Що робити, коли жінка не хоче сексу? Поради від тернопільської лікарки

Деколи жінки проявляють надмірну холодність в інтимному плані. Фригідність, тобто зниження статевого потягу, чуттєве і тактильне незадоволення, стає проблемою обох партнерів. Невирішений конфлікт може призвести і до розриву стосунків.
Термін «фригідність» відомий завдяки теорії Фрейда і позначає він знижений сексуальний потяг у жінок. Хоча нерідко таким епітетом нарікають представницю прекрасної статі, яка не відчуває задоволення від сексуального контакту й «не виконує» свої подружні обов’язки. Раніше медики більш жорстко ставились до цього слова, говорячи про анатомічні особливості, що не дозволяють отримувати задоволення від статевого акту в принципі. Сучасна ж сексологія застосовує цей «діагноз» до жінок, які не хочуть статевої близькості.
Незадоволені партнером чи собою
Час від часу декотрі жінки відчувають, що не хочуть сексуального контакту зі своїм партнером.
– Ми з чоловіком у шлюбі вже 15 років, і, чесно кажучи, не зовсім чогось і хочеться, – зізнається 42-річна тернополянка. – Порівняно з тим, коли я виходила заміж, стосунки вже не ті, та й ми не ті. Маємо двох дітей, один вже вчиться в університеті. Роки минули і пристрасть – також.
На питання, чи задумувалась жінка, чому так трапилось і чому вони з чоловіком не хочуть проводити час разом, жінка зітхає: «У мене вже фігура не та, є животик і боки. Йому не подобається, що я погладшала. Та й він для мене – вже не мачо. Так ми – рідні люди, живемо вже стільки років, ми прекрасно справляємось з господарством, але до інтиму нас не так вже й тягне». Чи можна назвати відсутність сексуального бажання патологією? Куди звертатись за допомогою і чи можна якось повернути жінці сексуальний потяг? З цими питаннями «RIA плюс» звернулась до досвідченого лікаря, акушер-гінеколога Оксани Швець. Хоча тема фригідності більш близька сексологам, але хто як не гінеколог може достеменно пояснити причини цього явища у представниць прекрасної половини людства.
Фізична втома і шкідливі звички
Насправді, за словами пані Оксани, абсолютна відсутність статевого потягу – досить рідкісна патологія, яку називають фригідністю, а от зниження лібідо у жінок – явище досить часте. І ті, кого турбує дане питання, повинні пам’ятати, що велику роль у вирішенні цієї проблеми відіграє здоровий спосіб життя. Перевантаження на роботі, відсутність повноцінного відпочинку і недолік фізичної активності, шкідливі звички, – все це вкрай негативно позначається на фізичному стані, зокрема, на якості статевого життя. Зниження статевого потягу може бути пов’язане із порушення в роботі організму. Це можуть бути: патології органів малого тазу, захворювання залоз внутрішньої секреції, хвороби серця і судин, патології печінки та сечовивідних шляхів. Прийом деяких ліків (антипсихотропних засобів, контрацептивної продукції), шкідливі звички також можуть спровокувати виникнення такої проблеми.
В усьому винні гормони?
– Крім того, на лібідо суттєво вливають і естрогени – жіночі статеві гормони, які продукуються у яєчниках, - продовжує лікар. – Від їх концентрації і залежить пристрасність та сексуальне бажання жінки. Рівень же естрогенів має непостійний характер, він коливається в залежності від фаз менструації. У різні дні циклу концентрація гормонів змінюється, досягаючи піку в овуляційний період і знижуючись потім. Це природний фізіологічний стан: збільшення лібідо в овуляторну фазу циклу закладене природою. Саме в цей період у жінки найбільші шанс для зачаття дитини. У лютеїнову фазу менструального циклу, що припадає на його другу половину, статевий потяг знижується, часто плавно перетікаючи в передменструальний синдром. Вироблення жіночих статевих гормонів також знижується в клімактеричний період – час гормональної перебудови організму, коли яєчники практично перестають функціонувати.
