На хижих звірів (лисицю та вовка) можна полювати лише три дні у сезоні, однак штатні працівники Українського товариства мисливців та рибалок (УТМР) мають право відстрілювати хижаків весь рік.
Річ у тому, що зараз в області розвелося дуже багато хижаків, зокрема лисиць.
- Основна причина поширення лисиць пов'язана з тим, що лисячі шкурки втратили свою цінність, - пояснює голова Тернопільської міськрайорганізації УТМР Григорій Каліновський. - Тому мисливці на них зараз майже не полюють. Окрім того, лисиці часто бувають хворі на сказ, що теж відбиває бажання на них полювати.
Вовки на Тернопільщині прохідні. Найчастіше вони заходять на територію нашої області, коли бувають суворі зими і їм не вистачає харчів. Уполювати вовка можна у лісах Шумського та Кременецького районів. Туди заходять сіроманці з Волині. Також у нашій області може трапитися карпатський вовк, який заходить у ліси Монастириського, Бучацького та Чортківського районів. На Тернопільщині вовки найбільше полюють на диких кіз.
Упродовж кількох останніх років непогано на Тернопіллі почувається дикий кабан.
- Для кабана важливими є два фактори, - розповідає Григорій Каліновський, - великий лісовий масив та доступ до харчів. Тобто на територіях, де є тільки великий ліс, кабан триматися не буде. Йому потрібні корми. Тому цей звір водиться у лісах, де є доступ до полів із посівами. В області сіють багато кукурудзи, це сприяє поширенню диких свиней. Тепер кабана з кукурудзи не виженеш.
Для того, щоб займатися полюванням, недостатньо мати зареєстровану зброю. Щоб стати мисливцем, потрібно звернутися в державне управління лісового господарства і скласти іспит на знання природоохоронного і тваринного світу. Після здачі екзамену людина отримує посвідчення мисливця.
86% мисливських угідь області належать товариству мисливців та рибалок. Для полювання у цих угіддях потрібно вступити у товариство. Вступний внесок для рибалок становить 80 грн, членські внески – по 100 грн щороку. Для мисливців і рибалок вступний внесок - 150 грн, членські внески – по 250 грн щороку. Для пільгових категорій вступні і членські внески менші або їх взагалі немає.
Окрім того, потрібно ще придбати відстрільну картку, яку видає користувач мисливських угідь, з вказанням у ній термінів і території полювання. Така картка може бути разова – для одного полювання або сезонна - для полювання в одному районі області, а також сезонна на чотири райони.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер