Тернопіль – єдиний обласний центр, у якому немає парку для скейтерів, розповів автор відео ЮріСобі. Тому соціальний ролик створений, аби продемонструвати цю проблему і звернути на неї увагу, аби вирішити чимшвидше.
- На цьому відео дуже добре видно, де катається тернопільська молодь, - продовжує розповідати ЮріСобі - В цьому є основна проблема, що катаються вони всюди, де тільки можна: в парках, по дорогах, де є нормальне покриття. Але було б добре мати для екстремального катання спеціалізований майданчик.
До органів місцевого самоврядування скейтери міста зверталися вже неодноразово, розповідають активісти.
- Але кожного разу виникають різні проблеми, - розповідає один із ініціаторів створення скейт-парку, тернопільський скейтер Леонід. – Зараз же нам пропонують кілька варіантів, де можна було б розмісти майданчик. Але до кінця це питання так і не вирішене. Крім того ще потрібно знайти інвестора, який би допоміг нам у будівництві парку. Тому маємо великі надії, що після демонстрації ролика, проблема зрушиться з місця.
В Тернополі є близько двохсот скейтерів, а створення спеціального майданчика допомогло б у поширенні цього виду спорту, вважають активісти.
Міська влада про проблему дійсно знає і намагається йти хлопцям назустріч у її вирішенні, розповів начальник управління у справах сімї, молодіжної політики та спорту Микола Круть.
- Поки є варіант виділити для скейт-парку місце у парку Шевченка, за майданчиком «Динамо», - каже пан Круть. – Однак там спочатку потрібно провести ремонт, замінити покриття на міцніше, адже воно має бути більш стійким, ніж для звичайних прогулянок. Хлопці ж не лише на роликах та скейтах катаються. Вони на них стрибають, катаються на біміксах.
Самі ж активісти звертають увагу, що для майданчика їм би ідеально підійшов острівець Чайка.
- Там покриття збережені і місцина відокремленна, є освітлення, - каже ЮріСобі, - Лише рампи поставити - і питання вирішене.
Однак міська влада переконує, що на таке рішення буде чимало скарг від молодих матусь, які саме там гуляють із дітьми.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер
Скейтерів дуже багато, роллерів також не мало, так само як біміксерів.
Чим менше він буде, тим більше шансів на травми.
У Парку Національного відродження є природна рампа (рів різної висоти від мілкого до глибокого). Але із вибором місця треба ретельно все зважити, адже є вірогідність того що у парковій зоні скейтери можуть багато залишати мусору, пляшки із пива і тд...