Молоді поляки, як і тернополяни, не мають роботи і житла

Молоді поляки, як і тернополяни, не мають роботи і житла
Проблеми молоді у Польщі, принаймні на прикладі невеликих міст, такі ж, як і в українців. Там молодь теж не може знати достойну роботу, під час навчання шукає підробіток і не має власного житла.

Про проблеми молодих поляків нам розповіли жителі міста Яроцин, що у Познанському воєводстві у Західній Польщі. Це - невелике місто, із кількістю населення лише 25 тисяч осіб. З Яроцина до кордону з Німеччиною приблизно стільки ж, як нам – до Польщі. Відтак чимало людей їздять туди на заробітки. Так само, як наші земляки – до поляків.

– До німців нам звідси приблизно 300 км, – розповідає місцева жителька Анна Копрас-Фіолек. – А зарплати там – удвічі-утричі вищі, аніж у нашій місцевості. Тож зрозуміло, що багато людей їдуть туди на заробітки. А ще багато наших вирушають до Англії.

Масово їдуть у Велику Британію

Відео дня

Власне, про заробітки у Великій Британії під час нашого візиту у Польщу ми чули неодноразово. Туди у пошуках кращої долі вирушають багато поляків, особливо молодих. На відміну від українців, жителям Польщі не потрібно відкривати візу до Сполученого Королівства. Хтось із поляків там залишається надовго – одружується, заводить дітей і пробує інтегруватися в англійське суспільство. А хтось їде для того, щоб заробити гроші і повернутись.

– Багато наших знайомих, особливо серед молоді, їдуть в Англію на літо, – додає Даріуш Фіолек. – Часто вони здають екстерном сесію і вирушають на заробітки. За літо можна заробити непогані гроші, щоб, наприклад, оплатити своє навчання. Але треба їхати на кілька місяців. Якось наш родич подався до англійців у липні, то доброї роботи вже не знайшов. Мусив перебиватися тимчасовими заробітками.

Також багато молодих польських сімей їдуть у Велику Британію із дітьми. Їх влаштовують у дитсадки та школи. Там держава дуже уважно ставиться до виховання та захисту дітей, додає пані Анна. Наприклад, якщо у садку чи школі в дитини свято, то на фірмах, де працює тато чи мама дитини, дають вихідний. А якщо пропустите свято в дитини, то потім до вашого дому прийде інспектор і запитає, чому ви не прийшли. Можуть навіть оштрафувати, каже вона.

На власне житло грошей нема

Проте не всі молоді поляки залишаються у Великій Британії. Приміром, наш співрозмовник, журналіст Пьотр Ігнашяк довго на заробітках не затримався.

– Мій брат уже кілька років живе в Англії. То я теж поїхав, але витримав там лише рік, – розповідає Пьотр. – Я працював на фабриці. Робота була важкою. Звичайно, на життя вистачало. Але для нас там є переважно важка фізична робота. А я не хотів увесь час так важко працювати. Краще розумова робота. Подумав, що я ще достатньо молодий, щоб почати життя в себе на батьківщині...

Відтак наш співрозмовник повернувся у рідний Яроцин. До поїздки він чотири роки працював у журналістиці. Тож після повернення знову влаштувався на роботу у редакцію. А ще вступив на заочне відділення університету в Познані. Його теперішня зарплата – приблизно 2000 злотих.

– Це замало, – пояснює співрозмовник. – Адже 1000 злотих я віддаю за навчання. Плюс іще є витрати на житло та харчування під час сесій. За оренду окремої квартири потрібно заплатити ще приблизно 1000 злотих. Тому я наразі мушу жити з батьками. І не можу створити свою сім'ю.
Про власне житло Пьотр і його однолітки можуть лише мріяти. Адже в Яроцині нова квартира, за їхніми словами, коштує приблизно 100 тисяч злотих. Можна взяти кредит, але це, мовляв, ярмо.

– А де взяти такі гроші? – каже співрозмовник. – Я в будь-який час можу поїхати в Англію. Але таки хочеться жити в себе. Тому я навчаюся, підвищую свій кваліфікаційний рівень. Окрім рідної мови, володію англійською. Але для роботодавців цього мало. Треба знати дві іноземні мови щонайменше. У нашому регіоні багато хто вчить німецьку. А я вибрав російську, щоб бути більш конкурентоздатним на ринку праці. Сподіваюсь, після навчання знайду хорошу роботу і зможу жити достойно на батьківщині. 

Окрім навчання, працюють

Дуже багато молодих людей їдуть вчитись у Познань. Це – воєводство, тобто по-нашому, обласний центр. У Познані є вісім університетів, а також приватні школи та вузи. Більшість молоді там змушена орендувати житло. З особи беруть 450-500 злотих, каже Даріуш, незалежно від того, скільки вас живе у квартирі.

Схожі у молодих поляків і проблеми з працевлаштуванням. Як і в тернопільських випускників вузів, у польських роботодавці вимагають досвід роботи. Тож юних поляків теж турбує питання, де взяти досвід роботи, якщо ти вчишся.

- Наш син, як і багато інших його однолітків, вчиться на заочному. А ще паралельно працює, - розповідає Анна. – Так зараз робить багато хто. Ідуть у магазини, на заправки, у бари. А якщо візьме на роботу хороша фірма – то взагалі добре. Адже тоді можна побудувати кар’єру. Однієї освіти з університету для доброго працевлаштування тепер мало. Тому студенти намагаються здобути хоча б якийсь досвід роботи в перерві між навчанням.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
16:00 Поліція розшукує 52-річного тернополянина 15:10 Україна повернула тіла 140 полеглих захисників 14:37 У Тернополі 26-27 квітня ремонтують дороги: перелік адрес 14:03 На Київській зіштовхнулися автівки: постраждала жінка Від читача 11:33 Присвоєння почесного звання - «Герой України» (посмертно). 13:35 Мешканці ОСББ закупили за власні кошти дрони для тернопільських військових 12:51 Близько 500 жителів Тернопільщини отримали щеплення у рамках Всесвітнього тижня імунізації 11:52 У Тернополі запалили свічки пам'яті про жертв Чорнобильської катастрофи 11:35 ДТП на дорозі Тернопіль-Ланівці: травмовані водій та дитина 11:03 «На щиті» повертається до рідного дому солдат Володимир Огородник 10:10 У графік зупинки котелень у Тернополі внесли зміни 09:50 Святковий гастрономічний рай на Великодні свята від мережі магазинів «Смаколик» (новини компаній) 09:30 У Тернополі відбудеться марафон з писанкарства 09:01 26 квітня відключать газ в центрі Тернополя 08:05 Якою буде ціна на газ з 1 травня: є рішення «Нафтогазу» 22:03 Історичні будівлі та карти старого міста: які бронзові мініатюри є у Тернополі photo_camera 21:03 Що тернополяни покладуть до великоднього кошика та скільки готові витратити (ОПИТУВАННЯ) photo_camera 20:01 Жінка з Тернопільщини втратила 32 000 гривень, повіривши шахраям 19:00 У Кременецькому районі в результаті займання авто загинув 36-річний чоловік 18:42 У Тернополі збили 17-річного мотоцикліста: хлопця госпіталізували
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up