Ірина БЕЛЯКОВА - Всі Статті (3850)

Найбільше після перемоги, чого хоче Оля, — це зустрітись із чоловіком, який залишився в небезпечному Харкові і волонтерить. Проте, каже майбутня мама, Андрій зараз там потрібніший. Щойно Оля з мамою приїхала до Тернополя, питали, де і чим можуть бути корисними. А тоді пішли в одну зі шкіл плести «кікімори» — і це попри вагітність жінки. Окрім того, Оля працює дистанційно заступником головного бухгалтера та щораз закохується у наше місто. Каже, воно дуже нагадує її рідний Харків.

У поліції нагадують, що максимально допустима швидкість у населених пунктах – до 50 км/год. Перевищили швидкість на 20 км/год – штраф 340 гривень. На понад 50 км/год –заплатите 1700 гривень. Камери вночі працюють настільки ж ефективно, як і вдень, на Злуки, приміром, в обидва боки фіксує всі смуги руху, а максимальна швидкість, яку камера не зафіксує — це 250 км/год. Зона дії ефективної роботи цих камер — приблизно 30 м. Проголосуйте в опитуванні наприкінці тексту, чи потрібні у час війни у Тернополі камери відеофіксації порушень швидкісного режиму?

«За нашими планами, відкриються ті школи, які будуть забезпечені бомбосховищами. Такі школи в Україні існують», – заявив заступник міністра освіти і науки Андрій Вітренко. «20 хвилин» з’ясували, скільки таких шкіл та садочків на Тернопільщині. І які з них мають шанс відновити навчання офлайн вже з 1 вересня.  

Анна та Олександр переїхали до Новосілки з Чугуєва, що на Харківщині. Побратись вирішили саме у день, коли два роки тому почали жити цивільним шлюбом. Зовсім не так планували своє весілля, але, кажуть щасливі молодята, — "Головне, що ми разом". У Новосілці 24 травня з’явилась нова сім’я. Якщо на Харківщині планували весілля із білою сукнею і вельоном, на Тернопільщині одягли вишиванки. Омріяну подорож та медовий місяць доведеться відкласти до перемоги. Найголовніше, щоб в Україні настав мир і Бог подарував синочка. 

Колону, в якій був Дмитро Головко, обстріляли рашисти. Розпізнавали деяких убитих бійців Нацгвардії тільки за іменними жетонами і робили тест на ДНК. На жаль, Дмитро сильно обгорів. Його мама, повернувшись в Україну, здала аналіз і чекала на тіло сина, щоб поховати по-християнськи. Рідним довелось чекати майже два місяці… У Дмитра залишився син Ярчик, якому лишень кілька місяців. Малюк народився передчасно, ще й захворів на коронавірус. Рятували його у столичному Охматдиті. Коли почали бомбити Київ, малюка з мамою перевели до лікарні в Бучі, а звідти — в Білу церкву. Коли й там почались обстріли, малюка відключили від апарату штучної вентиляції легенів, і волонтери перевезли їх на Лановеччину.

Навчальний рік-2022 завершиться у школах області в різний період – від 27 травня до 12 червня. Все залежить від вивченої програми навчання і від того, на який період йшли школи на канікули та перебували на карантині через коронавірус. На скільки часу вчителі зможуть влітку піти у відпустки – вирішать вже найближчим часом. Національний мультипредметний тест відбуватиметься в липні і триватиме 10 днів. Атестати школярі отримають раніше.  

У Героя, який ще минулоріч підписав контракт на службу в ЗСУ, залишились старенька бабуся, сестра і двоє дітей. Син не зміг приїхати попрощатись із батьком. Загинув поблизу Золотого-1 на Луганщині. В останню путь Михайла проводжали всією громадою.  

7 березня говорив сестрі, що був у військкоматі, там сказали, що «старуватий» і запитали, чи хтось може приглянути за 85-річною мамою. А наступного дня родина зібрала свого бійця, і Віктор пішов добровольцем. «А хто ж піде? Війна!», — відповідав… У Віктора залишились троє дітей, сестра, брат і літня мама, за якою він доглядав останні роки. Вічная пам’ять Герою…  

Євгенові було лишень 32. В Мельнице-Подільській громаді від 13 травня оголошено дні жалоби на спомин про свого Героя-земляка. «Ми навіть не знали, що він пішов на війну. Дізнались, коли прийшли списки з військкомату», кажуть у громаді. Молодший із трьох братів Ярослав теж боронить Україну від рашистів.

Скільки часу зберігаються у підрозділах міграційної служби вже готові закордонні паспорти, як отримати їх в іншому регіоні і як самостійно відстежити стан готовності документу, читайте

keyboard_arrow_up