Вища на три голови: як зріст впливає на любов

Вища на три голови: як зріст впливає на любов

Переважна більшість жінок прагнуть, аби їхній партнер був вищим за них, або хоча б одного зросту. Чоловікам низького зросту подобаються високі моделі, але бачити їх в ролі супутниці життя вони не поспішають. Медики розповіли, як ріст впливає на здоров’я.

У чоловіків, зріст яких вище 180 см, як переконують дослідники, шанси підкорити жіноче серце набагато більші, ніж у тих, хто доріс хоча б до 164 см.

Жінки – 173 см, чоловіки – 180 см

Дослідження стосовно того, чи вливає зріст партнерів на їхні стосунки, проводили вчені багатьох країн світу. Якщо проаналізувати висновки їхніх експериментів, то виходить, що більшість жінок прагнуть, аби чоловік був вищим за них на 15-20 см. А от чоловікам достатньо бути вищим від супутниці на 7,5 см. Психолог Герт Сталп має дві версії, чому чоловік має бути вищим за жінку. Так, перша – чим вище чоловік, тим  більше потомства він може залишити після себе. Друга – високий чоловік виглядає мужнішим, тоді як висока жінка порушує культурні норми.

А в одному з каліфорнійських інститутів досліджень вчені взагалі висунули гіпотезу ідеального росту. Для жінок він становить 173 сантиметри, а для чоловіків – 188 сантиметрів.

Цікаво, що в науковому журналі eLife опублікували інтерактивну картку, яка показує, як змінився зріст людини за 100 років. Дослідники вивчали середній зріст чоловіків і жінок з усього світу, які народилися в період з 1896 по 1996 рік і досягли повноліття у період з 1914 по 2014 рік. Так, за 100 років населення суттєво підросло. Якщо середній зріст людей, які народилися в 1896 році, становить від 140 до 160 см, то середній зріст людей, які народилися в 1996 році, коливається від 150 до 170 см, залежно від країни.

Найвищі чоловіки живуть у Нідерландах (середній зріст – 182,5 см), а найвищі жінки – в Латвії (середній зріст – 169,8 см). Найнижчі чоловіки живуть у Східному Тиморі (середній зріст – 159,8 см), а найнижчі жінки – в Гватемалі (середній зріст – 149,4 см).

Середній зріст українців за 100 років змінився так: якщо в 1914 році середній зріст чоловіків становив 167,7 см, то нині він становить 178,5 см. Середній зріст жінок у 1914 році становив 154,1 см, а тепер – 166,3 см.

Не відмовлятися від підборів

Поки дослідники у всьому світі виводять свої теорії щодо зросту, тернополяни користуються в житті власними принципами і переконанням стосовно даного питання.

Місцевий шоумен Віктор Гевко має доволі міцну статуру. Він – не маленький, але й не високий. Його зріст – 1,70 м. Але, хоча Віктор і не має спортивної зовнішності та зріст, як у баскетболіста, комедіант не обділений жіночою увагою. Він має кохану дружину, і, як переконує, не в зрості щастя.

- Я ніби і не низький, і не високий – нормальний, - посміхаючись говорить чоловік. – І дівчата-україночки зазвичай мініатюрні, тендітні та дуже вродливі. 

Дружина Віктора Наталія майже такого ж зросту, як і він. Щоправда, на підборах уже вища. Але Віктор з цього приводу зовсім не засмучується.

- Головне, щоб не була на півтори голови вища, - каже він. – А так навіть гарно. Пару сантиметрів – не така вже й велика різниця. Тому, якщо чоловік такого ж зросту, як жінка, вона не повинна відмовлятися від підборів.

Наталія Гевко залюбки вдягає підбори – від кількох аж до 18 см.

- Вітя жартома часом жартує, що я висока. Але нічого поганого ні він, ні я в цьому не бачимо. Мені навпаки завжди подобалися чоловіки невеликого зросту, такі як я, або навіть ще й нижчі. Не знаю, чому. От такі вподобання. І в мене, і у Віті батьки невисокі. Може, саме тому. Узагалі мій чоловік мені ідеально підходить. Він  - такий мужній, а я – дрібненька (посміхається – прим. авт.).

У високих людей – високі вимоги

Сергій, ріст якого 160 см, готовий зав’язувати стосунки з дівчатами такого ж зросту. Високі дівчата для нього – не варіант.

- То не гарно якось: йдуть вулицею низький чоловік і височенна дівчина, - зауважує він. – Насправді це стереотип, що всім чоловікам подобаються довгоногі моделі. Багатьом, навіть високим чоловікам, до вподоби тендітні дюймовочки.

Сергій зізнається, що в школі мріяв бути вищим, але, мабуть, не судилося. Згодом хлопець змирився і бачить у своєму невеликому зрості не тільки мінуси, але й плюси.

- Маленький зріст не став на заваді успішної кар’єри футболіста Ліонела Мессі, або всім відомого Гаррі Поттера – Даніеля Редкліфа, - акцентує співрозмовник. – Завжди знайдеться дівчина, яка буде нижчою, наприклад світові ікони Кім Кардашян чи Мерелін Монро.

