Як святкують іменини тернопільські Петри і Павли

Християнське свято на честь апостолів Петра і Павла святкують 12 липня. Ім’я Петро походить від грецького імені Петрос — «камінь, скеля». Поширилося разом із християнством в країнах Європи, до України потрапило у грецькій формі. Павло походить від особового імені Paulus («Пауль»), утвореного від лат. paulus («скромний», «малий»). Зараз такими іменами рідко називають новонароджених. Проте чимало тернополян носять саме ці імена. Ми запитали їх як вони святкують іменини і чому батьки обрали для них саме таке ім’я.
Петро Гринчишин, керівник Головного управління Державної казначейської служби України у Тернопільській області:
- Петром мене назвали, оскільки я народився 12 липня – на Петра і Павла, то для мене це подвійне свято. Зазвичай святкую в родинному колі. Дарують книги або те, що вважають є для мене необхідним.
Павло Доскоч, заслужений артист України:
- Назвала так мене сестра. Колись бачила як хлопець годував голуби і його було звати Павлом. Сказала, що як буде колись братик, то хоче щоб мав таке ім’я. Зазвичай святкую на концертах, бо то велике свято і мене запрошують співати. Рідше у сімейному колі.
Павло Бич, депутат міської ради:
- Назвав мене Павлом брат. Якщо батьки вагалися щодо імені, то то він ні. Щодо святкування, то святкую по-різному, але завжди з Ангелом, який веде в житті і в компаніях друзів. Інколи моє ім’я мене неодноразово виручало з різноманітних ситуацій.
Петро Поврозник, директор школи №5:
- Назвали Петром, бо у родині завжди були Петри і Павли. Це сімейна традиція наша. Ім’я подобається. Бо з грецької означає «камінь» - сильний, незламний. Святкую, як усі, з родиною.
Петро Тимчак, студент:
- Я народився у червні, перед святом Петра. Мама коли побачила — одразу зрозуміла, що Петро. Походження імені Петро пов’язано з давньогрецьким словом, яке перекладається як «скеля» або «камінь». Кажуть, що в мене сильний характер. До речі, дідусь мами також носив це ім’я. Святкую зазвичай у сімейному колі або з друзями.
Павло Іванечко, бухгалтер:
- Я народився 11 липня, а 12 липня в Україні традиційно святкують день Петра і Павла, тому моє народження визначило моє ім’я. Святкую іменини як правило з рідними найближчими людьми, в колі сімї. Так сталося, що у мене 11 липня - день народження, 12 липня - іменини (Петра і Павла), а 16 липня професійне свято - День бухгалтера, тому святкувань у цей період немало. Проте святкувати особливо немає часу, тому, що професія вносить свої корективи (кінець кварталу і потрібно здавати звіти). Але для рідних та друзів завжди знаходжу час аби провести з ними час та розділити радість святкувань.
Петро Шимків, голова у ТОО ВУТ "Просвіта":
- У Галичині це не дивно, що назвали мене в честь діда Петра. Ім'я мені подобається. Є люди, що встидаються свого імені, але я ні, бо так звали одного з перших апостолів. Святкую іменини переважно в колі сім'ї. Дарують зазвичай книжки, бо в нашій родині є культ книги.
Дівчат похідними іменами від Петро чи Павло називають дуже рідко. Але й у Тернополі є такі.
Павлина Циган, студентка:
- Ім’я мені обрав батько, бо вважає, що воно дуже стародавнє і рідкісне. Коли була менша, то не подобалося. Та коли підросла, то почало подобатися, навіть дуже і я пишаюся тим, що так мене назвали. Коли хтось знайомиться зі мною, то завжди із захватом і здивуванням перепитують ім’я ще раз і кажуть «ого дуже рідкісне і класне». Батьки часто називають мене Павлуся, а друзі скорочено Пашка або Поля. Святкування завжди з друзями, яких запрошую до себе на шашлик. Дарують переважно гроші, квіти, цукерки.
Редакція "20 хвилин" вітає усіх іменинників з Днем ангела. Міцного здоров'я, достатку, успіху та позитивного настрою!
Стежте за новинами Тернополя у: Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.