Банківські депозити: якими вони бувають та від чого залежать ставки (на правах реклами)

Банківські депозити: якими вони бувають та від чого залежать ставки (на правах реклами)

Гроші та різні коштовності не повинні знаходитися в сейфах чи під подушкою. Їх «обов’язок» — працювати на свого власника. Найпростіший спосіб отримувати дохід, докладаючи мінімум зусиль, — оформити депозит в банку України. Це можна зробити за пару хвилин, підібравши потрібну програму.

Якими бувають депозити

Вибравши підходящий банк, можна відкрити такі депозити:

  1. Гривневі. Банки пропонують найкращі відсотки та гнучкі умови. Вклади підлягають страхуванню відповідно до українського законодавства. Але такі депозити мають деякі ризики: знецінення гривні може зменшити реальну вартість вкладу.
  2. Валютні. Зазвичай користувачі відкривають вклади в євро та доларах США. Процентні ставки, в порівнянні з гривневими депозитами, нижчі, але можуть бути вигідними, адже валюта майже не знецінюється. Єдиний ризик — конвертація доларів чи євро назад у гривні: при зниженні курсу вона може бути невигідною. Є страхування.
  3. Металеві. Це вклади у цінних металах (золото, срібло, платина). Ставки зазвичай мінімальні. Такі депозити майже не схильні до інфляційних ризиків, але свій вплив може мати коливання цін на метали на світовому ринку. Зазвичай не страхуються.

Крім того, депозити можуть бути строковими та на вимогу (до запитання). Строкові, своєю чергою, поділяються на ті, які можна отримати будь-коли, та ті, які будуть доступними по закінченню договору.

Зверніть увагу! Якщо договір буде розірвано раніше строку через життєву ситуацію, коли потрібні гроші терміново, користувач взагалі не отримає відсотки або вони будуть значно меншими.

Вклади до запитання можна забирати в будь-який час згідно з умовами договору. Процентна ставка мінімальна.

Також є програми з можливістю поповнення депозитних рахунків та без неї.

Які фактори впливають на депозитні ставки

В першу чергу на це впливає вид валюти. Рівень відсоткових ставок на депозити в гривнях завжди перевищує ставки в USD та EUR. Наприклад, якщо подивитися, що пропонує Банк Львів, то ставка на депозит у гривнях — до 15,5%, а у валюті — до 2,5%. На цей показник впливає і виплата відсотків: якщо клієнт банку їх отримує по закінченню строку договору, вони вищі, при щомісячній оплаті (чи раз у квартал) — нижчі.

Довгострокові депозити, в порівнянні з короткостроковими, приносять більший дохід. На вищу дохідність можна розраховувати, якщо відкривати вклади з можливістю поповнення.

Чи варто відкривати депозитні рахунки

Вклади мають багато переваг в порівнянні зі зберіганням грошей чи цінних металів у «шухляді». Заощадження захищаються від інфляції та знаходяться у безпеці. Клієнти мають можливість розмістити в банку навіть невелику суму, яка регулярно буде зростати, якщо додавати до неї відсотки.

А ще депозити в банках — надійна фінансова подушка. Ви можете накопичити резервний фонд на випадок втрати роботи чи для придбання дорогих речей.

Джерело: сайт www.banklviv.com

keyboard_arrow_up