За сексуальність і привабливість жінки відповідає також гормон прогестерон, який регулює менструацію. При підвищеному вмісті гормону спостерігається різке падіння статевого потягу. Недостатня концентрація прогестерону призводить до відхилень у роботі організму. На сексуальний потяг жінок величезний вплив справляє і тестостерон – чоловічий статевий гормон, який у невеликій кількості виробляється жіночим організмом. Часом при вживанні протизаплідних гормональних засобів спостерігається зниження тестостерону в жіночому організмі, і, як наслідок, сексуальної активності.
– Ретельний огляд у гінеколога та ендокринолога допоможе жінці нормалізувати гормональний фон, а відповідно, і вирішити питання зі зниженням лібідо, – наголошує Оксана Швець.
«Холодні» після пологів
Лібідо жінки також може знижуватися у післяпологовий період. Це, як наголошує лікар, закономірне явище. Чоловік у такому випадку повинен проявляти терпіння і допомогти дружині відновити сексуальний потяг. Молода мама повинна більше відпочивати, тож її супутнику слід взяти на себе частину домашніх обов'язків.
Крім фізичних чинників, небажання вступати в сексуальний контакт може бути пов’язане і з психологічними аспектами.
– Для задоволення жінці важливо бути в гармонії не лише з партнером, а із собою. Невдоволення власним тілом, надмірна вага, різноманітні комплекси – усе це негативно впливає на лібідо, - зауважує пані Оксана. – А ще сюди можна додати постійні стреси, негатив у спілкування з партнером, завантаженість побутовими справами тощо.
Ефективні вправи Кегеля
Аби підвищити лібідо у жінок, треба, перш за все, з’ясувати причину, що викликала дисфункцію. Тільки так можна виробити ефективну тактику лікування, додає фахівець.
– Якщо проблеми виникли через гормональний збій в організмі жінки, то гінеколог та ендокринолог, провівши ряд досліджень, зможуть грамотно призначити лікувальну терапію, – каже вона. – Нині є великий асортимент медичних препаратів, які дозволяють пробудити сексуальний потяг. Однак не варто їх застосовувати навмання, адже кожен має ряд побічних ефектів, тому краще звернутися за попередньою консультацією до лікаря. Крім того, лібідо покращують і ряд фізичних вправ, правильне харчування та навіть засоби народної медицини.
Так, для підвищення еластичності і поліпшення кровопостачання інтимних м'язів слід регулярно займатися гімнастикою, приділяючи особливу увагу вправ на розтяжку і зміцнення мускулатури промежини. Позитивний ефект також надає йога, медитація. Фітнес, плавання, їзда на велосипеді, танець живота також допомагають краще керувати власним тілом і сприяють посиленню лібідо. Корисним доповненням до секс-терапії є вправи з розвитку лонно-куприкової мускулатури, багатьом відомі як вправи Кегеля. Вони допомагають покращити тонус інтимних м’язів.
Досить важливим елементом лікування є правильно підібраний раціон харчування, достатня фізична активність та стабільний емоційний фон у стосунках з партнером.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
Іван ТкачА як жінка була нормальна .А після народження дитини надає рідкість.що робити
-
Constantine AbramovВідповідь на питання в комментарях - у вирішенні цієї проблеми відіграє здоровий спосіб життя. Перевантаження на роботі, відсутність повноцінного відпочинку і недолік фізичної активності, шкідливі звички, – все це вкрай негативно позначається на фізичному стані, зокрема, на якості статевого життя. Зниження статевого потягу може бути пов’язане із порушення в роботі організму. Це можуть бути: патології органів малого тазу, захворювання залоз внутрішньої секреції, хвороби серця і судин, патології печінки та сечовивідних шляхів. Прийом деяких ліків (антипсихотропних засобів, контрацептивної продукції), шкідливі звички також можуть спровокувати виникнення такої проблеми.
-
Constantine AbramovХороші поради! Дякую
-
Читач07Напезділи ,на пезділи,а толку мало