«Ситуація «загострюється» у кількох точках вздовж лінії фронту»: Том Купер про війну в Україні

«Ситуація «загострюється» у кількох точках вздовж лінії фронту»:  Том Купер про війну в Україні

Том Купер. «Українська війна». 3 грудня 2022 р.

Всім привіт!

На сході України холодно: до -2°C, місцями до -6°C, дме північно-східний вітер. Тобто ґрунт починає промерзати. Тим не менш, ситуація «загострюється» у кількох точках вздовж лінії фронту, тож ось «незапланований» підсумок за останні два дні.

ПОВІТРЯНА / РАКЕТНА ВІЙНА

Дозвольте мені розпочати з останнього офіційного релізу «клоунів у Москві»: від 2 грудня.

Згідно з релізом, цей, як утім і попередній день, стали ще двома славними днями в історії Російської Федерації, її збройних сил, людства, Місяця та Сонячної системи.

Щоб скоротити (дуже, дуже) довгий список їх перемог: росіяни знищили 60 «українських військовослужбовців» (цікаво вони тепер мають на увазі, що є офіційні Збройні сили України, чи що?), потім ще 50, плюс 50, плюс» 78 артилерійських одиниць на вогневих позиціях» (для вірності: я дійсно наводжу їхні цифри з подібних випусків, і, схоже, вони твердо впевнені, що це все правда) плюс пів-40-ої артбригади…

справді, одні перемоги, та скрізь…

все це спонукає все більше «зацікавлених росіян» ставити питання, скільки ж «мільйонів військ» залишилося в українців, щоб кинути їх у цю битву, і як Путін своєю війною на «дозвіллі» в Україні влаштував Заходу смертельну пастку…

Але, я відволікся. Перехоплювачі ВКСРФ — нещодавно посилені новою партією Су-35С, доставленої минулого тижня — заявили, що український МіГ-29 був збитий над районом Українки (на південь від Поркорвська; очевидно, ще один постріл Р-37М), в той час як російська ППО заявила, що Су-25 збитий у районі Микільського.

Як завжди, ніяких доказів не було надано, так що це може бути тільки «правда». І, оскільки гугл карти показує останнє село (Микільське) як село на півострові Камчатка, то я сумніваюся, що якийсь український Су-25 пролетів усі 11 000 км Росії, щоб бути збитим над її Далеким Сходом, мені залишається тільки гадати, де вони мали на увазі, що його збили…

Неважливо — важливо лише те, що обидва місця перебувають у «Донецькій народній республіці».

Правдиві останні заяви Росії про збиті українські МіГи чи ні, немає жодних сумнівів у тому, що МіГ-31 і Су-35С, обидва з яких озброєні ракетами Р-37М великої дальності «повітря-повітря», залишаються серйозною проблемою для ВПС України.

Навряд чи це зміниться найближчим часом: принаймні доти, доки хтось не розробить ефективну систему електронної протидії цій зброї.

…ах так, і клоуни з Москви випустили відео, на якому показано Су-25 ВКС (чи ПВК Вагнера?), які «завдавали повітряних ударів по військових об'єктах та техніці ЗСУ». Ці удари з повітря «повністю знищили замасковані укріплені позиції та бронетехніку».

Зараз, будь-хто, хто трохи розуміється на повітряній війні, може тільки поставити питання, як вони роблять це, з їхньою звичайною тактикою «розпили і молись», але: зверніть увагу на «повністю знищено». 

Слова «Знищено» було недостатньо…?

У свою чергу, ВКСРФ втратили МіГ-31, що розбився на Далекому Сході Росії, як повідомляється, що спалахнув з невідомих причин. За винятком того, що це було після того, як український Су-25 збили над Камчаткою, це точно не пов'язано з війною в Україні.

Іншими словами: справа йде точно за планом триденного вторгнення, і просто не може бути краще. для всієї Росії, для всіх росіян (включаючи росіян, які не знають, що вони росіяни—таких, як ти і я—і зазвичай через нацистську пропаганду), і для Путіна…

Ах так, і ще: перший із шести іспанських ЗРК MIM-23 HAWK, обіцяні Україні, мав прибути до країни. Слідом йдуть ще п'ять. Принаймні щось відбувається у плані зміцнення ППО України.

