На Тернопільщині п’яний водій збив підлітка й злетів у кювет. Як його покарав суд?

На Тернопільщині п’яний водій збив підлітка й злетів у кювет. Як його покарав суд?

2,96 проміле алкоголю в крові показав тест на газоаналізаторі Драгер у водія, який сів за кермо у стані сильного алкогольного сп’яніння та збив дитину. Аварія трапилася 10 лютого близько 18:40 в селі Молотків. Водій автомобіля Ford Sierra збив 15-річного юнака і після цього злетів у кювет. Хлопчика з переломами ніг, а також з іншими ушкодженнями госпіталізували в реанімаційне відділення. Кермувальника затримали.

Вирок п’яному водію, який збив підлітка, поїхав з місця ДТП і злетів в кювет, проголосив 11 грудня Шумський райсуд.

Чоловіка звинуватили за ч.2 ст.286-1, ч.1 ст.135 КК України — у залишенні в небезпеці травмованого Олексія та у скоєнні у стані алкогольного сп’яніння ДТП з потерпілими.

 

Відео дня

У крові — 3,14 проміле

У суді Юрій визнав, що вживав, бо був на святкуванні дня народження. А потім сів за кермо, хоча не мав прав. Просив у суді не карати його суворо, бо на утриманні має трьох дітей.

На місці події прилад «Драгер» показав 2, 96 проміле. Аналіз у лікарні засвідчив, що в крові водія було 3,14 проміле алкоголю.  

— 10 лютого 2024 року біля 18 год. 40 хв., водій ОСОБА_3 , грубо порушуючи вимоги пунктів: 2.1 (а), 2.9 (а) Правил дорожнього руху України, не маючи відповідного на те права (водіння без «прав»), перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння (3,14%о (проміле), керував автомобілем FORD SIERRA та рухався на ньому автодорогою по вулиці Центральна в с. Молотків Кременецького району Тернопільської області, у напрямку від центру с. Молотків Кременецького району Тернопільської області до м. Ланівці, — йдеться в обвинувальному акті, про що дізнаємося із Судового реєстру.

Внаслідок наїзду дитина отримала серйозні травми голови, грудної клітки, кінцівок, хребта, які за ознакою небезпеки для життя в момент заподіяння належать до тяжких. 

Допитаний під час судового розгляду обвинувачений свою вину визнав повністю. Розповів, що того вечора їхав селом, побачив чотирьох людей, які йшли по дорозі. Одразу почав гальмувати але було темно, трава була мокрою через дощ, тому вчасно загальмувати не зміг.

— Після наїзду на потерпілого одразу від`їхав назад, вийшов з автомобіля та побачив хлопця, який лежав на узбіччі, — розповідав у суді Юрій С. — У зв'язку із тим, що у нього із собою не було мобільного телефону, повідомив людям, що знаходилися поруч, що їде за фельдшером. Після чого сів у свій автомобіль та поїхав. Але, рухаючись по дорозі, не впорався з керуванням та недалеко від будинку фельдшера з`їхав у кювет.

 

Побачив світло фар, далі не пам'ятає

Юрій запевняв, що побіг до будинку фельдшера, але його вдома не було. Тоді побіг до свого будинку, щоб викликати швидку. Але по нього вже приїхали працівники поліції.

Олексійко теж свідчив у суді. Згадав, як того вечора гуляв із друзями і йшов разом з ними узбіччям. Хтось сказав, що позаду їде машина, він обернувся, побачив світло фар. Далі отямився вже у лікарні, і мама повідомила, що його збило авто. Обставин дорожньо-транспортної пригоди, запевняв підліток, — не пам'ятає.

На адресу суду потерпілий хлопчик та його мама подали письмову заяву, в якій вказали, що обвинувачений відшкодував їм моральну та матеріальну шкоду. Тому претензій не мають. При визначені міри покарання просили суд не застосовувати до обвинуваченого міру покарання, пов’язану з позбавленням волі.

— Визнати винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.286-1, ч.1 ст.135 КК України і призначити йому за цими статтями покарання:
— за ч.2 ст.286-1 КК України із застосуванням ст.69 КК України у виді обмеження волі на строк 2 (два) роки з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 5 (п`ять) років;

— за ч.1 ст.135 КК України у виді обмеження волі на строк 1 (один) рік.

Остаточне покарання засудженому визначити у виді обмеження волі на строк два роки з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк п`ять років.

У строк вже відбутого покарання Юрію зарахують кілька днів, коли він перебував у СІЗО, та час, коли він був під цілодобовим домашнім арештом.

Вирок може бути оскаржений до Тернопільського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.

 

Довідка

Вирок у Судовому реєстрі — https://reyestr.court.gov.ua/Review/123663252

 

Юридична довідка

Кримінальний кодекс України

Стаття 135. Залишення в небезпеці

1. Завідоме залишення без допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для життя стані і позбавлена можливості вжити заходів до самозбереження через малолітство, старість, хворобу або внаслідок іншого безпорадного стану, якщо той, хто залишив без допомоги, зобов'язаний був піклуватися про цю особу і мав змогу надати їй допомогу, а також у разі, коли він сам поставив потерпілого в небезпечний для життя стан, — карається обмеженням волі на строк до двох років або позбавленням волі на той самий строк.

Стаття 286-1. Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами в стані сп’яніння

Ч. 2. Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, якщо вони заподіяли потерпілому тяжке тілесне ушкодження, — караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від п’яти до восьми років.

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (5)
  • Галина
    В час війни жирують і нагліють ті що відкупились
  • Тетяна
    10 лютого?!
  • Ярослава Дуб
    Виродка на самосуд віддати,наша правова система не працює!!!!
  • Світлана Незбрицька
    П' янству - бій!!!!
    Військовий стан!!Заборонити продаж алкоголю. Алкоголь нашого виробництва Імпортувати до рф , Китай і т.п.
    Будьмо уважні!!! Бережім себе і близьких.

keyboard_arrow_up