На Тернопільщині запрацювали нові камери фіксації швидкості: де саме і що відомо
- 12 комплексів автоматичної фіксації швидкості працюють на Тернопільщині, з них п’ять — у Тернополі, решта на дорогах області. Чотири камери фіксують перевищення швидкості від 26 серпня, вони донедавна працювали у тестовому режимі.
- Де встановили нові камери, як змінюється розмір штрафів і що робити, аби штраф за листом щастя платив саме водій-порушник, а не власник авто, дізнавалися «20 хвилин».
Раніше, нагадаємо, «20 хвилин» вже писали з посиланням на слова очільника патрульної поліції в області Богдана Шевчука, що камери встановлюють в місцях концентрації ДТП. І що саме перевищення швидкості є на Тернопільщині головною причиною ДТП з постраждалими.
У період від 1 січня до 31 липня 2024 року в Тернопільській області сталося 282 ДТП з постраждалими. В цих аваріях 36 людей загинули та ще 382 отримали травми різного ступеня тяжкості. Найчастіше аварії з постраждалими відбулися у середу, п’ятницю та неділю — 47 % від усіх ДТП з постраждалими, повідомила «20 хвилин» т.в.о. старшого інспектора управління патрульної поліції в області Віталія Щупляк.
— Найбільша кількість дорожньо-транспортних пригод з постраждалими припадає на 18-ту та 19-ту годину, — повідомила Віталія Щупляк. — В цей час сталося 20% від усіх ДТП з постраждалими.
Основними причинами автопригод з постраждалими є:
— перевищення безпечної швидкості — 83 ДТП;
— порушення правил маневрування — 64 ДТП;
— порушення правил проїзду пішохідних переходів — 29 ДТП;
— порушення правил проїзду перехресть — 22 ДТП;
— недотримання дистанції — 22 ДТП
Швидкість чи й інші порушення?
Комплекси, які працюють в області від 26 серпня, фіксують лише перевищення швидкості, що є порушенням правил дорожнього руху, зазначила Віталія Щупляк. І фіксують порушення в обох напрямках.
Де розміщені камери на Тернопільщині:
— у місті Монастириська на 48 км+821 автодороги Н-18 Івано-Франківськ — Бучач — Тернопіль, напрямок спрямування приладу м. Івано-Франківськ;
— при вʼїзді в село першої Озерної на 12 км+205 автодороги М-09 Тернопіль — Львів — Рава Руська.
— при виїзді з міста Тернопіль в напрямку села Смиківці, на 154 км+464 автодороги М-30 Стрий — Умань — Дніпро — Ізварине;
— при вʼїзді в село Шляхтинці на 316 км+542 автодороги M-19 Доманове — Ковель — Чернівці — Тереблече, напрямок спрямування приладу м.Тернопіль.
Працювали раніше:
— у с. Горинка, M-19 Доманове – Ковель-Чернівці-Тереблече 268+641 (с.Горинка);
— с. Великі Бірки, M-30 Стрий –Умань-Дніпро-Ізварине 158+740;
— с. Велика Березовиця, M-19 Доманове - Ковель-Чернівці- Тереблече 328+315
Де розміщені камери у Тернополі:
— вул. Степана Будного;
— вул. Протасевича;
— просп. Степана Бандери (в напрямку вул. Євгена Коновальця) ;
— 2 камери проспект Злуки.
Які штрафи і за що?
— згідно з ч. 1 ст. 122 КУпАП — перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більше, як на 20 км/год — тягне за собою штраф у розмірі 340 гривень;
— згідно з ч. 4 ст. 122 КУпАП — перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більше, як на 50 км/год — тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1700 гривень.
Якщо штраф оплатити протягом 10 днів, то суму зменшать удвічі, підтвердили у патрульній поліції. Якщо прострочите з оплатою на 14 днів і більше, доведеться платити вдвічі більшу суму.
Щоб відповів водій, а не власник
Щоб «листи щастя» прийшли водію, а не власнику авто, можна зареєструвати онлайн належного користувача.
