Не терміналами єдиними. Паркувальники в Тернополі таки будуть, але не всюди
Попри заяви про наміри зробити парковки безконтактними, все ж паркувальники будуть, дізналися журналісти «20 хвилин». За нашою інформацією, планують взяти на роботу щонайменше десятеро працівників.
У Тернополі діє нова система паркування – без присутності паркувальників. Тобто оплату водії повинні внести самостійно. Для цього є три способи: через застосунок е-Тернопіль, із допомогою QR-кодів, які вже встановлюють на паркувальних майданчиках або ж можна внести суму через термінал, який слугує паркоматом. Опікуватись майданчиками для платного паркування розпочало комунальне підприємство «Підприємство матеріально-технічного забезпечення» — замість приватника.
Набирають паркувальників
Разом з тим журналісти зауважили в різних профільних групах з пошуків роботи в соцмережах оголошення про пошука паркувальників. Шукає працівників саме те комунальне підприємство, яке й отримало на конкурсі право бути оператором з платного паркування в Тернополі.
Нагадаємо, раніше влада анонсувала, що паркування буде безконтактним і нарешті зникнуть ті сумнівні чоловіки в жилетах. А тут бачимо набір працівників.
В оголошеннях, до слова, йдеться, що працевлаштування офіційне, заробітна плата до 10 тисяч гривень, а також вказаний мобільний номер для контактування. Ми перевірили — він дійсно належить працівникам комунального підприємства. У міській раді, куди звернулись за роз’ясненнями, прокоментували ситуацію.
Штраф — 300 гривень
— У центральній частині міста на місцях для платного паркування діє нова система оплати за паркування – без паркувальників, — пояснюють у пресслужбі міськради. — Наразі оплатити за паркування водії можуть через е-Тернопіль та готівкою у найближчих терміналах. Також найближчими днями буде доступний ще один спосіб оплати — QR-код, який вестиме на сторінку оплати. На території ринку також доступні ці способи оплати. Проте, враховуючи, що на цій території часто паркуються жителі навколишніх населених пунктів, на перехідний період працюватимуть тут і паркувальники, які будуть здійснювати додаткову роз’яснювальну роботу про способи оплати, допомагатимуть оплатити тощо. Ці працівники будуть офіційно працевлаштовані.
Скільки часу триватиме перехідний період, у міській раді не уточнили. Щодо того, чи стануть платними й ті міські парковки, де наразі оплату не брали, але нанесли розмітку й встановили відповідні знаки, також наразі не коментують. Щодо того, чи стануть платними й ті міські парковки, де наразі оплату не брали, але нанесли розмітку й встановили відповідні знаки, у міській раді зазначили, що наразі їх статус залишається незмінним.
Контроль за дотриманням оплати будуть здійснювати працівники муніципальної інспекції Тернополя. Вони перевірятимуть припарковані авто через синхронізовану базу і якщо виявлять автівку без оплати, то через 10 хвилин випишуть штраф у 20-кратному розмірі від вартості години паркування, тобто 300 гривень.
До слова, у Тернополі працює 16 платних парковок, вартість однієї години паркування всюди однакова — 15 грн/год.
— Усі парковки у Тернополі є міськими, вони за результатами конкурсу раніше були надані на обслуговування оператору паркування транспортних засобів, — додав начальник управління транспортних мереж та зв'язку міськради Олег Вітрук. — Оператор натомість сплачував визначену суму коштів у міський бюджет за здійснення діяльності. Скільки саме – все залежить від площі.
Законом передбачена єдина пільга — для людей з інвалідністю мають надати безкоштовні місця, 10% від усіх паркомісць. У Тернополі також надають пільгу на безкоштовне паркування для учасників бойових дій — це не передбачене законодавством, але таке правило діє на підставі усної домовленості між міськрадою та підприємцями — операторами паркування, запевнив Олег Вітрук.
Довідка
Перелік комунальних парковок, де сплачувати за паркування потрібно самостійно:
- на вул. Торговиця (попередня назва вул. Живова);
- майдані Волі;
- вул. Замкова (біля пологового будинку);
- вул. Патріарха Мстислава;
- площі Героїв Євромайдану;
- вул. Дружби – вул. Івана Мазепи (попередня назва вул. Мазепи);
- вул. Андрея Шептицького (попередня назва вул. Митрополита Шептицького);
- вул. Оболоня;
- вул. Миколая Коперника (попередня назва вул. Коперника);
- вул. В'ячеслава Чорновола (попередня назва вул. Чорновола);
- бульвар Тараса Шевченка (біля драмтеатру) (попередня назва бульвар Шевченка (біля драмтеатру);
- бульвар Тараса Шевченка (навпроти Українського дому «Перемога»).
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Peter Hermanns
Slavik Chornjak reply Peter Hermanns
Peter Hermanns
Peter Hermanns
Владзьо Древніцкий