами пана Яросевича, визначають як «нездатність досягати і (або) підтримувати ерекцію, достатню для задоволення сексуальної активності».
- Після 21-го року життя розлади ерекції виявляються у кожного 10-го чоловіка, а після 60 років - кожен третій чоловік взагалі не здатний виконати статевий акт. За розрахунками J. B. MkKinlay (2000), близько 150 млн чоловіків у світі страждають від ЕД; передбачається, що протягом найближчих 25 років ця цифра може подвоїтися. Однак, незважаючи на високу поширеність проблеми, частота звернень за медичною допомогою все ще залишається досить низькою. У переважній більшості випадків чоловіки не звертаються за медичною допомогою і не отримують адекватного лікування. Звідси неефективне (а часом і небезпечне) самолікування і подальше прогресування хвороби і виникнення проблем в сімейному житті і в інших сферах життя і роботи.
Чому бувають проблеми
Причин виникнення проблеми немало. Ігор Яросевич каже, що є чоловіки, які ніколи не можуть досягти або підтримувати ерекцію. Але це рідко. А от дисфункція, придбана за життя, зустрічається частіше. У багатьох чоловіків з вторинною ЕД розвиваються психоемоційні розлади, які посилюють порушення.
- Почуття провини, страх близькості, депресію , тривогу , або так званий синдром очікування невдачі. І зазвичай цей синдром в різних сферах життя виникає ще до початку статевих відносин, а вже потім може перенестися і на цю сферу життя, - продовжує сексолог. Дуже важливий перший статевий контакт, який психоемоційний стан при цьому був, які умови були. Це залишає великий відбиток у підсвідомості на подальші сексуальні стосунки.
Є, звісно, і органічні причини: порушення в роботі певних органів та систем, неврологічні розлади, гормональний збій тощо.
Профілактика та лікування
Які можуть бути поради, щодо профілактики та лікування?
- Перший статевий контакт має бути в нормальних побутових умовах, не в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, при взаємній згоді і відповідних почуттях, - радить Ігор Яросевич. – Важлива безпека сексуальних відносин. Слід пам’ятати, що презерватив цілком не захищає від інфікування статевими інфекціями, а лише зменшує ризик. Статеві інфекції не завжди мають клінічні прояви і можуть тривалий час бути в латентному стані. Тому треба обстежитись і виключити їх наявність.
Не займатись самолікуванням. Щодо порад на різних форумах? Це має бути все індивідуально і професійно, наголошує лікар.
- Згадується старий анекдот. «Чи можна займатись сексом посеред площі ? – Ні, бо замучать порадами.»Потрібно звернутись до фахівця і бажано до того, який володіє кількома методами лікування.Це лікування має бути комплексним і направленим на всі ланки регуляції даної функції а не на лише окремий орган. Вживання сильнодіючих препаратів, особливо чоловічих гормонів, дає швидке покращення, а далі ще більше погіршення (синдром відміни), тому що організм вже менше виробляє власних гормонів, - наголошує пан Яросевич.
У лікуванні, крім традиційних методів, використовують психотерапію, гіпноз, голкотерапію, гомеопатію, процедури, які значно покращують кровообіг. У вирішенні проблеми чоловікові може допомогти і жінка. Перш за все психологічно підтримати, можливо, проаналізувати свої дії, каже лікар. Парам потрібно звернутись до фахівця і не соромитись. Адже одні люди звертаються до гастроентеролога, кардіолога, невропатолога, а комусь потрібно до сексолога.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
pitersuperflyЛіза Солодка тільки про те і думає
-
David StarrЗайматесь спортом(а це тягне за собою зміну способу життя, харчування і т.д.) і проблем з ЕД не буде.Зе рожа reply David StarrЯким спортом? Що ви таке кажете? Мій колєга - журналіст. На 20 хвилинах дописував. Спортсмен упродовж усього життя. Займається літроболом. Так вже 30 років імпотент. С псом спав. Зараз, правда, пес здох. А ви кажете спортом...