Проблеми зросту стосуються не тільки чоловіків, а й жінок. Ліза Сергієнко має зріст 180 см. Тож, якщо вдягне підбори, то стає врази вищою.

- У підлітковому віці я дуже хотіла мати менший зріст, а от зараз я усвідомлюю, наскільки я щаслива, - говорить вона. – Безперечно, я звертаю увагу на ріст чоловіка. Загалом у світі високих людей і вимоги досить високі. Я люблю підбори орієнтовно десять сантиметрів, і мій супутник повинен бути на п’ять сантиметрів, ніж я. Інша різниця, яка буде уже з підборами, не має значення.

«Оця мені точно не по зубам»

Ліза підозрює, що чоловіки низького зросту бояться високих жінок. Як би вони не намагалися привернути увагу, у їхніх думках завжди майорітиме думка: «Оця мені точно не по зубам».

Досить консервативної думки стосовно ідеального чоловічого зросту Наталія Ліоненко. У неї самої зріст 157 см, а от у чоловіка – 185.

- Ми з чоловіком навчалися в одній групі в університеті, і коли познайомилися, я не зважала на різницю в рості, - говорить вона. – Завжди притримувалась думки, що чоловік має бути вищим за жінку, принаймні, на кілька сантиметрів. Свого партнера нижче 170 см я точно не бачила. Оскільки я раніше постійно носила підбори, то, звичайно, хотілося, аби поруч був чоловік, мужній, вищий, сильніший.

Чоловік Наталії Сергій Корж каже, що всі знайомі жінки нижчі. І це не дивно. Адже 185 см – не так уже й мало.

- Мені, мабуть, пощастило, я вищий, а значить, головніший,  - жартує він. – Те, що Наталка нижча за мене майже на тридцять сантиметрів, мені навіть подобається. Вона така жіночна, тендітна, витончена. Узагалі я думаю, що зріст, різниця у віці, вазі не настільки важливі категорії, на які варто акцентувати увагу. Головне – аби людям було добре разом.

Ріст – як побічний ефект гормонального стану

На ріст людини впливають ряд факторів, але найбільше – генетичний, говорить сімейний лікар Богдан Федчук.

- Є така наука – епігенетика, що вивчає спадкові зміни в фенотипі (зовнішньому вигляді) або в експресії генів, що зумовлені іншими механізмами, ніж зміна послідовності нуклеотидів ДНК. Якщо простіше, то вона показує, що на ДНК впливають як зовнішні фактори (наприклад, стан довкілля), так і внутрішні (спадковість), - пояснює він. – Зазвичай ріст – це своєрідний «побічний ефект» гормонального фону людини. Для прикладу, люди низького зросту часто мають порушення в роботі ендокринної системи та зміни в роботі гіпофізу.

Чи впливає ріст на здоров’я людини? Якоюсь мірою – так, продовжує лікар. Людина, яка дуже стрімко росте, це часто буває в юнацькому віці, має серйозні зміни в роботі організму. Швидкий темп росту кісток та хребта не дає змоги організму швидко «перелаштуватися». Потім, із часом все стає на свої місця. Люди високого зросту можуть мати більші проблеми із роботою серцево-судинною системою, адже чим більша довжина тіла, тим більше крові серце має качати. Натомість низькі люди можуть мати порушення в обміні речовин, а як наслідок, - ожиріння.  

Коментарі (7)
  • Іванна

    Мені 12 років мій ріст 173 до скількох років я буду рости?
  • David Starr

    Маю ріст 203 і вагу 107(без живота), хто хоче погуляти? :)
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Тернополя за сьогодні

19:02 Тернопільський футболіст став віце-чемпіоном світу серед спортсменів з інвалідністю 18:20 День тиші у Тернополі: чи дотримуються кандидати у депутати закону photo_camera 18:07 «Ми стараємось писати пісні, у яких кожен слухач може знайти себе». Інтерв’ю із починаючим гуртом "SVITY" 16:01 Тернопільська "Нива" поступилась у контрольній грі "Епіцентру" Від читача 14:07 «Чергові» позачергові вибори до Верховної ради України яка буде діяти тільки 4 роки 15:02 Катамарани: де, за скільки і чи безпечно play_circle_filled photo_camera 14:00 Картини з шармом літньої романтики 13:09 Як влітку не бути «сонною мухою» 12:44 На Шептицького лікарі та поліцейські заспокоювали чоловіка play_circle_filled photo_camera 12:02 Станіслав Дякін терміново потребує вашої допомоги. Сума на лікування для батьків непідйомна 11:08 Дітей з Тернополя обікрали у Франції: що робити, якщо ти у біді, а консул не допомагає. Ексклюзив 20 хвилин play_circle_filled photo_camera 10:04 Фото дня: Гаївський міст знову із воротами 09:02 Тернополян, які мають пільги на комуналку, просять надати номер мобільного 08:01 Сьогодні, 20 липня: міжнародний день торта та день шахів 07:00 Погода у Тернополі: 20 липня, хмарно, +24°
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
keyboard_arrow_up