«Одна ракета і все зупиняється»: про що пише світова преса

«Одна ракета і все зупиняється»: про що пише світова преса

Перші шпальти світових ЗМІ про війну росії в Україні.

Нідерланди «Trouw» - «Одна ракета і все зупиняється»

Зернова угода не знімає занепокоєння голландського фермера в Україні

Стаття: «Ліжка для українців закінчуються, попереджають муніципали»

Криза прийому. Місця прийому біженців з України потихеньку але заповнюється. У найближчі місяці ще буде важче, попереджає Рада безпеки.

Якщо війна в Україні триватиме довго, муніципалітети не зможуть продовжувати гарантувати прийом біженців із цієї країни. "Якщо приплив продовжиться, це буде жахливо", - попереджає Х'юберт Брюлс, голова Ради Безпеки.

25 регіонів безпеки, які разом утворюють Раду безпеки, посилено працюють над обіцяними 75 тисячами місць для українських біженців. Нині їх майже 60 000, і заповнюваність наближається до 100 відсотків. Це фантастичне досягнення та величезна робота, — наголошує Брюлс. «Ви повинні розуміти, що не всі з цих 60 тисяч місць доступні постійно. Термін дії деяких контрактів скоро закінчується, тому для цього потрібно буде знайти нові місця.

Більше того, що довше триває війна, то незрозуміліше стає, чи приватні особи й далі прийматимуть українців. Зареєстровано понад десять тисяч біженців

у Нідерландах, але вони не живуть зараз у муніципальному притулку. Є шанс, що деяким із них все ж таки доведеться зайти до них у найближчі місяці.

Ніхто не знає, скільки триватиме війна в Україні. Чи достатньо 75 000 місць, і як довго ми повинні тримати це, на даний момент неясно. Ми дуже стурбовані цим». Якщо восени з'ясується, що кількість біженців перевищить 75 000 осіб, Брулс не вважає, що муніципалітети зможуть організовувати більше місць. "Мені це не здається реалістичним".

Ці притулки вже лягають величезним тягарем на муніципалітети. З початком війни багато пішло краще і ефективніше, держава надала фінансову підтримку. «Муніципалітети не були створені для прийому біженців, – каже Брюлс. "Фактично ми виконуємо державне завдання".

За словами Брюлса, Центральна агенція з прийому осіб, які шукають притулку (СОА), має згодом також взяти на себе прийом біженців з України. «Ця організація має бути посилена, потенціал має бути упорядкований якнайшвидше. Але я не бачу, щоб це сталося найближчим часом. Проте це найкраще рішення на довгострокову перспективу. Інакше ви кажете: муніципалітети, у вас є завдання у цьому, доки триває війна. Такого, звісно, ​​бути не може».

СОА бореться з величезною нестачею приймальних. У результаті муніципалітети тепер також мають організовувати тимчасовий притулок для прохачів притулку. Три тижні тому Брюлс попередив, що муніципалітети не можуть гарантувати, що це буде можливо після 1 жовтня.

Довгострокового плану для біженців з України поки що немає. У будь-якому випадку вони можуть залишатися в Нідерландах до березня 2023 року відповідно до особливої ​​європейської угоди. Це також є причиною того, що вони не приймаються Coa. Що буде в березні, невідомо. Європейська схема може бути продовжена двічі на один рік.

«Ми враховуємо, що деякий час ще будемо зайняті прийомом українців», — каже Брюльс, а на запитання, чи можливо це, відповідає: «У житті все можливо. Але це відбувається за рахунок інших речей. Якщо працівник, який зазвичай має справу з паспортами, має справу з біженцями, людям доводиться ще деякий час чекати на свої паспорти».

Муніципалітети організували 75 тисяч місць для біженців з Україні

* COA є скороченням від Centraal Orgaan opvang asielzoekers, англійською мовою: Центральне агентство з прийому шукачів притулку. З 1994 року відповідає за прийом, підтримку та супровід шукачів притулку в Нідерландах.

Швейцарія «BLICK» - «Готуйте замість того, щоб скаржитися. Безробітні українки відкрили кейтерингову компанію»

Підпис на фото: Тетяна Докторова (46) та Оксана Сможенкова (45) відкрили свій бізнес.Заголовок

Ізраїль «Haaretz» - «В українському Донбасі євреїв уже немає, але спогади залишилися»

Через кілька днів після того, як президент Володимир Зеленський оголосив, що його уряд розпорядився про обов’язкову евакуацію людей у ​​східній частині Донецької області, де точаться запеклі бої з Росією, єврейські лідери в Україні кажуть, що євреїв майже не залишилося. евакуюватися після восьми років війни в регіоні.

