Захисник з Чорткова Олег Дубовий втратив обидві ноги, але вижив

Захисник з Чорткова Олег Дубовий втратив обидві ноги, але вижив
 • Військовослужбовець105 окремої бригади ТрО, батько двох дітей з Чорткова – Олег Дубовий, добровольцем пішов захищати країну в березні 2022 року.
 • Під час обстрілу він втратив дві ноги, але говорить, що отримав свій шанс.
 • Зараз з дружиною Наталією збирають кошти на протезування та шукають медзаклад.

Історія втрати і порятунку

Через рік після військової служби Олег Дубовий отримав серйозні поранення, і дивом вижив. Його історію мужності, витримки і боротьби розповідають побратими зі 105 Окремої бригади територіальної оборони.

Олег Дубовий – військовослужбовець 80 батальйону бригади, на війні втратив обидві ноги. Коли чоловік думав, що уже не виживе, то попросив побратима повернути дружині обручку. Тепер каже, що має свій другий день народження. Неймовірна історія мужності, витримки та підтримки – в сюжеті Суспільне Тернопіль.

Відео дня

Зараз Олег проходить лікування вже на рідній Тернопільщині. Поряд завжди його кохана дружина Наталія, яка не покидає свого героя. Йому важко згадувати про той день, коли захисник втратив ноги. Але розповідає журналістам, з великою подякою своїм побратимам:

– Почався обстріл. Я заскочив у бліндаж і тут якраз – вибух. Почулось щось влетіло і щось вдарило в ноги, як такого болю я не відчував. У нас там були лежаки, то встиг впасти на той лежак. Потім подивився, а мені відривало одразу дві ноги.

Він отримав свій другий шанс

Герой розповідає, що у бліндаж після обстрілу заскочив його побратим Руслан Махній, який, на думку воїна, фактично врятував йому життя:

– Я хоч і був при свідомості, але собі турнікети поставити не міг. Він поставив мені два турнікети і цим врятував життя. Я втратив дуже багато крові, як вже мені потім сказали. Шансів було дуже мало. Але шанс я отримав.

Після надання невідкладної допмоги хлопці з бойового підрозділу Олега 2,5 км несли пораненого на ношах через болото, до легкової машини. Цей автомобіль мав відвезти захисника до медпункту.

Тоді Олег віддав свою обручку Руслану Махнію, щоб той передав її дружині, бо думав, що може не вижити.

Обручку знову одягли власнику на знак любові та вірності

Олег і Наталія у шлюбі вже 33 роки, виховали двох дітей. Дружина каже, що коли їй повідомили про поранення, не думала, наскільки важкими вони будуть. Головне для неї було, щоб чоловік залишився живим.

Тоді думки були тільки одні – щоб був живий. Мене нічого не цікавило, які там поранення. Я ходила по хаті і просто кричала дико. Я зразу зрозуміла, щоб яке б там не було поранення, але я його поставлю на ноги, я його завжди підтримаю, – говорить Наталія.

Тепер поранений боєць лікується у Тернополі. Дружина збирає кошти на протези і шукає медзаклад, де їх зможуть встановити.

– Я йому в перші дні пообіцяла гарні протези, найкращі, тому що він дуже хоче вести повноцінний спосіб життя. Він не з тих, щоб сидіти, лежати з пультом біля телевізора чи за комп’ютером, – розповідає дружина.

Сам Олег звернувся до захисників, які теж отримали важкі поранення на фронті, з такими словами:

– Я хотів би побажати всім хлопцям, які отримали такі поранення, як я, або менші, ніколи не падати духом, бо надія завжди є.

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» розповідали, як Олега Дубового нагородили найвищою відзнакою Чортківського міського голови «За честь і відвагу». Також повідомляли, як захисник «Азовсталі» Михайло Діанов перерахував майже 2 млн грн на лікування пораненого воїна.

 

Читайте також:

 

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
 • Тетяна Пейко

  ЖАХ!  Де ДЕРЖАВА,Депутати,де ВИ???

  СЛАВА ГЕРОЮ!!!!
 • Марія Затолочна

  Бажаю здоровячка та терпіння!
 • Леся Костюк

  Невже 20хвилин не допоможе людині, герою нашому, зібрати кошти на
  протези!?

keyboard_arrow_up