"Податок: 96 грн за метр парковки на день", - каже податківець. Насправді 96 копійок

"Податок: 96 грн за метр парковки на день", - каже податківець. Насправді 96 копійок

Змінити тариф на послуги паркування з 4 до 6 гривень за годину, - таке рішення прийняв виконачий комітет Тернопільської міської ради 18 січня. Підняти тариф попросив підприємець, який обслуговує приватні парковки. Мовляв, бізнес нерентабельний і він у нього більше вкладає, ніж отримує.

Причиною для підняття тарифу на послуги паркування стало звернення підприємця Миколи Мисенка, який здійснює діяльність з паркування на десятці парковок Тернополя. Чоловік подав відповідний розрахунок. Та погодити все тихенько і без обговорення членам виконкому не вдалось.

На засідання прийшли міські депутати, які мали питання та застереження до такого наміру. Зокрема депутат міської ради Назар Зелінка завуважив, що в теперішній скрутний для громади час такі різкі здорожчання — погана ідея.

- Щодо розрахунків, то зважте, будь ласка, і на те, що насправді паркується значно більше автомобілів, аніж є паркувальних місць, - наголосив депутат. - Крім того, і водії не завжди стоять годину. Буває за півгодини їдуть, а їхнє місце займають інші. Можемо хоч зараз виїхати на найближчу парковку і перевірити.

Податківець не так порахував
Та поїхати ніхто не зголосився. Натомість прозвучала інформація, що якщо вартість не збільшити, то оператор паркування просто відмовиться від такої діяльності. А це збиток для бюджету, бо ж частина коштів від паркування йде у міську казну. Та як з’ясувалось, до бюджету потрапляє мізер. На цьому наголосив інший депутат міської ради — Андрій Шкула.

- Минулого разу, коли збільшували тариф із двох гривень до чотирьох, ставку паркувального збору залишили на мінімальному рівні, - каже депутат. - Зараз те саме — збільшують тариф для водіїв, а ставка збору далі на мінімальному рівні. Збільшення надходжень до бюджету, якщо й буде, то виключно через зростання мінімальної зарплати, від якої той збір рахують. Хоча члени виконкому в змозі збільшити ставку навіть вдвічі.

Також Андрій Шкула звернувся до члена виконкому, керівника податкової інспекції Петра Якимчука з питанням: скільки в підприємця Миколи Мисенка найманих працівників та які вигоди для міста. На частину питань чоловік відповіді не мав, бо ж не готувався, а ось щодо підстав для підняття, то він зауважив:  

- Згідно з тією ставкою, яку ми встановили на сесії, якщо виходити з мінімальної заробітної плати, то підприємцю доведеться платити 96 гривень за метр парковки на день, - повідомив пан Якимчук.

Після такої заяви, зрозуміло, що всі присутні члени виконкому проголосували „за”. Та з’ясувалось, що податківець помилився. І то серйозно, бо ж згідно зі ставкою для підприємця він сплачуватиме до бюджету 96 копійок (!!!) за метр. Ось така арифметика. До речі, одразу після виконкому депутати перепитали пана Якимчука, чи не помилився в розрахунках, бо навіть «на хлопський розум» не клеїться. Податківець підтвердив правильність своїх розрахунків...

Утримання за свій кошт
Чим обгрунтоване підняття вартості паркування, особливо в Тернополі, де й так найнижчі доходи, ми запитали у підприємця Миколи Мисенка, який обслуговує платні парковки міста.
- Я виграв тендер у міської ради і плачу фіксований податок. Цей податок прив'язаний до розрахунку мінімальної заробітної плати. Тепер у мене є 340 паркувальних місць, 300 з них — платні, з яких така парковка, як «Березовиця-ринок», працює тільки в суботу-неділю, тобто 20 місць вже відпадає. На вул. 15 Квітня парковка не функціонує, оскільки ділянка в аварійному стані. Проте я за неї плачу податок. Фактично є лише 240 місць, які реально дають мені дохід. Я за них сплачую близько 50 тисяч гривень податку щомісяця. Ця сума прив’язана до мінімальної зарплати. Ви ж розумієте: мінімалка зросла удвічі, і податок теж зростає.
Запитали ми у підприємця й про те, які ще видатки він має, окрім паркувального збору.
- В мене офіційно 20 найманих працівників, за кожного сплачую 1300 грн податку. Загалом за себе і працівників я плачу 35 тисяч гривень податків на місяць, - каже пан Микола. – Також утримую територію парковок власним коштом. Це прибирання, асфальтування, ремонт, розмітка, заміна знаків тощо. Останню заміну знаків проводив у жовтні минулого року. Також сплачую за мобільні платіжні термінали для безготівкового розрахунку, які орендую в банку. Такі термінали є у кожного мого працівника.


