Що треба знати про здоров’я сітківки ока (на правах реклами)

Повноцінний зір є вагомим складником якості нашого життя. Тому вкрай важливо піклуватися про здоров’я очей ще до розвитку небезпечних патологій. Отож, що має знати кожна людина, аби підтримувати високу якість життя якомога довше? По-перше, проходити регулярну діагностику зору, а за потреби звертатися за лікуванням до офтальмолога novyizir.ua/posluhy/likuvannya-sitkivky-oka/. По-друге, знати про особливості роботи основних частин ока.
Функції сітківки ока
Сітківка — шар нервової тканини, що вистилає внутрішню поверхню задньої частини ока. Вона відповідає за перетворення світлових сигналів на електричні імпульси, які потім потрапляють до мозку через зоровий нерв. Центральна нервова система інтерпретує цю інформацію та перетворює її на зображення, які ми бачимо.
Сітківка містить ті самі фоточутливі клітини, про які багато з нас пам’ятає ще зі школи: палички і колбочки. Перші відповідальні за зір при слабкому освітленні, другі — за сприйняття кольорів і візуальної інформації в яскравому світлі. Відповідно, сітківка дозволяє оку адаптуватися до різних навколишніх умов.
Причини ангіопатії судин
Ангіопатія — стан, за якого порушується кровопостачання нервової тканини (у даному випадку, сітківки ока). Ця патологія не є самостійною, а виникає як наслідок інших системних хвороб. Ось основні причини ангіопатії сітківки.
- Гіпертонія. Підвищений тиск призводить до звуження та пошкодження судин.
- Цукровий діабет. Ангіопатія є поширеним ускладненням цього захворювання, яке вражає капіляри та інші судини сітківки.
- Травми. Удар по голові або грудній клітці може викликати раптове підвищення внутрішньоочного тиску або крововилив у сітківку.
- Атеросклероз. Закупорка або звуження судин може спричиняти ангіопатію.
- Вік. З часом судини стають жорсткішими, схильними до ушкоджень.
Ангіопатія є вкрай небезпечною, оскільки здатна призводити до таких ускладнень як відшарування сітківки або повна втрата зору. Якщо ви належите до групи ризику, регулярно проходьте обстеження у офтальмолога. Це дасть шанс на збереження зору.
Як підтримати здоров’я сітківки?
Якщо ситуація здалася вам гнітючою, хорошою новиною стане наявність профілактичних заходів. Окрім оглядів у офтальмолога, існує ще кілька способів щоденної турботи про здоров’я очей. Однак ці заходи не відміняють необхідності періодичних обстежень.
- Контроль артеріального тиску та рівня цукру. Правильне харчування, фізичні вправи, вживання призначених ліків допоможуть тримати ці показники під контролем.
- Захист очей від УФ-випромінювання. Використовуйте сонцезахисні окуляри з ультрафіолетовим фільтром.
- Харчування. Забезпечте організм вітамінами А, С і Е, омега-3 жирними кислотами, лютеїном і зеаксантином.
- Відмова від шкідливих звичок. Куріння та надмірне вживання алкоголю чинять негативний вплив на судини.
- Фізична активність. Помірні навантаження допомагають запобігти розвитку судинних захворювань.
- Захист від травм. Під час роботи в небезпечних умовах або занять спортом використовуйте захисні окуляри.
- Укріплення сітківки лазерними методами без болю та всього одноразово в офтальмологічних центрах “Новий Зір”
Почати піклуватися про здоров’я сітківки можна в будь-якому віці. Проте найефективнішою профілактика буде, якщо вчити цим правилам з дитинства. Тож бережіть зір змолоду!