ua і світ

"Яке ж крихке усе в цьому світі. І життя, і стосунки, і мистецтво. Дивишся, дивуєшся, камінь, міць, історія, а через місяць виявляється, що Собору майже не має. Це дуже сумно. А ще - заставляє цінувати миті і тих, з ким ти поруч", написала "Фейсбук" тернополянка Марія Хомів про пожежу в Соборі Паризької Богоматері. Нагадаємо, займання у будівлі Собору виникло увечері 15 квітня. Причина пожежі поки не встановлена, проте за попередньою інформацією вона могла виникнути під час реставраційних робіт.

За минуло добу, 30 листопада, на кордоні з Росією Україна відмовила у в’їзді 100 громадянам РФ. Це була перша доба дії обмежень в’їзду в Україну для чоловіків-громадян Росії віком 16-60 років.

Більше половини тих, хто має досвід заробітчанства у Польщі, їздили туди на роботу не більше трьох разів.

Про Плебанівський віадук повинна знати уся Європа, переконані в «УкрПошті» тому відправили марку з його зображенням на конкурс «EUROPA 2018», цьогорічна тема якого - мости. Голосування триває до 9 вересня.

День робототехніки ArduinoDay вперше відсвяткують у Тернополі, 12 травня. Всі охочі зможуть власноруч сконструювати робота в Центрі Науки Тернополя. На гостей заходу чекають виставки робіт на базі платформи Arduino, пізнавальні лекції, майстер-класи. А також експерти дадуть фахові відповіді на запитання.

Більше половини тих, хто має досвід заробітчанства у Польщі, їздили туди на роботу не більше трьох разів.

У сферах цифрових технологій і туризму часто працюють українці у Малайзії. У цій країні легко адаптуватися, тут переплелися різні традиції і люди дуже доброзичливі. І все ж більшість українців не планують там залишатися.

Від 150 до 300 тисяч українців-емігрантів та їхніх нащадків навіть у п’ятому поколінні проживають в Аргентині. Ця країна у Південній Америці у 4,5 раза більша за Україну, а її населення - трохи більше 40 мільйонів осіб.

Приблизно сотня українців проживає в Уганді. Майже всі вони осіли у столиці, місті Кампала. Приблизно половина угандійських українців — діти від змішаних шлюбів, що мають українське громадянство.

Країною, де люди зазвичай мало знають про Україну і часто думають, що це те ж саме, що й Росія, є Нідерланди. Останнім часом українська громада у цьому королівстві активізувалася — туди часто їдуть наші письменники, є українські школи і вечірки Близько 5000 українців проживають у Королівстві Нідерланди, за даними посольства України у цій державі. Насправді їх більше, адже не всі стають на консульський облік, а дехто перебуває там нелегально.

keyboard_arrow_up