На календарі – 2 травня, Всесвітній день боротьби з астмою та Міжнародний день Гаррі Поттера

На календарі – 2 травня, Всесвітній день боротьби з астмою та Міжнародний день Гаррі Поттера
  • 2-го травня по всьому світу звертаюсь особливу увагу на захворювання на астму та цингу. Також святкують Всесвітній день тунця і Гаррі Поттера.
  • Віряни вшановують пам'ять святого Іоанна.
  • Іменини відзначають Віктор, Георгій, Єгор, Іван, Семен, Ян та Мотрона.

Який день в Україні і світі

2 травня в Україні і світі Всесвітній день боротьби з астмою. Від цієї хвороби в світі страждають понад 300 мільйонів людей. Раніше бронхіальну астму діагностували не так часто, а сьогодні вона перетворилася на досить розповсюджене захворювання. Цього дня проводять різноманітні акції, щоб донести людям інформацію про загрозу астми. Вперше подія відбулася 1998 року, тоді у ній взяли участь 35 країн світу. Поступово кількість держав, які приєднуються, зростає.

Відео дня

Також 2 травня Міжнародний день поінформованості про цингу. Декілька століть тому це захворювання було досить розповсюдженим серед моряків і тих людей, які тривалий час позбавляли себе можливості вживати свіжі овочі та фрукти. Самі засновники події вважають її застарілою і пропонують прибрати з календаря, адже цинги як хвороби вже давно не існує. Захворювання на цингу викликає недостатня кількість в організмі вітаміну С, який міститься у свіжих овочах та фруктах, особливо цитрусових.

А ще 2 травня святкують Всесвітній день тунця. В основному дата носить екологічний характер і була створена для того, щоб привернути увагу людства до необхідності захисту рибних господарств. Свято було проголошено у резолюціїї Генасамблеї ООН 2016 року. А співавторами проєкту стали 93 країни світу.

 

2 травня святкують Міжнародний день Гаррі Поттера. Шанувальники хлопчика, якому вдалося побороти злого чаклуна Волан де Морта, з циклу книжок авторки Джоан Роулінг, проводять цього дня читання книжок, переглядають улюблені екранізації. Свято було запроваджене, на думку поттероманів, прем'єр-міністром Великої Британії Джеймсом Кемероном 2012 року, хоча немає жодних офіційних доказів тому.

Церковне свято

2 травня в церковному календарі – день пам’яті святого Іоанна. Жив він у XVIII столітті та ще в молодому віці залишив все мирське, щоб займатися пошуками духовного життя. Вирушив до лаври святого Харитона, яка розташовувалася неподалік Мертвого моря. Вона вважалася однією з найдавніших обителей в Палестині. Тому її ще називали старою. Там Іоанн досяг високого рівня духовного просвітництва, за що його прозвали Старопечерником.

Хто святкує іменини

Іменинники: Віктор, Георгій, Єгор, Іван, Семен, Ян, Мотрона.

Цього дня народилися:

1876 рік – український вчений, публіцист, історик, письменник Мирон Кордуба;

1877 рік – український геолог і петрограф Володимир Лучицький;

1877 рік – український військовий діяч, член УЦР, командир Окремого корпусу кордонної охорони УНР, генерал-хорунжий Армії УНР Олександр Пилькевич;

1888 рік – український композитор Микола Вілінський;

1891 рік – український військовий діяч, генерал-хорунжий Армії УНР, один з ініціаторів та керівників Зимових походів УНР Юрко Тютюнник;

1928 рік – український музикознавець, фольклорист, диригент, композитор Леопольд Ященко;

1933 рік – українська художниця Галина Гаркавенко;

1988 рік – український громадський діяч та підприємець Олександр Тодорчук;

1993 рік – майор ЗСУ, Герой України Кизило Андрій Олександрович.

Народні прикмети і традиції на 2 травня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: вже прилетіли журавлі і ластівки, значить більше не буде морозів;
  • тепла погода до холодного травня;
  • 2 травня дощить — червень буде спекотним і сонячним;
  • береза розпушила листя, а клен ще ні — літо буде посушливим, і навпаки.

Цього дня наші предки обов'язково одягали новий одяг, коли виходили на вулицю. Вважалося, що тоді можна зустріти своє щастя. Також 2 травня вважався хорошим днем для творчості та рукоділля. Незаміжні дівчата займалися вишиванням весільних полотен. Також намагалися висушити білизну і одяг на сонці – це вважалося хорошою прикметою, адже речі заряджаються позитивною енергією.

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up