Чи можна робити УЗД молочної залози під час вагітності? (на правах реклами)

Чи можна робити УЗД молочної залози під час вагітності? (на правах реклами)

Іноді майбутніх мам турбують проблеми зі здоров'ям грудей. Відкладати обстеження і лікування на потім не можна - небезпечно. Але діагностичні процедури можуть бути шкідливими для малюка. Як же діяти у такому випадку? Єдине вірне вирішення проблеми - звернення до мамолога. Лікар точно визначить, які методи будуть безпечними для плоду, проконсультує щодо правильної підготовки до обстеження. У більшості таких випадків оптимальним методом дослідження є УЗД.

УЗД грудей під час вагітності: за та проти

Оскільки УЗД грудей - високоінформативний метод, який показує навіть найменші патологічні зміни, мамолог може призначити його при широкому спектрі симптомів захворювань:

  • Біль у грудях;
  • Відчуття тиску, розпирання, печіння, поколювання;
  • Виявлення ущільнення, гульки всередині молочної залози;
  • Ущільнення та нерівність шкіри грудей;
  • Зміна форми, посилення асиметрії молочних залоз;
  • Поява плям, почервоніння;
  • Набряк;
  • Деформація, втяжіння соска;
  • Виділення із сосків рідини, не схожої на молозиво, яке у нормі присутнє у вагітних жінок (тобто, з неприємним запахом, зеленуватим, коричневим відтінком або з домішками крові);
  • Підвищення температури тіла на фоні вищевказаних симптомів.

За допомогою УЗД можна визначити запальний процес у грудях (мастит), кісту, доброякісні новоутворення (фіброаденому, ліпому), а також підозрілі пухлини, які можуть мати злоякісну природу. Це велика перевага даного методу. Крім того, він неінвазивний - немає жодного втручання в організм, адже датчик лише прикладається до тіла. Процедура зовсім безболісна, і пацієнтка швидко отримує результати дослідження: вони готові приблизно за 15 хвилин після завершення процедури.

Чи існують аргументи проти застосування УЗД під час вагітності? Щоб зрозуміти це, потрібно розібратися: як взагалі відбувається дослідження. Коли датчик прикладається до поверхні молочної залози, він направляє ультразвукові хвилі всередину органу. Частина променів відбивається від тканин, повертаючись до датчика, і ультразвукова система перетворює отриманий сигнал на зображення. Ультразвук не опромінює органи, як, наприклад, рентгенівські промені. Медики кажуть у такому випадку, що відсутнє променеве навантаження.

Це означає, що метод безпечний, і це ще одна його ключова перевага. Згадаймо, що саме УЗД обирають для діагностики вагітності та спостереження за її перебігом. А ультразвукове обстеження молочних залоз взагалі проводиться в іншій області тіла, жодним чином не зачіпаючи малюка.

Отже, чи варто зробити УЗД грудей майбутній мамі?

Можна, і потрібно, якщо мамолог виявить для цього показання. Своєчасне обстеження допоможе впевнитися, що з грудьми все добре, або ж виявити захворювання і відразу почати лікування, щоб нічого не заважало вигодовувати малюка грудьми після його народження.

 

keyboard_arrow_up