Призначити належного користувача на авто можна не виходячи з дому, щоб у разі автоматичної фото- або відеофіксації порушень ПДР штрафи отримувала особа, яка користується автомобілем, а не його власник. Про це повідомив начальник Регіонального сервісного центру МВС в Тернопільській області Святослав Вишневський.
Все оформити відтепер можна у за сосунку ДІЯ, пояснили в регіональному сервісному центрі. А від 20 січня 2020 року — в Електронному кабінеті водія, там діє безкоштовна послуга «Керування належним користувачем». Онлайн-сервіс доступний на сайті e-driver.hsc.gov.ua та на Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі «Електронні послуги».
— Це перша онлайн-послуга, яка була створена відразу в електронному форматі, - пояснив Святослав Вишневський. - Так працює принцип “digital by design”, коли не в онлайн переводять вже наявні адміністративні послуги, а створюють нові, спираючись на онлайн-досвід користувачів. Раніше запуску всіх послуг в електронному форматі передувало надання сервісів за безпосереднього звернення клієнта до відповідної організації.
Належний користувач – це особа, яка на законних підставах користується транспортним засобом, що їй не належить, пояснили в сервісному центрі. Можливість зазначати належного користувача транспортного засобу (ТЗ) стане в нагоді автомобілістам у зв’язку з появою нових правил та налагодженням системи фото- і відеофіксації та паркування. Адже нести відповідальність за свою поведінку на дорозі має безпосередньо водій авто, а не його власник. А також отримувати сповіщення про нові штрафи, сплачувати їх тощо.
Як призначити належного користувача онлайн
Замовником послуги може бути фізична або юридична особа, яка хоче стати належним користувачем. Для цього необхідно:
1. Авторизуватися в Електронному кабінеті водія за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП, раніше ЕЦП), BankID або MobileID.
2. Обрати з переліку послугу «Керування належним користувачем».
3. Ввести VIN-код автомобіля, для якого особа хоче стати належним користувачем. Система видасть деперсоніфіковану інформацію про автомобіль, не про його власника.
4. Обрати підставу для належного користування:
- домовленість із власником;
- довіреність на право користування ТЗ;
- договір оренди, найму чи позики;
- договір фінансового або оперативного лізингу.
5. Ввести e-mail і телефон власника авто.
6. Перевірити свої дані та за необхідності прикріпити скан-копії довіреності чи договору, що є підставою для належного користування.
7. Підписати створену заявку за допомогою кваліфікованого електронного підпису.
Після чого власник отримує листа з посиланням на онлайн-заяву. Для успішного завершення процедури власник авто має перейти за посиланням і дати згоду на це призначення. Якщо підставою для призначення є лише домовленість, власник автомобіля має підписати заяву за допомогою КЕПу. Після чого особа, яка замовила послугу належного користувача, може побачити статус підтвердження заявки в е-Кабінеті водія. Повний цикл надання послуги онлайн забирає один робочий день.
— Електронна послуга «Керування належним користувачем» доступна для фізичних та юридичних осіб і є безкоштовною, — каже Святослав Вишневський. — На один транспортний засіб може бути призначено не більше одного належного користувача. Видалення призначеного належного користувача можливе власником ТЗ – за поданою заявою або автоматично, у разі закінчення терміну, на який був призначений належний користувач.
Стати належним користувачем може лише особа, яка є власником національного посвідчення водія або посвідчення водія іноземної держави, що відповідає вимогам Конвенції про дорожній рух 1968 року. У випадках, якщо підставою для належного користування є оформлення на особу тимчасового реєстраційного талона або призначення працівника належним користувачем безпосередньо керівником юридичної особи, послуга надається лише в територіальних сервісних центрах МВС і за умови присутності власника ТЗ та особи, яка планує стати належним користувач
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Читач32
Олег Драбовський
.....
Vitaliy Dmytryshyn
Vitaliy Dmytryshyn