У вересні 2017 року не лише розіграли тендер на будівництво «Водної арени» та заключили договір, але й почали деякі роботи. Чи мали право це робити – під питанням, адже ще не усі необхідні кроки для законного будівництва зробили.
Хто ж і що робить наразі, поцікавились ми як у представників облдержадміністрації, так і у міської влади. І тут, і тут – футболять. Хоча раніше не цурались похвалитись таким масштабним проектом. Адже фінансуватиметься проект і за кошти міської влади, і за кошти обласної та Державний фонду регіонального розвитку. А на закладення капсули під будівництво об’єкту приїжджав сам прем’єр – Володимир Гройсман.
Роботи із будівництва «Водної арени», як розповідали представники влади, будуть розподілені на два етапи. Перший етап, який включає облаштування стартових та фінішніх вишок, трибун, ремонт технічних приміщень та дороги, буде реалізовуватися до середини наступного року. На другому етапі заплановано спорудження більшої кількості інфраструктурних елементів, зокрема ігрового залу з трибунами, спортивних майданчиків та кортів.
Хто ж проводитиме роботи? Відповідно до даних електронних закупівель ProZorro тендер на “Реконструкцію гідротехнічних споруд веслувального каналу з добудовою центру веслування та водних видів спорту з інфраструктурою “Водна арена» в м. Тернопіль”, вартістю 64 184 572 грн, оголосили у серпні. Замовник - управління капітального будівництва Тернопільської обласної державної адміністрації. Виграла його фірма, що займається прибиранням Тернополя – ТОВ «Авакс Проф» з пропозицією 62 679 142,90 грн. Ноги у цієї фірми ростуть з міськради – її засновник є чоловіком колишньої очільниці міського відділу здоров’я, а тепер – просто заступниці начальника того ж відділу – Ольги Ярмоленко. Про такий факт, до слова, написало у своїй статті про тендер видання «Наші гроші». Угоду ж замовник та переможець підписали 28 вересня.
Екоінспекція піде подивитись
Практично через день після того, у редакцію читачі надіслали фото. Мовляв, на базі веслувального каналу неподалік Білої почали розрівнювати територію під будівництво «Водної арени». У прес-службі міськради підтвердили інформацію про початок будівельних робіт.
Тернопільські активісти запитали в Управлінні Державної архітектурно-будівельної інспекції в області (ДАБІ – ред.), чи є дозвільні документи на будівництво цього об’єкту. ДАБІ дала негативну відповідь.
- Згідно Єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів…інформація щодо дозвільних документів щодо об’єкту «Реконструкція гідротехнічних споруд веслувального каналу…» відсутня, - відповіло у листі від 18 жовтня Управління ДАБІ в області.
Причому, ДАБІ – не єдине, куди ще не звернулись за дозволами. Приміром, ні сном, ні духом про якісь роботи і в Держекоінспекції. Тут ми поцікавились, чи повинен проект, де йдеться про гідротехнічні споруди, проходити екологічну експертизу. А екоінспекція поцікавились у міста, хто і що робить.
- Якщо проводять якісь роботи з укріплення берегів, або будуються нові гідротехнічні роботи дійсно по тих дамбах , то це підпадає під види діяльності, що становлять підвищену екологічну небезпеку, - сказав очільник Держекоінспекції в області Едуард Ференц. – Я запитав, чи щось робиться уже по об’єкту «Водна арена» в КП «Об’єднання парків», на що мені відповіли: «Землю розрівнюємо». Якихось документів в них нема. Тому будемо виїжджати сьогодні-завтра на місце, дивитись.
Посадовці футболять
Які ж дозволи і на що уже є, ми запитали у очільника Управління капітального будівництва обладміністрації, що є замовником робіт, Віктора Кузяка. Той повідомив, що у двомісячній відпустці, відтак про зустріч мови не може бути. Але йому цього і не потрібно.
- Вся інформація про «Водну арену» є в інтернеті і поки що нічого ми повідомляти не будемо, - заявив він. - А що вам сказати – ви ж потім все перекрутите і зробите все навпаки. Тим більше, я готовий спілкуватись з професіоналами, які це розуміють. А ви цього не розумієте, то що я буду розказувати… Я знаю, що журналісти не мають будівельної освіти. Ви знаєте, що таке акваторія, що таке гідроспоруда? Про що будемо говорити…
Не зміг нічого розповісти про «Водну арену» і начальник управління житлово-комунального господарства міськради Олег Соколовський.
- Поняття не маю, я її не роблю. Ви вже треті, хто до мене телефонує, - заявив Олег Соколовський. – Я думав, що до робіт має стосунок КП «Об’єднання парків», а виявляється, що і вони стосунку не мають (прим. ред. – в екоінспекції сказали якраз зворотне). Повірте, ЖКГ навіть не уклало угоди ніякої, ми не маємо стосунку.
Відмовився говорити про проект, плани і очільник управління фізичної культури та спорту обладміністрації Віктор Мацикур. А раніше він навіть показував у соцмережі Facebook проект і розповідав місцевим ЗМІ, якою буде арена.
- Я не буду коментувати до з’ясування непростого стану справ, - відповів він.
Коментувати, за його словами, може заступник міського голови Леонід Бицюра чи очільник управління сім’ї, молоді та спорту міськради Микола Круть. Мовляв, замовник проекту є міська рада.
- В мене загальна інформація, яка вже відома, - відповів нам Леонід Бицюра. - Рекомендую підготувати інформаційний запит в управління капітального будівництва або обладміністрацію. В мене нема реально інформації, самому цікаво.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 41 від 9 жовтня 2024
Читати номер