У Тернополі гончар із Київщини представив цікаві вироби і провів майстер-клас
Підсвічники, тарелі, глечики, куманці та інші керамічні вироби представив на своїй персональній виставці «Мій погляд» гончар із Київщини Володимир Довган. До 13 грудні її можна оглянути у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї.
Володимир Довган займається гончарством вже 27 років. Володіє всіма відомими техніками випалу та декорування – чорнолощена димлена кераміка, молочіння, глазурування, розпис ангобом тощо. Окрім того майстер ще й реставрує антикварні меблі.

Виставку-зустріч організували голова Тернопільського осередку національної спілки майстрів України Уляна Джигринюк, а також співорганізаторки фестивалю «Не святі горшки ліплять» Уляна Андрійчук та Катерина Подтабачна.

- Володимир Довган був учасником цьогорічного фестивалю гончарів «Не святі горшки ліплять», – каже Уляна Джигринюк. – А оскільки після проведення трьох фестивалів ми створили ще й однойменну громадську організацію, то вирішили, що впродовж року аж до наступного фестивалю будемо знайомити людей із гончарами-учасниками. Це перша виставка-зустріч. Плануємо проводити їх щонайменше сім на рік.


- Гончарством я захопився ще на початку 90-х років, коли вперше спробував щось зліпити і мені це вдалося, – каже автор виставки. – Це ремесло дуже давнє і саме в ньому ховається якась частина сакральної суті українського народу. Маю вже велику кількість виробів, які є як декоративно-ужитковими, так і для побутового використання.



Під кінець заходу усі охочі мали нагоду виготовити іграшку із глини власноруч, ставши учасниками майстер-класу від Володимира Довгана.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.