У вечірньому телевізійному зверненні в суботу Зеленський також сказав, що сотні тисяч людей, які все ще перебувають у зонах бойових дій у великому регіоні Донбасу, який включає Донецьку та сусідню Луганську області, мають залишити регіони, щоб там було «менше людей, яких російська армія встигне вбити».

Проте, «наскільки мені відомо, більшість євреїв виїхали ще раніше», — сказав у середу Haaretz операційний директор Об’єднаної єврейської громади Віталій Камозін. «Ми не займаємося питаннями евакуації. Можу лише сказати, що в Сєвєродонецьку та Лисичанську щонайменше 10 людей [не] [вийшли] на зв’язок [і] ми не знаємо, де вони і чи встигли виїхати».

Можливо, одна чи дві сім’ї залишилися в таких східних містах, як Сєвєродонецьк, Лисичанськ і Рубіжне, погодився рабин Шалом Гопін, ізраїльський рабин, який був переміщений разом із більшістю своїх парафіян зі східного міста Луганськ у 2014 році.

Туреччина «Daily Sabah» - «Експорт на дюйм ближче до мети після рекордного липня»

Закордонні продажі Туреччини підскочили на 13,4% минулого місяця до 18,6 мільярда доларів, причому імпорт зростав набагато швидшими темпами, підскочивши на 40,8% до 29,1 мільярда доларів. Проте ознаки глобального уповільнення та інфляційний тиск затьмарюють перспективи

ТУРЕЦЬКІ експортери залишили позаду ще один місяць на високій ноті, підтверджуючи думку про те, що річна ціль буде досягнута ще до кінця року.

Тим не менш, кажуть, що представники галузі переглядають свої цілі, оскільки кількість нових замовлень скорочується на тлі ознак глобального уповільнення та інфляційного тиску.

Закордонні продажі Туреччини підскочили на 13,4% порівняно з аналогічним періодом минулого місяця до 18,6 мільярдів доларів (334,13 мільярдів турецьких лир), відзначивши найкращий експорт за всю історію липня, заявив у середу міністр торгівлі Мехмет Муш. Імпорт зростав набагато швидшими темпами, підскочивши на 40,8% до 29,1 мільярда доларів. Експортерам вдалося досягти рекордних продажів за кожен місяць цього року та за 21 з останніх 23 місяців.

Продажі зросли більш ніж на 19% порівняно з аналогічним періодом минулого року за перші сім місяців 2022 року до 144,4 мільярда доларів, сказав Муш, тоді як імпорт зріс на 40,7% до 206,4 мільярда доларів.

Але погіршення глобальної ситуації, загострене війною в Україні, викликало занепокоєння протягом решти року. Вторгнення Росії до свого сусіда призвело до стрімкого зростання світових цін на сировину, поставивши під загрозу економічну програму Туреччини, яка спрямована на подолання високої інфляції за допомогою профіциту поточного рахунку.

Стаття: «Криза охорони здоров'я вирує в Україні на тлі війни: ВООЗ»

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) заявила, що війна з Росією триває, і Україна стикається із загостренням надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров'я, психологічним вигорянням співробітників, збільшенням кількості виїздів та наближенням зими. Все це викликають стурбованість агентства

За даними трекера ВООЗ, у країні сталося 434 напади на медичні установи із 615 таких атак, зареєстрованих цього року у всьому світі. Координатор ВООЗ з надзвичайних ситуацій в Україні Хізер Паповіц заявила, що медичні бригади у багатьох районах звикли працювати під обстрілом за вікном.

"У якомусь сенсі це випадає з новин... але це надзвичайна ситуація в галузі охорони здоров'я", - сказав Паповіц агентству Reuters.

Росія заперечує, що націлюється на мирних жителів, але багато українських міст зруйновано, тисячі вбито. Україна та її західні союзники звинувачують російські війська у військових злочинах. Паповіц, який відвідав Україну минулого тижня, сказав, що ВООЗ найбільше стурбована областями, недоступними для її команд через бойові дії чи російську окупацію, включаючи східний регіон Донбасу та Херсон на півдні.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) заявила в середу, що конфлікт з Росією триває, Україна зіткнулася з загостренням надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров'я, що у поєднанні з персоналом, що вигорів, збільшенням числа рейдів і наближенням зими викликає занепокоєння агентства.

"Отримання доступу - найбільша проблема, це те, що не дає нам спати ночами", - сказав Паповіц, пославшись на проблеми з доставкою ліків у ці райони для людей з хронічними захворюваннями або лікуванням фізичних та психічних травм.

