Від чого з'являється герпес: причини появи та способи лікування (на правах реклами)

Вірус герпесу наявний в 90% населення планети. Він дуже підступний, може десятиліттями ніяк не проявлятися або ж дуже часто турбувати хворобливими і не естетичними проявами. Він здатний вражати будь-яку частину тіла чи орган, провокуючи серйозні ускладнення, небезпечні для життя. Найчастіше вірус вражає шкіру та слизову оболонку ротової порожнини. Що провокує розвиток хвороби і як її лікувати, розкажемо далі.
Причини герпесу в роті та симптоматика
Сьогодні в медицині виділяють 8 видів герпетичного вірусу, кожному з яких притаманні свої симптоми, область ураження і відповідна терапія. Водяні пухирі на губах, стоматит, інколи навіть фарингіт провокується ВПГ-1. У цьому випадку найчастіше місцево використовуються антисептичні розчини https://stomatidine.com.ua/main-menu/gerpes/, що підходить дітям і дорослим.
Головною передумовою його розвитку є зниження імунітету. Ідеальні умови для розповсюдження збудника забезпечуються внаслідок:
- переохолодження/перегрівання;
- застуди та ГРВІ;
- сильного стресу;
- недосипання;
- недостатнього рівня вітамінів;
- виснажливих дієт.
Однією з причин прояву герпесу є також початок менструації у жінок. Більшість факторів впливу можна усунути, якщо дотримуватись здорового способу життя.
У випадку зараження можуть спостерігатися такі симптоми:
- свербіж;
- водяний висип;
- збільшення лімфовузлів;
- головний біль;
- ломота в тілі;
- підвищення температури.
Найбільш заразна людина, шкіра та слизові якої вкриті висипом. Навіть незначний контакт з частинками збудника призводить до зараження. Заразитися найлегше через контакт з рідиною, що витікає з пухирців, через поцілунки, немиті руки, посуд, іграшки.
Симптоматика вірусу розвивається поступово. Його неможливо вилікувати повністю, але сучасна медицина вдало бореться з проявами герпесу, які приносять найбільше дискомфорту.
Як лікувати герпес в роті: стадії захворювання та лікування
Ця вірусна інфекція не виникає раптово. Її розвиток відбувається поетапно, але не завжди ми надаємо значення першим ознакам.
Етапи розвитку герпесу:
- Поява свербежу в місці ураження. Якщо герпес на язиці, він буде свербіти і пекти.
- Виникнення запалення, припухлості, що поступово збільшується і болить, та дрібного водяного висипу.
- Розвиток ерозії на місцях бульбашок, що лопнули. Рідина, яка з них витікає найбільш заразна.
- Утворення струпів, поступове заживання ранок. Може супроводжуватись болем і кровоточивістю, але це шлях до одужання.
Якщо герпес не лікувати, можливі дуже серйозні ускладнення. Зазвичай, для боротьби з вірусом в ротоглотці використовується комплексна терапія. Високу ефективність показали місцеві антисептичні розчини, які призначаються після консультації лікаря та розгорнутої діагностики.
Стоматидин® чинить антисептичну, протимікробну, знеболюючу, протизапальну та протигрибкову дію. Він не тільки позбавляє неприємних симптомів, але й запобігає приєднанню будь-якої іншої інфекції на фоні ослабленого імунітету.
Рідина використовується у нерозведеному вигляді в обсязі 15 мл на одне полоскання. Процедуру проводять не більше 3 разів на добу, адже терапевтичний ефект тримається не менше 8-10 годин. Препарат розроблений для дітей від 6 років та дорослих. Більш детально дізнатись про розчин можна на офіційному сайті Стоматидин®.
Література
- Лоскутова, І. В., & Макаревич, В. А. (2011). Стан інтерфероногенезу у хворих на хронічний герпетичний стоматит. Проблеми екологічної та медичної генетики і клінічної імунології, (2), 184-191.
- Хміль, О. В. (2012). Гострий герпетичний стоматит у дітей. Актуальні проблеми сучасної медицини: Вісник української медичної стоматологічної академії, 12(4 (40)), 244-248.