Наталія БУРЛАКУ
Наталія БУРЛАКУ
097-445-82-67
Наталія БУРЛАКУ - Всі Статті (1107)

Головний санітарний лікар увечері 3 квітня прибув до епіцентру коронавірусу в Україні – на Тернопільщину. Про це він повідомив на своїй сторінці у Фейсбук. Та навіть виставив фото біля вертольота. Віктор Ляшко збирається відвідати лікарню у Монастириськах. Тамтешні медики кажуть, що їх ніхто завчасно не повідомляв про цей візит. Та й готуватися особливо не збираються – покажуть усе те, що є в реальності.

Районні лікарні готові приймати хворих з підозрою на коронавірус, - таку сенсаційну заяву зробив новоспечений голова ОДА Володимир Труш. За його словами, кожен заклад буде переформатовувати свої інфекційні відділення. Але чи є насправді, що "переформатовувати", чим забезпечені заклади, чи мають лікарі індивідуальні засоби захисту, щоб вберегти себе та не допустити поширення вірусу, як дезінфікують приміщення та карети швидкої після госпіталізації пацієнтів? Відповіді на ці питання шукали журналісти "20 хвилин". Ми подали інформацію, яку отримали від голів РДА чи головних лікарів станом на 26 березня. А потім оновили її 30 березня. Оскільки волонтери постійно довозять закладам засоби захисту та обладнання, дані можуть відрізнятися. Ми будемо оновлювати їх по мірі можливості.   

Кількість хворих на коронавірус на Тернопільщині зросла. За останніми даними, наразі у 26 людей підтвердили COVID-19. Серед них є і дитина.

Ти – не ти, усе довкола – біль, добре там, де нас немає, усе сіре та одноманітне, проблеми-проблеми і ще раз проблеми. Такі думки і поведінку нерідко демонструють люди, які, на думку, багатьох психологів, є «пестицидами». На жаль, кожен із нас потрапляв чи живе у зоні «токсичності».

Усе буде добре! Але, щоб саме так і було, нам усім варто об'єднатися та підтримати один одного у цей нелегкий час карантину. Ми маємо допомогти тернопільським лікарням. Медики щодня ціною власного здоров'я, сімейного затишку чи комфорту готові прийти на допомогу кожному з нас. Без них коронавірус не подолати! Саме тому редакція "20 хвилин" запускає соціальну кампанію, покликану на  допомогу місцевим закладам охорони здоров'я.

Нелегкі часи переживає увесь світ та Україна зокрема, кажуть священники. Отці різних конфесій закликають людей єднатися в молитві, яка, на їх думку, може допомогти врятувати людство від пандемії Не залишаються осторонь і тернопільські священники. Отець Володимир із Храму Ікони Божої Матері Скоропослушниці просить усіх щодня долучатися до спільної молитви о 12.00.

Уникайте скупчення людей! Є і ряд гігієнічних та санітарних вимог, яких потрібно чітко дотримуватися. Читайте та виконуйте рекомендації лікарів щодо заходів профілактики захворювань.

Думали-передумали! Засідання комісії надзвичайних ситуацій та виконкому Тернопільської міської ради завершилося увечері 11 березня. Після тривалого вагання міська влада таки прийняла рішення про призупинення відвідування дітьми шкіл та закладів профтехосвіти.  Про це заявив міський голова Сергій Надал. 

Чи буде карантин у тернопільських навчальних закладах  з 12 березня? Це питання і досі лишається відкритим. Спочатку на сторінці міськради з'явилася інформація, що заклади працюватимуть у звичному режимі. Але потім додали, що інформація ще не точна. Наразі триває засідання комісії з питань надзвичайних ситуацій. Там і приймуть остаточне рішення. 

Новина про можливе введення карантину у всій країні сколихнула і тернополян. Батьківські чати обросли повідомленнями про те, що школи і садки вимушено йдуть на "канікули" з 12 березня. Чи насправді це так?

keyboard_arrow_up