Контроль захворювань також є важливим фактором. В Україні низьке охоплення вакцинацією проти кору та спалах поліомієліту, і є побоювання щодо ризику холери. За словами Паповиця, спалахів холери поки що не підтверджено.

ВООЗ також працює разом із національними системами охорони здоров'я для підтримки здоров'я біженців у сусідніх країнах. Понад 6 мільйонів людей втекли від бойових дій в Україні, і така сама кількість переміщена всередині країни.

Паповіц сказав, що існують бар'єри у всьому, від мови до доступності для біженців доступу до медичного обслуговування, над усуненням яких ВООЗ працює з національними урядами.

«Arkansas Democrat-Gazette» - «Обстріл поблизу АЕС викликає занепокоєння в Україні»

У четвер російські війська обстріляли українське місто неподалік від найбільшої атомної електростанції в Європі, посилюючи попередження керівника ядерної енергетики ООН про те, що бої навколо цього майданчика можуть призвести до катастрофічної аварії.

Губернатор Дніпропетровської області сказав, що Росія випустила 60 ракет по Нікополі, через річку Дніпро від Запорізької атомної станції, яка перебуває під наглядом Росії з моменту захоплення московськими військами на початку війни.

У 107-тисячному місті пошкоджено близько 50 житлових будинків, мешканці залишилися без світла, написав у Telegram Валентин Резніченко. Рафаель Гроссі, генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії, попередив у вівторок, що ситуація на Запорізькій АЕС у місті Енергодар щодня стає все більш небезпечною.

За його словами, на станції були порушені всі принципи ядерної безпеки. «Те, що поставлено на карту, надзвичайно серйозне, надзвичайно серйозне та небезпечне».

Він висловив стурбованість тим, як експлуатується станція, і небезпекою, яку становлять бойові дії, що ведуться навколо неї. Він згадав обстріли на початку війни, коли вона була захоплена, і постійні випадки, коли Україна і Росія звинувачують одна одну в нападах.

Стаття: «ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРОПОНУЄ «громадянське партнерство» для одностатевих пар під час війни. . Конституція, незмінна в даний час, визначає шлюб лише між чоловіком і жінкою»

Президент України Володимир Зеленський назвав «громадянське партнерство» потенційною відповіддю на заклики до легалізації одностатевих шлюбів, крок, який, за його словами, буде неможливим під час війни — хоча вторгнення Росії відновило поштовх до рівності шлюбів.

Понад 28 тисяч людей підписали петицію із закликом до Зеленського легалізувати одностатеві шлюби, стверджуючи, що гей-пари повинні мати такі ж права, як і гетеросексуальні пари. Війна додала додаткову гостроту цим зусиллям, оскільки деякі гомосексуальні пари стурбовані тим, що партнер загиблого солдата не матиме таких самих прав або пільг на побачення, як якщо б вони перебували в гетеросексуальних стосунках.

«У цей час кожен день може бути останнім», — йдеться в петиції. «Нехай люди однієї статі отримають можливість створити сім'ю і мати офіційний документ, який це підтверджує».

Відповідаючи на петицію у вівторок, Зеленський, який представив захист України від Росії як боротьбу за демократію та західні цінності, сказав, що «у сучасному світі рівень демократії в суспільстві вимірюється, серед іншого, державою політика, спрямована на забезпечення рівних прав усіх громадян».

Водночас він зазначив, що Конституція України, яка визначає шлюб «за вільною згодою жінки та чоловіка», не може бути змінена під час війни, що передбачено самою Конституцією. Він запропонував можливість громадянського партнерства, для якого Україна вже «розробила варіанти», оскільки вона позиціонує себе для бажаного вступу до Європейського Союзу, який має сильніший захист прав ЛГБТК. Зеленський сказав, що попросив прем’єр-міністра розібратися в цьому питанні та доповісти йому свої висновки.

Україна, переважно східно-православна країна, мала менш прихильне суспільне ставлення до ЛГБТК-спільноти, ніж інші частини Європи. Відповідно до опитування дослідницького центру Pew у 2019 році, в Іспанії 89% людей заявили, що гомосексуалізм має сприймати суспільство. Ця цифра становила 86% у Франції та Німеччині, але лише 14% в Україні, де 69% сказали, що гомосексуалізм неприйнятний.

Незрозуміло, чи суттєво змінилися ці погляди, але війна створила малоймовірні альянси між ЛГБТ-спільнотою та іншими верствами суспільства, оскільки вторгнення об’єднало українців з усіх верств суспільства. З огляду на те, що весь світ дивиться на Україну та її президента. Коментарі Зеленського також прозвучали на тлі поштовху в деяких країнах до захисту прав ЛГБТК.

