Чому закрили справу ДТП, у якій травмувалися 13 пасажирів буса

Звинуватили у скоєнні дорожньо-транспортної пригоди водія легковика. Але і до водія мікроавтобуса у слідчих були претензії. Подробиці ДТП і чому справу закрили, дізнавалися «20 хвилин».
Справу резонансної ДТП закрили у суді через шість років після самої аварії.
ДТП, нагадаємо, трапилася 18 серпня 2018 року поблизу с. Шпилокоси на Кременеччині. Водій Renault Kangoo виїхав на зустрічну і зіткнувся з мікроавтобусом Volkswagen LT— травми отримали 13 пасажирів. Як з’ясували «20 хвилин», бусом паломники поверталися з Почаївської лаври. Всі вони — з сусідньої області. За кермом Renault був… священник.
13 постраждалих доправили до лікарні
— Як з’ясували слідчі, водій Volkswagen LT перевозив пасажирів з грубими порушенями, адже, згідно з документацією, транспорт обладнаний на перевезення лише 9 осіб, а ряд сидінь в ньому навіть не були прикріплені, — повідомляли тоді у поліції.
У водіїв тоді взяли забір крові на вміст алкоголю, обидва були тверезими.
Чому закрили справу?
У 2019 році справа дійшла до суду. Обвинуватили у скоєнні ДТП з травмованими водія Renault Kangoo. Як дізнаємося із матеріалів справи у Судовому реєстрі, І.М., — уродженець одного з сіл Борщівщини, є священнослужителем.
Справу слухали у Лановецькому суді понад п’ять років, адже учасників провадження було багато. Водій, 13 постраждалих і їхні захисники. Важко було всіх зібрати і допитати.
— Обвинувачений та його захисник заявили клопотання про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності на підставі ст.49 КК України, оскільки з часу вчинення кримінального правопорушення у 2018 році до теперішнього часу минуло понад шість років, — дізнаємося із Реєстру судових рішень. — Вчинено кримінальний нетяжкий злочин, за який передбачено покарання у виді обмеження волі на строк не більше трьох років і, у відповідності до ст.49 КК України, є підстави для закриття кримінального провадження у зв’язку з закінченням строків давності.
Прокурор підтримав клопотання, представник потерпілих — не заперечував.
Врешті суд справу закрив без визнання винуватості водія легковика.
«Юридична лазівка»?
— Завершилась одна з найдовших і найемоційніших справ у моїй практиці, — розповів адвокат священника Віталій Сідоров. — Все почалося з аварії на трасі поблизу Кременецького району, ранок, дорога, маневр, зіткнення. Суд задовольнив наше клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності. Кримінальне провадження — закрите. Комусь здається, що ми «затягнули справу». Хтось скаже, що це «юридична лазівка». Але це не про хитрість — це про право.
Стаття 49 Кримінального кодексу України каже: «Особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення правопорушення і до набрання вироком законної сили минули строки...», зазначив адвокат.
Як дізналися «20 хвилин», всі потерпілі із мікроавтобуса — паломники, які поверталися з Почаївської лаври. Вони — мешканці сусідньої області. І захисник, який представляв їхні інтереси в суді — їхній земляк. У довідках ми не змогли відшукати його чинного телефонного номера, аби записати коментар. Якщо адвокат або потерпілі у цій справі мають бажання висловитися — звертайтеся до редакції.
За кермом переобладнаного буса і без страховки — приватний перевізник. Чи покарали його за порушення перевезення пасажирів — у відкритих джерелах ми не знайшли інформації. Якщо водій готовий прокоментувати ДТП та ухвалу суду щодо цієї аварії — звертайтесь до редакції.
Довідка
Ухвала суду у Судовому реєстрі
https://reyestr.court.gov.ua/Review/123060793
Юридична довідка
Кримінальний кодекс України
Стаття 286. Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами
1. Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, — карається штрафом від трьох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.