У квітні до Тернополя приїде 50 письменників

У квітні до Тернополя приїде 50 письменників
У мистецькому фестивалі “Ї”, який відбудеться в Тернополі 17-19 квітня, візьмуть участь більше 50 письменнників, а також художники та музиканти.

 - На тлі тих подій, які зараз відбуваються в Україні, нам конче потрібно оживити Тернопіль, - розповідає один із координаторів фестивалю Василь Томчишин. - Адже наше місто вважають неофіційною студентською столицею країни, тож варто дбати про культурний розвиток молоді.

На фестивалі, який відбудеться в місті вже втретє, але вдруге під назвою “Ї”, очікують близько півтисячі гостей. Щоб кожному було цікаво, запросили і відомих українських письменників, і митців з-за кордону.

- Цьогоріч наш фестиваль із всеукраїнського стає міжнародним, - розповідає співкоординатор проекту Юрій Матевощук. - Адже до нас завітають автори із Білорусі та Польщі. Окрім того, до фестивалю ми плануємо випустити альманах із творами усіх його учасників.

Відео дня

Крім письменників участь візьмуть і художники.

 - Зокрема, свої карикатурки представить Юрко Журавель із гурту Ot Vinta, - продовжує розповідати пан Томчишин. - Окрім того, ми запросили художника з Івано-Франківська, Романа Бойчука. Він зараз працює над масштабним полотном про події Революції гідності. Розмір картини вражає — це 2 на 20 метрів. Тож ми маємо надію, що автор встигне її завершити до нашого фестивалю.

Заходи в межах фестивалю відбуватимуться і на Острівці закоханих, і в книгарнях міста, і в арт-галереї. Планують також провести читання в підземеллі замку. Також там буде виставка фото тернополянина Віктора Гурняка, айдарівця, який загинув в АТО у жовтні минулого року.

Довідка:

Участь в фестивалі “Ї” візьмуть Юрій Андрухович, Юрій Іздрик, Сергій Жадан, Дмитро Лазуткін, Катя Бабкіна, Андрій Любка, брати Капранови, Томаш Деяк, Тарас Прохасько та інші.

Детальніше ознайомитись із програмою дійства можна на офіційній сторінці в соцмережі — https://vk.com/festyval_ji_2015.

Там же й можна придбати квитки. Вартість на три дні у передпродажу — 170 грн. У дні фестивалю вона зросте, попереджають організатори. Також вони обіцяють пізніше запровадити квитки на один день фесту.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:03 На відновлення лавок у Тернополі можуть витратити понад 600 тис. гривень: де саме мають ремонтувати photo_camera 20:00 Заробіток онлайн обернувся втратою 94 тисяч гривень для 24-річної жительки Кременеччини 19:15 У парку Шевченка планують облаштувати шаховий клуб? Погодили зміну інвестора 18:51 У Борщеві розшукали дівчину, яка зникла безвісти Від читача 14:42 На Тернопільщині 221 особа з інвалідністю шукає роботу. Роботодавці, які їх праце-влаштують, отримають компенсації! 17:45 На Тернопільщині тривають обшуки в межах викриття наркоторговців: діяло 17 лабораторій по Україні 17:15 Нараївська громада відсудила землю в агропідприємства-боржника 16:49 Тіло чоловіка знайшли у будинку після нічної пожежі на Тернопільщині 16:11 У Тернополі ремонтують пам’ятник Степану Бандері: що мають зробити та скільки це коштує photo_camera 15:40 Травень заблукав: дощі та заморозки прогнозують на Тернопільщині до кінця тижня 15:15 На вулиці Соломії Крушельницької аварія: водій в'їхав у електроопору 14:40 Два ноутбуки зникли з медзакладу в Тернополі. Ймовірного крадія знайшли 14:05 Змінили місце проведення фестивалю до Дня вишиванки у Тернополі 13:30 Танцівники «Dance Mafia Family» привезли у Тернопіль бронзу з українського чемпіонату 13:03 На Дружбі облаштовують постійний кільцевий рух: що вже зробили photo_camera 12:27 На Тернопільщині 72-річний чоловік отримав свій перший паспорт 11:50 Богиня війни: тернопільські військові показали як працює українська артилерійська «Богдана» play_circle_filled 11:35 ТОП автосервісів, які обирають досвідчені водії Тернополя (партнерський проєкт) 11:15 Дали штраф чоловіку, який за понад 100 тисяч обіцяв допомогти скласти іспити і отримати водійське посвідчення 10:45 Зниження долара та обвал євро: актуальні курси валют в обмінниках
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up