Якщо дитина "застукала" вас під час інтиму: коли сказати про це?

Якщо дитина "застукала" вас під час інтиму: коли сказати про це?

Якщо у вас є діти, це не означає, що інтимне життя потрібно ставити на паузу. Воно, як кажуть психологи, має бути повноцінним та яскравим. Хоча часом і можна опинитися в делікатній ситуації, коли несподівано з'явилися свідки бурхливого процесу. Що робити, коли дитина "застукала" вас у ліжку?

Не червоніти, не сваритися і не обманювати – от що радять експерти. Але як поводити себе у реальному житті, якщо про секс дитині ще не розповідали? Модель поведінки повинна залежати від віку дитини. Адже, погодьтесь, є різниця між дворічним малюком і підлітком.

Як роблять тернопільські батьки

Перед тим, як запитати у експертів, "RIA плюс" провела опитування на цю тему в одній із батьківських соцмереж Тернополя. Запитували про те, у якому віці починають розповідати дітям про секс та чи взагалі говорять з ними на інтимні теми.

"До сьогодні «відверто» говорила доні, на її мові, щоб було зрозуміло, що дітки народжуються з животика мами. Туди потрапляє «насіння» від кохання мами і тата. З нього розвивається дитина. Виникали питання: «Як дістають дитину? Через пупчик?». Відповідала, що коли приходить час , мама іде в пологовий, а там лікарі знаходять потрібну дірочку. Ну якось так все на хлопський розум. Старалась не брехати і щоб доступно для неї було. Казок про капусту і лелек не розповідали)))", - відповідає Анастасія.

"Поняття не маю, де він того набрався. Втілює, схоже, успішно)", - іронічно відписує мама уже старшого сина, він навчається в університеті.

"Малий, 3.5 років - знає, звідки беруться діти... Десь після 6 розповімо, як вони туди потрапляють", - розповідає пані Ольга.

"Розповідаємо як є, тільки підбираємо делікатні слова. Усе по мірі запитань, так щоб все сісти і вилити, то ще до цього не доходило", - каже пані Тетяна.

"Моєму майже 11, уже в курсі всього, хоча ніхто не розповідав особливо. Єдине, колись в років 8 запитав, чи діти від сексу родяться?)) Я сказала «так», на тому й сталося", - коментує пані Ольга.

А Уляна не може підібрати правильної форми: "Моєму 6. Колись розказувала йому, що дитинка розвивається з маминої і татової клітин. А він ніяк не може зрозуміти, де в мами взялася татова клітина, якщо дитинку народжує мама. А я ніяк не знайду зрозумілої для його віку відповіді".

"Говорити має і мама і тато. У школі вже діти це обговорюють з 6-7 років, тому краще самим розказати", - впевнена тернополянка Тетяна.

Щоб не викликати відразу

Якщо вже і виникла незручна ситуація, то не потрібно ще більше її загострювати, радить сімейний психолог Наталія Гаєвська. Потрібно спокійно реагувати та пояснити дітям, що це – нормальний фізіологічний процес, що це природно.

- Те, що ви будете розповідати, залежить від віку дитини, її розуміння того, що відбулося. Вона буде реагувати не на сам процес, а на вашу реакцію, тож вона повинна бути адекватною, - радить психолог.

Через невміння пояснити чаду те, що відбувається, багато з них, особливо в меншому віці, сприймають секс як акт насильства. Ні в якому разі не можна сформувати таку думку.

- Якщо дитина маленька, то їй можна просто сказати, що тато і мама люблять один одного, тому грають у такі ігри, - продовжує пані Наталія. – Зрештою, те, як ви будете говорити, залежить від вашої віртуозності та фантазії.

Не можна кричати чи замовчувати. Адже і сама дитина у такий момент не розуміє, що з нею відбулося.

- Менші дітлахи можуть злякатися. А старші – відчувати відразу чи здивування. Дехто з підлітків, які приходять до мене на прийом, дивуються тому, що їхні батьки ще займаються сексом. Хоча ті ще й зовсім молоді. Якщо з меншими можна говорити не так розкуто, то зі старшими уже треба розмовляти по-дорослому, називаючи речі своїми іменами. Треба пояснити їм, що батьки мають своє інтимне життя, це нормальні речі, і від цього можна отримувати задоволення, - говорить Наталія Гаєвська.

Не треба зриватися і кричати

Крик чи інша негативна реакція – це табу! Ніколи так не робіть, наголошує психолог. Адже ваше заняття уже матиме асоціацію з чимось негативним. А якщо вже і зірвалися, то знайдіть у собі сміливість пояснити дитині свою реакцію.

- Скажіть, що ви з татом чи мамою проводили час разом, що це – нормальний фізіологічний процес, але ви не очікували, що вас хтось побачить. Тому не знали, що робити, насварилися, але насправді того не хотіли, - говорить пані Наталія. – Таким чином ви згладите цю негативну реакцію.

У підлітковому віці діти зазвичай і так все знають. Завдання батьків – пояснити, що не потрібно соромитися того, що природно, про це можна говорити відверто.

Відповідайте, коли запитують

Незручні ситуації виникають тому, що ми, батьки, просто не вміємо правильно і вчасно розповісти дітям про секс, говорить Наталія Гаєвська. А робити це потрібно!

- Нині є дуже великий вибір пізнавальної дитячої літератури на цю тему. Рекомендую книгу "Звідки я знайшовся". Для наших батьків тема сексуальності та фізіології стосунків була забороненою, але, як на мене, найкращим захистом від помилок є знання. Особливо в час, коли доступ до мережі Інтернет відкриває найменшому користувачу тисячі потоків інформації. Не блокувати і не замовчувати, а навпаки: скеровувати і пояснювати - це найправильніший шлях до формування здорової людини, адекватної особистості. Правдиві відповіді допоможуть налагодити емоційний зв'язок між батьками та дітьми, уникнувши двозначних відповідей від тата або мами. Коли запитують – відповідайте, зважаючи на вік дитини. Не приховуйте і не обманюйте, - наголошує експерт.