Хотів відмовитись від діяльності
Важливе питання — паркомати, бо ж через їх відсутність чимало тернополян називають парковки міста нелегальними. Такі звинувачення людей виправдані, адже закон чітко визначає, що на кожних 20 парко-місць повинен бути паркомат. Зважаючи на те, що в підприємця є 340 місць, він мав би встановити 17 паркоматів.
- Тепер у мене є вісім паркоматів. Цього року плануємо поставити ще декілька. Однак є велика проблема - наші люди не хочуть добровільно сплачувати за парковку, - нарікає пан Мисенко. - Часто паркувальники стежать за тим, щоб водії сплачували кошти у паркомат. Чимало тернополян просто шукають причини, аби уникнути платежу. Паркомати купую власним коштом. Ціна одного - 1600 доларів. Не так легко встановити паркомат, бо треба вирішити проблему з підведенням електропостачання, а це все витрати. Днями розбили два паркомати, пошкодили екран та купюроприймач, а вартість одного копюроприймача — 100 євро. На ринку також є пошкоджені паркомати — хтось пообрізав дроти. Люди вважають, що паркувальна діяльність дає неабиякі прибутки, а насправді ситуація дещо інша.
Через низьку рентабельність, а іноді і збитковість підприємець написав заяву до міської ради з проханням підняти тариф або ж шукати іншого підприємця.
- Місто завдяки моїй діяльності за два роки отримало, якщо не помиляюся, - 1 млн 400 тис. грн, - говорить підприємець. - Це тільки паркувальний збір. Окрім цього, маю найманих працівників, які у такий скрутний час мають роботу. Подобаються вони комусь чи ні, але в них є сім'ї. До слова, в обов'язки паркувальника не входить охорона автомобілів, але вони наглядають за транспортом, допомагають виїхати чи припаркуватися, відлякують злодіїв, бо й таке бувало.

З чого складається тариф на паркування
При визначенні тарифу на паркування враховують чинне законодавство. Згідно з ним, міська рада встановила ставку збору за кожний день провадження діяльності у гривнях за 1 кв. м площі земельної ділянки, відведеної для паркування, у розмірі 0,03, установленої законом на 1 січня податкового року.  
За даними міського управління транспорту, основними складовими тарифу є збір за місце паркування та оплата праці найманих працівників. Разом це 60% тарифу. Розмір даних складових прямо пропорційно залежить від розміру мінімальної заробітної плати. Станом на 01.01.2016 р. мінімальна заробітна плата - 1378,0 грн, а на 01.01.2017 - 3200 грн. Тобто вона виросла в  2,3 рази. Аналогічно зросли видатки на сплату збору за 1 кв. м площі паркування за кожен день впровадження діяльності з 0,4134 грн до 0,96 грн. У зв’язку зі значним ростом собівартості послуг з платного паркування виконкому прийняв рішення щодо збільшення  тарифу на послуги паркування до 6,0 грн. Якщо збільшити ставку збору з 0,03 на вищу, то збільшаться витрати операторів паркування і це спричинить подальший ріст вартості послуг паркування.

Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (12)
 • roma

  Ой бiдний пiдприйемець!!!!  не вигiдно йому!!!!   але кожний день приiзжaе на ренж роверi HSE (сама дорога модель поза $100,000 коштуе) i збирае мзду налiчкою... кожний день з неба падають грошi а йому не вигiдно ну таK видмовяйся!!!! але аж 10 парковок взяв

  якщо не вигiдно-повернiть безкоштовну парковку!!! тодi нам всiм стане вигiдно, як ранiше...  линii намалювати то ми за це достатньо податкiв платимо... раз на рiк помалювати мiлiон не коштyе

  можна i без лiнiй-але безкоштовно

  або поставте паркомат и хай полiцiя контролюе краще що б вони щось мали з цього а нiж той жирний пiдпреемець на ренжику

  roma reply roma

  основними складовими тарифу є збір за місце паркування та оплата праці найманих працівників. Разом це 60% тарифу

  та шо ви гонiте!!! та там полубомжi працюють як паркувальники.. в кущi срати ходять як ти пси кожний день жмут грошей хазяину несуть-чорний нал... якi там 60% працiвникам

  там надалу 50% власнику 30% кришa  15% податкова порешати-4% на утримування парковки  0.5% и працивникам 0.5% процент

  З неба грошi падють без инвестицiй-а йому не вигдно

  поставте паркомат парковка 1гра=1година i полiцiю для перевiрки.. все
 • Vitalii Hnativ

  я, наприклад, завжди плачу за парковку коли є паркомат і навіть стараюсь паркуватись там де є паркомат. Але коли його нема - я ніколи не плачу.
 • Керничний Тарас

  Як можна платити за парковку коли парковщик не несе відповідальності за автомобіль!!! Дорога постелена з наших  сплачених податків і за неї ще плати бо зупинився... Брєд просто!!! Парковки мають бути огороджені від простих пішоходів та автомобілів які можуть пошкодити майно проїжджаючи по дорозі!!! А за такі парковки як внас неможна платити принципово тому, що немає за що!!!!

  Vitalii Hnativ reply Керничний Тарас

  Ви помиляєтесь.
 • Анонім

  я вам скажу так, я за 17 років водійського стажу жодного разу за парковку не платив і надалі не збираюсь і вам раджу!!! хай сосуть гулю
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
20:21 В Україні ще трохи потепліє. Прогноз погоди на 6-10 грудня у Тернополі та області play_circle_filled 19:24 Увага! На Тернопільщині вводять аварійні вимкнення електроенергії 19:03 Котли шалено горять – на ремонт чекають тижнями! Як захистити прилади від перепаду напруги? photo_camera 18:16 2-4 грудня на Тернопільщині в аваріях травмувались семеро людей, серед них — дитина Від читача 13:23 Безоплатна правова допомога людям з інвалідністю 17:39 Як ветеранам та членам їх сімей отримати психологічну, юридичну та фінансову підтримку 17:02 На Тернопільщині поліцейські розшукують зниклу безвісти 59-річну жінку 16:20 Транспорт не для всіх? Тернополянка просить про низькопідлогові автобуси до обласної дитячої лікарні 15:30 Тернопільські підприємці отримають понад 18 мільйонів гривень на розвиток бізнесу 14:40 Ні Чехії, ні коштів…Жителька Теребовлянщини потрапила у пастку шахраїв 13:56 Вони хочуть нас знищити, а ми живемо: у Тернополі презентують фотовиставку «Нескорені» 13:16 Два роки судових засідань - і рішення скасували. Залізнична лікарня повернулася у власність Тернопільської громади 13:13 Жителі Тернопільщини можуть здати аналізи та перевірити роботу печінки за пів ціни (новини компаній) 12:29 На вулиці Львівській у Тернополі завершили ремонт пішохідної зони photo_camera 11:47 У Тернополі серед ночі горіла багатоповерхівка. Мешканців будинку евакуйовували 11:10 Графік погодинних вимкнень електроенергії з 5 по 11 грудня у Тернопільській області 11:00 Тернополяни можуть отримати витяг про місце проживання через Дію: покрокова інструкція 10:35 Як не захворіти в холодну пору року: корисні поради від лікаря 10:03 Допоможіть Давиду одужати від рідкісної хвороби. У хлопчика відмирають клітини головного мозку photo_camera 09:14 Йога, теніс і плавання: розклад заходів у Тернополі для людей «золотого» віку
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up