Тепер, завдяки моєму дослідженню про ірано-іракську війну, трохи знаю про цю систему і тому думаю, що вона може виявитися дуже корисною в цій війні, особливо тому, що версія, яка має бути доставлена ​​в Україну, набагато більша.

Розвинений, ніж MIM-23B I-HAWK, використовувався іранцями у 1980-х роках. При цьому навіть Яструби, безумовно, не є заміною всім ЗРК радянської розробки, які досі складають кістяк української ППО, але запаси боєприпасів до яких стають дедалі меншими (очевидно: критично низькими, як і запаси російських балістичних та крилатих ракет).

БИТВА ЗА ДОНБАС

Куп'янськ і Сватове... росіяни кажуть, що Україна готує новий наступ із району Куп'янська на схід —на Сватове та Староблінськ.

Українці кажуть, що росіяни готують новий наступ на Куп'янськ і далі вниз по річці Оскал: справді — і не питайте мене чому — деякі переконані, що росіяни вже відвоювали східний берег Оскила до Куп'янська….

Вибачте, але це не так. ЗСУ ніколи не витрачала сили і час на просування на північ від Дворичного: там вони опиняться лише в межах досяжності російської артилерії, яка розгорнута в безпеці за кордоном.

Тим не менш…. Українці кажуть, що останнім часом росіяни перекинули в цей район один батальйон ВДВ плюс чотири батальйони та дві танкові роти 18-ї мотострілецької дивізії, а потім 5–9 артилерійських дивізіонів.

Тому українська артилерія веде масований обстріл численних об'єктів у районі Сватового, реально з півночі через центр на південь від міста.

Більше того, хтось підірвав російський склад ПММ у районі Брянська, спалив близько 50 000 тонн паливно-мастильних матеріалів: це, безумовно, відстрочить будь-який можливий наступ росіян або на якийсь час зробить їхні оборонні операції проблематичними. У свою чергу, українці (скріпивши серце) підтверджують, що російські артилерійські обстріли перешкоджають пересуванню їхніх частин та запасів у районі Куп'янська.

Насправді, я сказав би: ЗСУ все ще просувається на схід у цьому районі: захопила Яхідне, розбила там багато росіян і, таким чином, ймовірно, дійшла до Орлянського. Тому Суровікін не може не відреагувати перекиданням підкріплень, щоб зупинити цей наступ.

Креміна…. Після скарг російських військ (див. звіт раніше) тепер навіть командир БАРС -13 (назва «російського легіону» прим. С.Ч.) скаржиться на активну активність українців у Серебрянському лісі, на північ від міста.

Наводить на думку, що вирішувати повинні росіяни: чи кидають українці в бій свій "5-й вал бліцштурму", що складається з (старих) жінок)))… і ще чогось, щоб росіянам було легше їх розстріляти, або вони зможуть вміло проникнути на позиції БАРСу …?

Бахмут...

Тим часом точно: це зараз головна битва у цій війні. У відповідь на те, що росіяни масово посилюють свої сили в цьому районі, за чутками ЗСУ вже передислокувала — або знаходиться в процесі — передислокації не менше шести бригад у цей район.

Однак не всі з них перебувають у строю, і тому росіяни наступають, хвиля за хвилею, дуже сильно, по всій лінії фронту від Білогорівки на Сіверському Дінці на півночі, через Соледар вниз по східній стороні Бахмута до Оптиного, Кліщівка, Курдюмівка, до Північена хоча б.

Атаки Вагнера на Білогорівку, Верхньокам'янське та Спірне були відображені відносно легко.

При цьому центром боїв у цьому районі останні два дні була ділянка від Курдюмівки до Новоселівки, на південь від Бахмута.

Курдюмівка викликає запеклі бої, а на південь і після захоплення Куземівки каторжники Вагнера досягли північної, а потім і східної сторони Новоселівки, на кілометр на захід.

