Лікування без готівки: оплатити за медичні послуги можна через термінал або QR-код

Лікування без готівки: оплатити за медичні послуги можна через термінал або QR-код

Щоб зменшити корупційні ризики медичні послуги, які можуть надати пацієнту платно, можна буде оплатити без готівки. 

Оплачувати медичні послуги тернополяни будуть лише у безготівковій формі. Про це йдеться у рішенні виконкому «Про надання послуг з медичного обслуговування за плату» від 29 січня 2025 року.

«Встановити, що комунальні заклади охорони здоров’я Тернопільської міської територіальної громади встановлюють плату за послуги з медичного обслуговування населення, що можуть надаватись за плату від юридичних та фізичних осіб у випадках затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2024 №781 та отримують плату за неї виключно в безготівковій формі», зазначено у проєкті-рішення.

В загальному для пацієнтів нововведення нічого не змінить, пояснив начальник міського управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Василь Даньчак. Люди і далі будуть отримувати медичні послуги безкоштовно, які передбачені Програмою медичних гарантій. Але є такі послуги, які надають за гроші. 

Відео дня

У який випадках медичні послуги надають платно

Відповідно до постанови Кабміну №781, повністю оплатити вартість медпослуг потрібно у випадках:

1. Надання послуг з медичного обслуговування населення без направлення лікаря, крім випадків, коли направлення не вимагається відповідно до законодавства.

2. Надання послуг з медичного обслуговування населення за договорами з юридичними особами.

3. Надання послуг з медичного обслуговування населення в закладах охорони здоров’я, що належать до сфери управління Державного управління справами та державних органів, які входять до сектору безпеки і оборони, пацієнтам, які не належать до прикріпленого контингенту.

4. Надання послуг з медичного обслуговування населення, які не покриваються за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення.

Перелік платних послуг та їхня вартість мають оприлюднити на сайтах лікарень, поліклінік та на інформаційних стендах в самих закладах.

Випадки, коли юридичні і фізичні особи оплачують додаткові послуги

1. Надання послуг з медичного обслуговування населення за місцем проживання (перебування) пацієнта за його самостійним вибором за умови відсутності показання для їх надання.

2. Самостійний вибір лікуючого лікаря під час надання спеціалізованої медичної допомоги у плановому порядку у стаціонарних умовах.

3. Перебування в палаті із підвищеним рівнем комфорту та сервісу за самостійним вибором пацієнта.

 

До прикладу, на сайті Центру первинної медико-санітарної допомоги Тернополя, у розділі «Пацієнтам» є сторінка «Перелік послуг, які надаються в Центрі», де вказано, що саме пацієнти отримують у сімейних лікарів безкоштовно.

У цьому ж розділі «Пацієнтам» є інформація про тарифи на медичні послуги. Наприклад, прийом лікаря вартує 179 гривень, а виклик фахівця додому — 192 грн. Але, платних послуг у медзакладі практично не надають, пояснює директор Центру Микола Медвідь.

— Той спектр допомоги, який нам прописаний НСЗУ, практично ми його надаємо за кошти держави, і в нас немає потреби брати за ті послуги, які вже оплачені державою, гроші у пацієнтів. Але якщо такі випадки є, то на спец рахунок нашого закладу оплачується послуга, через банк або Приват24, наприклад, але це поодинокі випадки, — пояснив Микола Медвідь.

 

Оплата через термінал

А от у лікарнях ситуація інакша. Там оплатити за мед послугу можна буде лише через термінал або QR-код.

Пацієнти лікуються безкоштовно, наголосив головний лікар Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський. Перелік і випадки, коли пацієнт оплачує медичні послуги, регулюються постановою Кабміну № 1138. Ці послуги тепер оплачують тільки безготівково через термінал або QR-код.

— В термінал будуть введені коди. Лікар говорить пацієнту код, за яким треба внести певну суму за визначену послугу. Людина підходить, набирає код і проплачує. Наприклад, вам треба зробити електрокардіограму, але ви не маєте скерування від лікаря, щоб цю послугу вам надали безкоштовно. Тоді її вам можуть надати платно. Пацієнт підходить до терміналу, оплачує і повертається з квитанцією до лікаря, — пояснює пан Чайківський.

Щодо старших пацієнтів, яким може бути важко розібратися із нововведенням, у лікарні працюють помічники.

— Для цього є спеціально навчені люди, які будуть допомагати пацієнту. Не тільки в нас, в усій країні, бо це рішення Уряду. Це з числа працюючих ми вибрали людей, в кожному корпусі відповідно біля кожного терміналу, які допоможуть розібратися, — додає Ярослав Чайківський.

Зазначимо, на сайті Тернопільської міської комунальної  лікарні швидкої допомоги ми не знайшли розділу, де вказана вартість платних послуг. Натомість така інформація є на сторінці міської лікарні №2. У розділі «Пацієнтам» є «Тарифи на медичні послуги», де вказані назви послуг, ціни, та коди, які присвоєні кожній із цих послуг.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (7)
  • Чорний
    По тихенько вводять безготівкові розрахунки - цифрові гроші🤮
  • Ірина Чорна
    А пенсіонери з кнопковими телефонами як?
  • Жінка з власним іменем Марія
    Як то кажуть -пусти свиню під стіл,то вона стіл вилізе!
  • mary
    Бардак,в очі кажуть кому і скільки дати,а зарплату за  що отримують,? Лиш за то,що приходять і йдуть на роботу? Ганьба

keyboard_arrow_up