У Сполучених Штатах Палата представників прийняла законопроект про легалізацію одностатевих шлюбів, викликаний побоюваннями, що нинішній захист може зникнути, якщо Верховний суд скасує своє знакове рішення 2015 року. Життєздатність законопроекту в Сенаті незрозуміла, оскільки він потребуватиме підтримки республіканців.

У Південній Кореї законодавство, яке б захищало ЛГБТК-людей від дискримінації, зупинилося через консервативну опозицію. У 2015 році в Україні було прийнято закон про захист ЛГБТК-індивідів від дискримінації на робочому місці.

Підпис під фото: «Члени родини сумують біля гробу українського солдата Сергія Марченка під час поховання в четвер у Покровську в Донецькій області на сході України. 26-річний Марченко загинув 28 липня під час служби в артилерійському підрозділі біля Донецька».Заголовок

Канада «National Post» -  «Заява України про відміну звільнення турбін»

Газова турбіна Siemens, призначена для газопроводу "Північний потік - 1" у Росії, пройшла технічне обслуговування в Канаді. Канада має скасувати виняток, який дозволяв їй повернути турбіну до Росії після того, як цей крок не зміг відновити потік газу до Німеччини, заявив MPS у четвер посол України у Канаді.

«Дозвіл був виданий з великими надіями уряду Канади на допомогу стратегічним партнерам у Європі. Оскільки цей крок явно не дав очікуваного результату, ми попросили вас переглянути це рішення», — заявила посол Юлія Ковальов у четвер у комітеті із закордонних справ Палати громад.

«Дозвіл заявлений як відгукний, і ніхто не хоче, щоб інші п'ять турбін повторили сумну історію з нинішньої».

Рішення ліберального уряду повернути російську турбіну було «дуже важким», і уряд ухвалив його лише після розгляду альтернатив, заявила міністр закордонних справ Мелані Жолі в комітеті раніше того ж дня. Виняток поширюється на шість турбін і діє не більше двох років.

Ковалів сказала, що тепер «більш ніж ясно, що додаткові п'ять турбін ... будуть перетворені Росією на знаряддя приниження». І ми закликаємо вас не траплятися на вудку».

У липні Канада вирішила повернути турбіну, яка знаходилася в Монреалі на ремонті, незважаючи на санкції, запроваджені проти Росії у зв'язку з її вторгненням до України. У той час, як Україна виступала проти повернення, Німеччина підштовхувала Канаду до випуску турбіни. Німеччина залежить від російського газу, а турбіна використовується у газопроводі «Північний потік-1», який забезпечує Німеччину природним газом із Росії.

"Я не можу переоцінити глибину занепокоєння з боку німців, а також з боку Європейського Союзу щодо потенційних наслідків, пов'язаних із фактичною відсутністю у них доступу до природного газу", - заявив міністр природних ресурсів Джонатан Уїлкінсон.

Він сказав: «Ми були в змозі пояснити німцям, французам та італійцям, як вони збираються пережити зиму». Але повернення турбіни не вирішило проблеми. Наразі турбіна застрягла в Німеччині, причому Росія звинувачує у затримці західні санкції, а Німеччина каже, що ніщо не заважає її поверненню. Росія також скоротила газ, що проходить газопроводом «Північний потік-1», до 20 відсотків потужності.

Джолі повторив у четвер, що відправка турбіни «блеф» президента Росії Володимира Путіна. «Оскільки питання обслуговування турбіни знято з обговорення, Путіну більше нема за що ховатися. Коли потік газу сповільнюється, світ тепер точно знає, що це було рішення Путіна і лише його», - сказав Джолі.

Ці заяви підтримала посол Німеччини Сабіна Спарвассер, яка заявила комітету, що «ми не хотіли потрапити в пастку Путіна» після того, як він «вдав вигляду», що провиною всьому відсутність турбін. За її словами, Росія зараз знаходить «дедалі більше приводів, щоб не забирати турбіни».

«Тепер усім ясно, що Росія використовує енергію для тиску на Європу. Це спроба протиставити одного союзника іншому», - сказав Спарвассер.

За її словами, якби турбіну не повернули, це дало б Путіну «сильний аргумент у дезінформаційній війні» про те, що «нестачу газу ми накликали на себе». Вілкінсон сказав, що уряд розглянув альтернативну пропозицію України про маршрут трубопроводу через цю країну, але вирішив, що це неможливо.

Вона сказала, що уряд консультувався з ЄС та Німеччиною та «технічними експертами з Міжнародного енергетичного агентства» і зрештою дійшов висновку, що це «нежиттєздатно» з технічних причин, а також тому, що план залежав би від готовності Росії надати газ для альтернативного газопроводу "Ймовірність того, що Росія зробить це, невелика", - сказав він.

