Більше, ніж на 30% перевищує норму рівень захворюваності на грип та ГРВІ в області: які прогнози

Більше, ніж на 30% перевищує норму рівень захворюваності на грип та ГРВІ в області: які прогнози

Середній рівень захворюваності на грип та ГРВІ зараз фіксують в області. За останній звітній тиждень зафіксували 7 тисяч випадків, з них більше половини хворих — це діти до 18 років.

Дев’ятий тиждень епідемічного сезону триває на Тернопільщині. В області фіксують значне перевищення рівня захворюваності на грип та гострі респіраторно-вірусні інфекції. Про це розповіла генеральна директорка Державної установи «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Оксана Чайчук.

Так, існують такі пороги інтенсивності захворюваності на грип та ГРВІ:

  • Низький — 302,5 випадків на 100 тисяч населення
  • Середній — 525 випадків на 100 тисяч населення
  • Високий — 849,8 випадків на 100 тисяч населення

Сезон захворюваності в області розпочався на 47-му тижні, коли перейшли поріг низької інтенсивності. Тобто з 18 листопада 2024 року.

Відео дня

— Поріг середньої інтенсивності ми перейшли на сьомому тижні 2025 року, це з 10 до 16 лютого. Захворюваність тоді складала 601,2 випадків на 100 тисяч населення. На сьогодні загальна захворюваність на грип та ГРВІ складає 687,3 випадків на 100 тисяч населення і в абсолютних цифрах, це 7 тисяч осіб та вище рівня епідемічного порогу на 30,9%. Це є значне перевищення, але до високого порогу у нас ще є значний інтервал,  — пояснює Оксана Чайкук.

За останній, восьмий тиждень, з 17 до 23 лютого, кількість хворих на грип та ГРВІ, в порівнянні із попереднім тижнем, зросла на 14,2%. Це 7 тисяч випадків проти 6 127.

— Питома вага дітей до 18 років серед хворих складає 57,8%. Це 4 тисячі 44 особи. Школярів — 77%, це 2709 осіб від усіх захворілих дітей. У порівнянні із попереднім тижнем, зафіксували збільшення хворих на ГРВІ дітей на 10,8%, школярів на 11,3%. Госпіталізували за звітній тиждень 239 осіб, це більше на 40,6% у порівнянні із попереднім тижнем. В абсолютних цифрах це 239 осіб проти 170, — констатує пані Чайчук.

Також фахівці фіксують Ковід-19. Але кількість хворих невелика — за звітний, восьмий тиждень зареєстрували 10 випадків, за передній тиждень — 9.

Фіксують у вірусологічній лабораторії й інші віруси на території області.

— Виявляють такі віруси, як вірус грипу А H1N1, знайомий нашим людям як свинячий грип, який циркулював у 2009 році. Також циркулює вірус грипу Б, парагрипу, риносинцитіальні віруси, аденовіруси, бокавіруси, а також був один виявлений випадок метапневмовірусу, — додає Оксана Чайчук.

Як не захворіти на грип

Також фахівчиня нагадала, що треба робити, аби вберегти себе від грипу. Найперша рекомендація — зробити щеплення. Найкраще на початку епідсезону, це вересень-жовтень, але і зараз вакцинація теж буде ефективною.

— За кошти державного і місцевого бюджетів щеплено 1705 осіб, це 40% від загальної запланованої кількості. За власні кошти громадян 2428 осіб, це майже 57%. І за кошти підприємств 132 особи, — говорить пані Чайчук.

Окрім щеплень варто врахувати наступні поради:

  • При появі перших ознак захворювання обов’язково звертатися до сімейного лікаря і не займатися самолікуванням.
  • Якщо в сім’ї є діти, або люди старшого віку — залишатися вдома і звертатися до сімейного лікаря. Діти не повинні відвідувати організовані дитячі колективи. Це стосується і хворих дорослих. 
  • Якщо ви спілкуєтеся із людиною і бачите в неї ознаки респіраторної інфекції, обов’язково дотримуйтесь дистанції не менше 1,5-2 метри.
  • Навчіть дітей, якщо вони бачать своїх друзів чи однокласників із ознаками захворювання, тримати дистанцію і не спілкуватися із ними.
  • Коли хворий перебуває вдома, приймати медичні засоби рекомендовані сімейним лікарем.
  • Провітрювати кімнату.
  • Слідкувати за здоровим харчуванням багатим вітамінами.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up