Звичайно, це місце вже було стерте з лиця землі їхньою артилерією, і майже напевно воно було захоплене. Зіткнувшись з атаками супротивника, що чисельно перевершує, з кількох напрямків, 30-е мех. знову відступило.

Характерно, що російська мета у цій галузі здається «типовою путінською»: досягти «кордону» Луганської області (тобто «Луганської Народної Республіки») у цій частині України. В українців є своє ставлення до подібних ідей, і тому складається враження, що вони неодноразово піддають російські фланги контратакам. Одна з них пройшла всю дорогу до Куземівки, в останню ніч, але без будь-яких сильних результатів.

У цілому нині: хоча локальні російські атаки відбуваються і вдень, найважливіші бойові дії, схоже, ведуться вночі. Причина в тому, що «навіть» ПВК Вагнера навчилися діяти вночі, і, мабуть, досить добре для цього оснащені.

Очевидно, те саме не було задіяно в українському 30-му мех, росіяни знайшли інший спосіб зайняти його аванпости, перш ніж захопити їх на початку цього наступу близько тижня тому.

Авдіївка... Повторюся, я пишу репортажі про цей район уже щонайменше півроку. У тому, що росіяни наступали на Красногорівку та Мар'їнку, і це за масованої підтримки їхньої артилерії… Власне, не описати словами, які артилерійські обстріли там витримують війська ЗСУ.

Таким чином, це несправедливо, але я не можу не резюмувати це так: єдиною «правдивою новиною», яку я зміг знайти з цього району, була механізована атака росіян на Першотравневе, мабуть, проведена 1 грудня. Не допомогло… але! в якісь століття спробували з танками, а не тільки з артилерією та піхотою.

Закінчення…. Південне Запоріжжя… та південний Херсон… останні два дні ще більше чуток про виведення росіян із району Пологи.

Також із східного берега Дніпра, на південному сході Херсона. Але все ж таки: немає вагомих доказів якогось великого українського наступу — ні в районі Пологів, ні на Кінбурнському півострові, ні в районі Олешок. 

Ми повинні набратися терпіння та чекати, що ж вийде.

Автор Сергій Чернявський

Коментарі

21:03 Мобільні роутери та навіть Старлінки: що можна купити у Тернополі, щоб мати хороше інтернет-з’єднання photo_camera 20:02 На Тернопільщині судитимуть 11 домашніх тиранів 19:30 Жителя Тернопільщини розшукують за підозрою в особливо тяжкому злочині 18:32 Два дні вибивали зізнання: в квартирі на Київській до смерті забили 69-річного чоловіка play_circle_filled Від читача 20:55 Президента просять присвоїти звання Героя України загиблому Андрію Шахсінову 18:05 На Донеччині загинув Герой з Тернополя Ігор Гаврилюк 17:32 На Тернопільщині ускладнюється погода: поради пішоходам і водіям 17:05 Аби призначили пенсію, у 2023-му вже потрібно 30 років страхового стажу. Що робити, як немає й 15-ти? 16:15 Маленькі чортків’яни наколядували на дрон для військових 15:00 У Тернополі запрацював обмін лампочок: ми дізнались деталі 14:27 За 5 тисяч гривень житель Тернопільщини здавав ворогу розташування об’єктів енергетичної інфраструктури 14:20 Жителя Тернопільського району судитимуть за збут наркотиків та створення притону 13:45 4 лютого Тернопільщину відвідає Глава УГКЦ Блаженніший Святослав 13:00 Скільки коштує пообідати в їдальнях Тернополя? Ми промоніторили ціни 12:30 На Тернопільщині дві автівки опинилися у кюветі — серед постраждалих дитина 12:01 Розклад занять на цей тиждень для людей поважного віку у тернопільському Терцентрі 11:15 На вулиці Енергетичній 31 січня не буде води 10:30 У Тернополі відкрили «Дружній простір» — хаб для дітей та молоді, які постраждали внаслідок війни photo_camera 10:01 На Гаївському мості легківка в'їхала у відбійник photo_camera 09:41 Тисячам жінок заборонили виїзд за кордон. Про які професії йдеться
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up