Оформлення ДТП за 10 хвилин: що треба знати про європротокол та як ним скористатись (ВІДЕО-ІНСТРУКЦІЯ)

Оформлення ДТП за 10 хвилин: що треба знати про європротокол та як ним скористатись (ВІДЕО-ІНСТРУКЦІЯ)
  • В Україні законодавчо передбачений європротокол, за допомогою якого можна оформити ДТП без виклику поліції за 10 хвилин.
     
  • Розповідаємо, що треба знати про європротокол та як ним скористатися.

 

Що таке європротокол

Європротокол — це спрощена процедура оформлення дорожньо-транспортної пригоди. Ця практика поширена у країнах Європи ще з 50-х років ХХ століття. Лицьова сторона бланку європротоколу за структурою ідентична в усіх країнах, щоб водії могли швидко зорієнтуватися, якщо навіть потраплять в ДТП на території іншої країни.

Європротокол представляє собою спеціальний бланк, для фіксації ДТП, який заповнюється водіями-учасниками на місці аварії, а потім надається страховику, на основі чого виплачується страхове відшкодування потерпілим. 

Відео дня

І паперові, і електронні європротоколи безкоштовні та для страхових компанії мають   юридичну силу на рівні довідки про ДТП що складається поліцією. 

Коли можна скористатися європротоколом

За статистикою патрульної поліції близько 80% аварій не мають потерпілих і є незначними. Хтось трохи зачепив, невелика подряпина, а треба чекати поліцію близько півгодини, а часто і дві, і навіть чотири години — так створюються затори і уповільнюється дорожній рух. За даними рейтинга Traffic Index-2019, Київ посідає третє місце за кількістю заторів в Європі (після Москви і Стамбула, де значно більша кількість населення). Для того, щоб зменшити кількість заторів, навантаження на патрульних і гаяння часу всіх учасників дорожнього руху і створений європротокол.

Оформити ДТП за допомогою європротоколу можна в таких випадках:

Тоді можна швидко зафіксувати пригоду і «розійтися». В іншому разі необхідно обов’язково викликати поліцію для оформлення аварії.

Водії, які скористались європротоколом, мають певні переваги:

Як оформити європротокол онлайн

Електронний європротокол є повним аналогом паперових європротоколів, надісланих або пред’явлених страховику. 

Для того, щоб скористатися електронним європротоколом в застосунку «Мій Поліс» водіям достатньо мати при собі мобільні телефони з камерою та доступом в Інтернет. Після скачування застосунку треба додати свою автоцивілку — відсканувати QR код або ввести держномер вручну. Буде ще зручніше, якщо зробити це заздалегідь.

Заповнює європротокол один із учасників. Система одразу нагадає, коли можна скористатися європротоколом і тільки в разі підтвердження всіх пунктів пропускає далі.

Застосунок автоматично перевіряє, чи дійсні поліси обох учасників і далі покроково дає підказки користувачу, що/як зробити, допомагає заповнити все правильно. Схеми, що трапляються найчастіше схеми зіткнення вже є в застосунку, треба лише вибрати відповідну. Але також є можливість намалювати на папері, сфотографувати і додати до європротоколу свою. Саму аварію також необхідно сфотографувати з 4-х сторін. 

Автоматизація і зручність інтерфейсу спрощує весь процес і дозволяє зафіксувати ДТП за 10 хвилин.  

Далі дані реєструються в базі МТСБУ автоматично, а також відправляється повідомлення в страхові компанії учасників ДТП. 

Відповідно до законодавства на основі поданої інформації і виду страхових полісів, що мають учасники ДТП, страхова компанія здійснює виплати.

За даними МТСБУ на сьогодні вже 33% ДТП оформлюється за допомогою європротоколу. Передбачається, що зручні електронні системи будуть сприяти його поширенню, розвитку культури дорожнього руху та зменшенню кількості заторів.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up