У 4-5 років, за словами психолога, у хлопчиків і дівчаток виникає перша цікавість до свого тіла. Важливо пояснити дітям різницю між представниками різних статей. Будова чоловічого та жіночого тіла не є захмарною темою, про яку варто придумувати міфи. У дитини повинне формуватися здорове розуміння свого тіла.

- Цілком нормально, коли дитина в якийсь момент починає соромитися свого тіла. Тато чи мама можуть пояснити, що твоє тіло ніхто не має права роздивлятися, крім батьків і лікарів. Із часом формується нормальне сприйняття себе, - продовжує вона.

Залежить сексуальне майбутнє

Реакція батьків на питання дітей та розмови про це значною мірою залежить від ставлення до таких понять самих дорослих. Якщо у батьків немає проблем із інтимом, вони зможуть спокійно поговорити на відверті теми і відповісти на питання своїх чад. Якщо ж у подружжя є проблеми в інтимному плані, то їм важко нормально це пояснити дітям.

- Якщо дорослі не можуть отримувати задоволення та ще розповідають дітям, що секс – це щось страшне і неприємне, то і в менших буде асоціація, що це щось бридке. Сексуальне майбутнє людини значною мірою залежить від того, як на цю тему говорили батьки, - каже Наталія Гаєвська. – У моїй практиці був випадок, коли 30-річний чоловік не міг мати стосунки з жінками. І все через те, що батьки в дитинстві привили йому думку, що це гріховно.

Розмови про інтимність не потрібно зводити лише до рівня фізіології. Можна говорити про вербальну складову – приємні слова, кінестетичні відчуття – дотики, обійми, поцілунки.

- Потрібно пояснити, що секс – це фізіологічний прояв любові чоловіка та жінки, - говорить психолог. – Гірше, коли дитина шукатиме відповіді на свої питання в Інтернеті чи серед недосвідчених друзів. Через незнання та цікавість у юному віці часто шукають пригоди. Коли дитина знає, що до чого, як знайти вихід у критичній ситуації, тоді з нею все буде гаразд. Якщо ви не розкажете їй про це, то знайдуться ті, хто розкажуть. Тож краще, якщо ви це зробите перші.

Коментарі (34)
 • Anonymous

  не родити дітей і буде щастя
 • David Starr

  Той випадок, коли коментарі цікавіші за статтю(хоча вона теж норм) :)
 • ВолодяУкраїна!!!

  Сказати чесно не потрапляв у такі ситуації це таки залежить від батьків я навіть уявити не можу як таке може трапитись то або якісь пяниці або нарко залежні на мою думку з такими батьками дитина може отримати шок чи щось подібне а щодо   сильних сімейних пар такі випадки практично нереальні тому як щоб така прикрість трапилась то освітчені батьки знайдуть швидко рішення як дитині це пояснити все залежить від віку дитини а що до безпеки інтимного життя це слушна думка що не так важко  інколи знайти час щоб пожартувати чи пояснити чадам чи чаду як бути обережним з такими ситуаціями найпростіше це розповісти про віл снід чи що подібне а ящо не вистачає батькам сміливості то краще звернутись на декілька прийомів чи до психологів чи найпростіше дитячих лікарів чи щось подібне тоді дітям буде легше сприймати цей світ яким він є в  майбутньому і звісно що це зможе зберегти світо бачення дітей чи дитини.
 • Сергій

  забагато тексту
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Тернополя за сьогодні

23:05 "Просимо підтримати евакуйованих": міністр МОЗ та прем'єр міністр також проведуть 14 днів у Нових Санжарах 20:42 У Тернополі автомобіль поліції охорони припаркували прямо на місці на людей з інвалідністю 20:00 Автобус №35 та тролейбус №5 будуть курсувати за новим маршрутом 19:35 Добрий знак: під час молитви за Гроїв Небесної Сотні до церкви прилетів лелека Від читача 18:55 Презентація проєкту "Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України" 19:01 Як приймають евакуйованих з Китаю: люди вже потрапили у Нові Санжари 18:32 Прокурор Тернопільської області має нових заступників 18:02 "Нива" обіграла "Калуш" у товариському матчі play_circle_filled 17:30 Обіцяв працевлаштувати на роботу за кордон, а сам взяв гроші і зник 17:23 Хоч водій спецавто з інвалідністю, але порушив 17:01 Замінити посвідчення водія відтепер можна онлайн 16:30 Небесна сотня Тернопільщини. Пам’ятаймо їхній подвиг! 16:04 У Теребовлі в пам'ять про Небесну Сотню діти розвісили на деревах сто білих ангелів photo_camera 15:40 «Українські лікарі розводять руками»: допоможіть 29-річному Тарасу, який бореться з остеосаркомою photo_camera 15:10 Співвласник компанії SkyUp розповів, що буде з літаком, який виконував рейс з Китаю 14:40 В ДТП на Тернопільщині постраждала 16-річна дівчина 14:01 Копав дружину ногами у груди і живіт. Коли повернувся – вона вже була мертвою 13:32 Смерть ненародженої дитини взялись розслідувати борщівські правоохоронці 13:03 Скільки ще «триматимуть оборону» люди на дорозі біля санаторію «Медобори» photo_camera stars 12:19 Витік аміаку в Бучачі: чоловіка покарають за неправдивий виклик спецслужб
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
keyboard_arrow_up