Як розрахувати необхідну кількість металевого штахетника для огорожі (на правах реклами)

Як розрахувати необхідну кількість металевого штахетника для огорожі (на правах реклами)

Металевий паркан майже за всіма характеристиками кращий від дерев'яного, крім вартості. Тому намагання зекономити на його монтажі виглядає цілком зрозумілим. Один зі шляхів зменшити свої витрати — правильно розрахувати кількість штахет, необхідних для облаштування огорожі. 

Тут є свої нюанси, незнання яких може значно збільшити чи, навпаки, зменшити отриманий результат. У першому випадку ви просто переплатите, у другому — вам доведеться докупити матеріал, і не факт, що він буде із тієї ж партії та підійде за кольором.

Переваги металевого штахетника

Металоштахетник — дуже практичний матеріал для будівництва парканів, не дивно, що він останніми роками впевнено витісняє дерев'яні аналоги. Розглянемо, чому він настільки популярний:

  • Простий у монтажі. Якщо є бажання, огорожу можна змонтувати самостійно.
  • Довговічний. Якщо доглядати, такий паркан прослужить 30-50 років.
  • Ремонтопридатний. Якщо зламається один елемент, його легко замінити такою ж ламеллю, міняти інші частини конструкції не потрібно.
  • Безпечний. Ви самі встановлюєте, яким буде проміжок між планками. Якщо щілини будуть невеликими, це буде гарним захистом навіть від дрібних тварин.
  • Майже не потребує догляду. У разі сильного забруднення досить полити його водою зі шланга.
  • Естетичний. Можна вибрати ламелі різних форм-факторів та забарвлення, приклади можна подивитися за посиланням https://stryiko.com.ua/parkan/metalevi-shtaheti/.
  • Стійкий до впливу зовнішніх чинників (не боїться атмосферних опадів, не гниє, якісний штахетник стійкий до корозії).

Як бачимо, плюсів дійсно чимало. Мінус тільки один: більш висока вартість.

AD_4nXf9LHe_T4-TVjkk70GmHniE6g9Ck_Xij9eJasyIdyXPwgzSnA-wOTo9adRMBIHBqYWz4d3Yqix2rMPmAeW_lkFhYmyPHQdVIilMLpBRYkPiIbOMMTA_dpveqmEO_H4izqrQPzq4Vw?key=EXWM1hx3tNsS_F62VtgaVy3J

Розрахунок кількості металоштахетника на паркан

Зробити огорожу якісно, але економно — завдання не з простих. На кінцеву вартість паркану впливають декілька чинників:

  • Варіант компонування: ламелі можна встановлювати вертикально (класична конструкція) або горизонтально (огорожа в стилі «ранчо»). В останньому випадку товщина планки має складати 0.45-0.55 мм із максимальною кількістю ребер жорсткості.
  • Тип заповнення: традиційне одностороннє чи двостороннє, якщо потрібно забезпечити захист від сторонніх поглядів. Двосторонній паркан потребуватиме вдвічі більше штахетника.
  • Ширина та довжина ламелі. Зрозуміло, що на паркан висотою у 2 метри потрібно набагато більше матеріалу, ніж на півтораметровий.

Тепер перейдемо безпосередньо до розрахунків. Зазвичай рахують кількість штахетника на 1 м огорожі. Для цього потрібно знати ширину ламелі та проміжок між планками. Формула проста: ділимо 1 м на суму отриманих чисел, а результат заокруглюємо в більшу сторону. Тобто якщо ви отримали результат 6.35, то буде потрібно 7 ламелей на метр огорожі.

Залишиться тільки помножити отриманий результат на довжину паркана в метрах та підрахувати кількість стовпців. Вона буде залежати від того, на якій відстані один від одного їх встановлювати. Для паркану із металевого штахетника вона може становити 2.5-3 метри. 

Якщо поділити довжину огорожі на цей показник, отримаємо необхідну кількість стовпчиків. Коли вона не ціла, заокруглюємо за правилами математики, а потім ділимо довжину паркана на отримане число. Результатом буде скоригована відстань між стовпчиками.

Наприклад, якщо довжина огорожі 12 м, а відстань між стовпчиками 2.5 м, то буде потрібно 5 стовпчиків (заокруглюємо 4.8 до 5). Тепер ділимо 12 на 5 і отримаємо 2.4 м. Це й буде скоригована відстань між опорами.

keyboard_arrow_up