Понад 40 дощоприймачів журналісти нарахували на проспекті Злуки. Чому ж затоплює ділянку біля «Універсаму»?

Понад 40 дощоприймачів журналісти нарахували на проспекті Злуки. Чому ж затоплює ділянку біля «Універсаму»?

Журналісти «20 хвилин» нарахували на проспекті Злуки 42 дощоприймачі. Попри таку кількість, ділянку дороги біля «Універсаму» у суботу, 29 червня, затопило настільки, що там не міг проїхати транспорт. Та й регулярно тут у дощі усе плаває. До речі, нещодавно тут встановлювали новий колектор. Згідно з кошторисною документацією, запланували витратити понад 89 мільйонів. 

Чергова злива перетворила Тернопіль на «Венецію». Так про останні опади, які випали минулої суботи, 29 червня, писали місцеві пабліки. Найбільше затопило ділянку біля зупинки «Універсам» на проспекті Злуки. Там навіть на певний час перестав курсувати транспорт, а хто ризикнув поїхати – заглох у воді.

Ми перевірили, скільки дощових колекторів на проспекті Злуки

Журналісти «20 хвилин» пройшлися проспектом Злуки і порахували, скільки там дощових колекторів. Загалом нарахували чимало — 42, але на різних ділянках дороги — кількість різниться суттєво.

Так, від перехрестя із вулицею 15 Квітня і до кільцевої розв’язки з вулицями Тарнавського і Коновальця нарахували 37 дощових колекторів. Переважно вони розташовані парно з обох боків дороги через кожні приблизно 50 метрів.

Відео дня

Після кільцевої розв’язки – ми знайшли лише 5. Один дощоприймач розташований навпроти зупинки «Текстильник».

Ще один — з іншого боку дороги через приблизно 150 м, біля заправки.

Решта три, вже більші дощові колектори розташовані біля зупинки «Універсам», якраз у тому місці, де сильно затоплює дорогу під час злив.

Тож чому затопило дорогу біля «Універсаму»? І скільки дощоприймачів повинно бути, аби ця ділянка не плавала? 

— Під час останнього дощу відбулося засмічення водостічної труби фракціями деревини. Через що вода стікала повільно. Наразі усунули дану проблему, розчистили, — пояснила ситуацію із затопленням дороги біля «Універсаму» речниця Тернопільської міськради Мар’яна Зварич. 

 Фахівчиня також повідомила, що у Тернополі за розчищення решіток дощоприймачів, приямків, забирання болота відповідає підрядна організація ТОВ «ТБЦ».

Чому не спрацював новий колектор на Галицькій

У 2022 році у Тернополі завершили будівництво першої черги дощового колектора на вулиці Галицькій. Як вже писали «20 хвилин», об’єкт був призначений для покращення навколишнього техногенного середовища та відведення дощових і талих вод з території мікрорайонів: «Канада», «Східний», «Сонячний», «Центр», «Мікрорайон № 6», «Північний». Загальна вартість робіт згідно з проєктно-кошторисною документацією становила понад 110 мільйонів гривень. Тендер виграло ТОВ «Авакс Проф» із пропозицією у 89 343 000 грн.

Скільки саме витратили на будівництво колектора та детальніше про цей проєкт — розкажемо згодом, коли отримаємо всі відповіді на запити та коментарі експертів.

Та попри чималі кошти, які запланували виділити з державного і місцевого бюджетів, ділянку біля «Універсаму» продовжує топити. Чому так – пояснили у міській раді. 

— Має бути ще одна черга будівництва у майбутньому — до вул. Коновальця, який буде приймати водостічні води, у тому числі від Злуки, — продовжує Мар’яна Зварич.

 Коли саме мають реалізовувати другу чергу, у міській раді даних не називають.

Зазначимо, відповідно до державних будівельних стандартів, станом на 2022 рік, кількість дощових колекторів на певній ділянці дороги залежала, зокрема, від ухилу. Тобто, чим рівніша дорога, тим частіше на ній мають бути дощоприймачі.

За даними Гугл карт, проспект Злуки має протяжність приблизно 2,2 кілометри. Таким чином, якщо брати до уваги мінімальні і максимальні параметри, на дорозі має бути від 24 (якщо великий ухил) до 44 колекторів (якщо дорога рівна).

Якщо на відрізку від вул. 15 Квітня до кільцевої розв’язки Тарнавського і Коновальця (протяжність 1,4 км) є 37 колодязів, можна припустити, що норми там дотримані. А от на проблемному відрізку до зупинки «Текстильник» (0.8 км), навіть якщо припустити, що там максимальний ухил, має бути 8 колодязів. Натомість їх, за нашими підрахунками, лише 5.

Аби з’ясувати, скільки ще нових колекторів з’явилося у місті, зважаючи на інтенсивність забудови, і скільки дощоприймачів має бути на вулицях міста відповідно до норм, ми скерували інформаційний запит у міську раду.  Щойно отримаємо відповідь — оприлюднимо.

 

Читайте також:

Вода стікає з кількох мікрорайонів: жителі Галицької роками чекають на облаштування дощової каналізації

Підпірна стіна обвалилась у Тернополі: пошкоджені дерева і автомобілі (Фото)

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
  • Urban Ternopil
    Тому, що затоплює вода зібрана не з вул.Злуки, а вода, яка стікає з вул.Тарнавського де на всій вулиці відсутня дощова каналізація. Відповідно частина води стікає до універсаму, а інша частина тече на вул.Коновальця.
  • Teren Teren
    Щоб вода в них стікала, по-перше, їх треба в рази більше. І, головне, після них має бути чистий канал, що здатен пропускати таку кількість води, яка збирається мало не з пів міста: Східний, Канада, Сонячний,  Тарнавського, Злуки, парк Відродження...

    Величезна площа, з поверхні якої потоки стікають на Галицьку, яку виродки тупо забудували.

    А ті дзюрки, що ви на фото показуєте? Перепрошу, до сраки то все, тут навіть говорити не треба, воно й так видно.

    Бездумна захлана забудова дебілами і виродками настільки знищила місто, що їх правнуки проклинати будуть, тих всіх надалів з його бандою
  • 1111
    40 дощоприймачів 2,5 кілометра це аж один дощоприймач на 125 метрів, і навіть цього там нема))))

keyboard_arrow_up