Допомога

На непрості запитання переселенців під час «прямої лінії» відповіли юристи безоплатної правової допомоги, міністерства юстиції України.

Внутрішньо переміщені особи через воєнні дії стикаються з низкою проблемних питань: як успадкувати майно на тимчасово окупованій території, коли можна отримати компенсацію за пошкоджене житло, де шукати матеріальну чи гуманітарну допомогу? Про те, як продовжити терміни прийняття спадщини, оформити власність на житло, куди звернутися по допомогу розповів під час «прямої лінії» юрист системи безоплатної правової допомоги Міністерства юстиції України Сергій Бреус.

У Західноукраїнському національному університеті збирають теплі речі для військових. У пріоритеті – пледи, але потрібні також термобілизна, шкарпетки, грілки, рукавиці, окопні свічки тощо. Тернополян закликають долучитися до акції. Куди приносити допомогу – розповідаємо у матеріалі!

Олена Переймибіда розвиває позашкільну освіту у місті Зборів, що на Тернопільщині. Встигає працювати з дітьми одразу кількома напрямками: театральне мистецтво, дитячий ляльковий театр та виготовлення сувенірів. Улюблену роботу вчиться поєднувати з новою непростою роллю: чекати звістки від чоловіка з фронту. Уже рік, як Роман захищає Україну на найгарячіших напрямках.

Чимало тернополян готові безплатно віддати речі, якими вже не користуються. Таким чином, вони позбавляються зайвого вдома та ще й допомагають іншим. Ми проаналізували сайти безплатних оголошень і відібрали цікаві пропозиції.

Вже понад рік Тернопільщина приймає переселенців. Харків, Донецьк, Маріуполь, Херсон – лише частина населених пунктів, жителі яких знайшли прихисток в нашому регіоні. В яких умовах проживають внутрішньо переміщені особи, та чи отримують допомогу – ми дізнавалися.    

Матеріал оновлений. Збір закрили за два дні, повідомила мама хлопця. Жінка щиро дякує усім небайдужим, хто подарував її сину шанс на життя. І ми, журналісти, щиро дякуємо всім, хто долучився до збору!

Звертатись слід за адресою вулиця Лисенка, 8А.

Аеліта Басанець – мама у декреті та дружина військового. Вона заснувала у Кременці, Тернопільської області, благодійну організацію, яка об’єднала незвичайних волонтерів. Це викладачі англійської, б’юті-майстри, стоматологи і навіть інструктори зі стояння на дошці Cадху. Фахівці з різних сфер згуртувалися у спільноту благодійників «Діти Янголів», аби разом робити щось приємне й корисне для дітей та дружин загиблих захисників. Ідея такого проєкту прийшла до Аеліти однієї безсонної ночі, а вже на ранок жінка записалася на прийом до міського голови, аби обговорити її втілення.

Для лікування поранених військових медикам необхідна кров усіх груп із резус-фактором мінус.

keyboard_arrow_up