Пізніше у четвер Джолі запропонував парламентському комітету з питань національної безпеки та розвідки вивчити твердження про те, що Канада не прислухалася до попереджень про безпеку місцевого персоналу свого посольства в Україні перед вторгненням Росії.

Цього тижня The Globe and Mail повідомила, що напередодні вторгнення Росії в Україну Управління з міжнародних справ отримало розвіддані Five Eyes, в яких йшлося про те, що українці, які працюють на західні посольства, швидше за все, значаться у списках людей, за якими Москва мала намір вистежити.

Посилаючись на три неназвані дипломатичні джерела, які, як стверджується, безпосередньо поінформовані про ситуацію, газета повідомила, що відомство дало вказівку керівникам посольства в Києві приховувати інформацію від українських співробітників — навіть незважаючи на те, що канадців відкликали до Оттави.

Джолі сказав MPS у комітеті, що він, і його політичний персонал і департамент не мали в своєму розпорядженні інформації про «списки знищення», безпосередньо націлених на канадських дипломатів і місцевий персонал. Він сказав, що відповість на питання Комітету національної безпеки, якщо вони вирішать зайнятися цим питанням.

 

«WFP» - «Канадські війська навчатимуть українських військових у Великобританії»

Канада відправляє військових інструкторів до Сполученого Королівства, щоб допомогти навчити українців, як боротися з російськими військами.

Міністр оборони Аніта Ананд оголосила про план у четвер, заявивши, що до 225 членів канадських збройних сил зрештою будуть базуватися в Британії протягом початкового періоду в чотири місяці.

Там вони разом із колегами з Британії, Нідерландів та Нової Зеландії навчатимуть українських військових основам військової служби.

«Ми робимо такі тренувальні місії, допомога нашим союзникам і партнерам, коли вони піддаються атаці», — сказав Ананд під час віртуальної прес-конференції. «Для нас як країни є пріоритетом стояти пліч-о-пліч з Україною та нашими союзниками».

Цей крок стався майже через шість місяців після того, як Канада призупинила свою попередню навчальну місію в Україні за кілька тижнів до того, як російські війська вторглися в країну в лютому.

Це також відбулося за кілька годин до того, як очікується, що посол України в Канаді публічно висловить розчарування своєї країни рішенням Оттави дозволити повернути російському енергетичному гіганту трубопровідне обладнання, яке було в Монреалі на ремонт.

Українська армія активно захищає свою країну відтоді, як 24 лютого тисячі російських військ розпочали наступ. Але ці перші успіхи на полі бою та сувора війна на сході не обійшлися бездарно.

Український уряд повідомив у червні, що 10 000 його солдатів були вбиті після вторгнення російських військ, а ще тисячі поранені та зникли безвісти. Офіційні особи також заявили, що від 100 до 200 українських військовослужбовців гинуть щодня і ще сотні отримують поранення.

Автор Cергій Чернявський

Коментарі

15:04 Нетверезий водій на Mercedes порушив ПДР та кинувся втікати від патрульних 14:00 Пучечок петрушки вартує як кілограм картоплі: чи вигідно купувати продукти на фермерських ярмарках Тернополя? 13:00 Родина переселенців об’єднала тернополян задля допомоги окупованій Херсонщині 12:01 Макдональдс готується знову обслуговувати клієнтів. Чи чекаєте на відкриття закладу у Тернополі (ОПИТУВАННЯ) Від читача 11:35 Встановлення факту смерті захисника України на окупованій території 11:00 Тернопільська обласна клінічна лікарня наразі не потребує донорської крові 10:06 Щитовидна залоза: найбільш поширені ознаки захворюваності 09:02 Готуємо хрумкі малосольні огірки за 3 години за рецептом Клопотенка 20:00 Вона незряча та носить під серцем дитину. У Тернополі одружилися переселенці з Краматорська photo_camera 19:00 Людей сюди привозили помирати. Але вони вижили: репортаж із реабілітаційного центру (ЕКСКЛЮЗИВ) play_circle_filled photo_camera 18:08 Скільки в області відмінників: назвали результати, як випускники шкіл здали тести 17:28 Сергій Надал: Все що треба знати про облаштування укриттів у багатоквартирних будинках Тернополя (пресслужби) 17:15 У Тернополі провели першу пересадку нирки. Ми поспілкувалися з жінкою, яка отримала донорський орган photo_camera 16:33 13 серпня у Тернополі пройдуть фермерські ярмарки 15:52 Житель Кременеччини займався контрабандою культурних цінностей. Що йому загрожує
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up