Понад 40 тисяч (!) постанов: «шумахери» Тернопільщини поповнили казну на 14 мільйонів

Понад 40 тисяч (!) постанов: «шумахери» Тернопільщини поповнили казну на 14 мільйонів
 • 25% ДТП з трагічними наслідками стаються саме через перевищення швидкості. То, може, пригальмувати примусять цифри загиблих у цих ДТП, які суттєво зросли, якщо порівнювати з попереднім роком?
 • Попри війну на Тернопільщині цьогоріч планують встановити ще 7 камер. Адже йдеться передусім про безпеку.
 • Якщо перевищення швидкості зафіксувала камера, ви маєте шанс заплатити вдвічі меншу суму штрафу. Якщо «Трукам» — «пільговий тариф» не діятиме.   

Майже на 14 мільйонів гривень штрафів сплатили порушники швидкісного режиму на Тернопільщині у 2022 році. Всі гроші поповнять державну казну.

Точної цифри у поліції не називають, але порахувати можна без проблем, якщо ми кількість постанов, виписаних поліцією Тернопільщини «шумахерам» помножимо на суму штрафу за порушення швидкісного режиму — 340 грн.  

Де в Тернополі є камера рекордів?

Лише з 1 січня до 15 грудня 2022 року «Трукам» зафіксував 20 020 порушень. Ще 20 501 — камери, встановлені на дорогах. Це, зверніть увагу, навіть попри те, що камери не працювали певний час — їх вимкнули на початку війни, а увімкнули, через збільшення кількості ДТП, лишень у травні минулого року.

Нагадаємо, у Тернополі наразі працює 5 камер.

 • на просп. Бандери (біля «Літака»  прим. авт.)
 • Злуки, 47,б
 • Злуки 45,б  
 • Протасевича, 8
 • Будного, 28.

У 2021 році саме остання, на вул. Будного, побила всі рекорди. Якщо інші фіксували від початку роботи в обласному центрі 1-2 тис порушень, на «Дружбі» їх було 10 тис. 123.

— З метою зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод та попередження дорожнього травматизму планується розміщення додатково ще до семи камер автоматичної фіксації перевищення водіями швидкісного режиму, які будуть розміщені на автодорогах державного значення, в місцях концентрації ДТП з тяжкими наслідками, — повідомила речниця управління патрульної поліції в області Катерина Метельська.

Як працюють ці камери, пояснював начальник управління патрульної поліції в області Богдан Шевчук.

— Прилад зафіксував подію - порушення. Система в автоматичному порядку надсилає подію користувачу (уповноваженій особі розглядати адміністративні правопорушення, зафіксовані в автоматичному режимі, який звіряє усі дані, які підтягнула система з метаданими (фото/відео), — пояснив Богдан Шевчук. —  Якщо все вірно, уповноважена особа накладає електронний цифровий підпис на електронну постанову, після чого система надає постанові серію та номер.

Можна зменшити суму штрафу вдвічі

У разі, якщо не співпадають державний номерний знак, марка/модель, погано видно номер, інший колір тощо — уповноважена особа відхиляє дану подію з вказанням причини відхилення, пояснив головний патрульний краю.

Допустима швидкість в межах міста 50 км/год. У разі перевищення встановлених обмежень швидкості руху понад 20 км/год – штраф 340 грн. На 50+ км/год — 1700 грн. Відповідальність за порушення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів визначається частинами 1 та 3 статті 122 КУпАП.

— Штраф зменшується на 50 відсотків, якщо його сплачено протягом 10 банківських днів з моменту отримання постанови, — пояснив Богдан Шевчук. — Якщо ви не сплатили протягом 15 днів, сума подвоюється. Через 30 днів передається до виконавчої служби. 

Проте зверніть увагу: це стосується лише тих порушень, які зафіксувала камера. Якщо «шумах ера» на дорозі зафіксував «Трукам», доведеться платити всю суму, повідомила Катерина Метельська.

Щоб оплатити штраф, можна перейти за посиланням по QR-коду, який зазначено на лицьовому боці постанови, скористатись платіжними інструментами на сайті МВС, в електронному кабінеті водія або в за стосунку «Дія», а також платіжними системами та сервісами, які діють в Україні на законних підставах. В тому числі – послугами банків.

Яку швидкість не зафіксує камера?

Камери вночі працюють настільки ж ефективно, як і вдень, на Злуки в обидва боки фіксує всі смуги руху, а максимальна швидкість, яку камера не зафіксує — це 250 км/год, пояснив Святослав Журовський, директор КП «Тернопільінтеравіа».

— Зона дії ефективної роботи цих камер — приблизно 30 м, а технічні характеристики камер такі, що інфрачервона підсвітка дозволить ефективно працювати і в нічну пору доби, — пояснив Святослав Журовський. — В камерах  використовуються два методи визначення швидкості – лазар і радіохвилі.

Якщо на проспекті Злуки дві камери, направлені в різні боки, то обидві «писатимуть» усі смуги руху. Решта камер, зчитуватиме інформацію лишень в один бік.

Максимальна швидкість, яку вже камери не зафіксують — 250 км/год. Меншу — так. Швидкість руху мотоциклів, якщо на них спереду є номерний знак, теж фіксуватиме.

— Місця для цих камер вибрані також невипадково, — каже Богдан Шевчук. — Вони встановлені на аварійно-небезпечних ділянках та/або місцях концентрації ДТП автомобільних доріг загального користування через недотримання швидкісних обмежень.

Перевищення швидкості – одна з основних причин ДТП

За словами першого заступника начальника Департаменту патрульної поліції Олексія Білошицького, система фото- та відеофіксації довела свою ефективність. Дійсно, кількість дорожньо-транспортних пригод з потерпілими та загиблими на ділянках, де вже є камери, знизились утричі.

— Перевищення швикості – одна з основних причин ДТП з трагічниим наслідками (детальніше – у довідці наприкінці тексту – прим. авт.), — наголошує Катерина Метельська. — Тому це не просто норма правил, яких треба неухильно дотримуватись. Це, передусім, безпека кожного. Якщо водій дотримується швидкісного режиму, він може вчасно зреагувати на зміну дорожньої обстановки та вжити необхідних дій для уникнення ДТП. Тому патрульні вкотре закликають не порушувати правил та не наражати на небезпеку себе й інших учасників дорожнього руху.

Щоб «листи щастя» прийшли водію, а не власнику авто, можна зареєструвати онлайн належного користувача.

Щоб відповів водій, а не власник авто

Призначити належного користувача на авто можна не виходячи з дому, щоб у разі автоматичної фото- або відеофіксації порушень ПДР штрафи отримувала особа, яка користується автомобілем, а не його власник. Про це повідомив начальник Регіонального сервісного центру МВС в Тернопільській області Святослав Вишневський.  

Від 20 січня 2020 року в Електронному кабінеті водія діє безкоштовна послуга «Керування належним користувачем». Онлайн-сервіс доступний на сайті e-driver.hsc.gov.ua та на Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі «Електронні послуги».

— Це перша онлайн-послуга, яка була створена відразу в електронному форматі, —  пояснив Святослав Вишневський. — Так працює принцип “digital by design”, коли не в онлайн переводять вже наявні адміністративні послуги, а створюють нові, спираючись на онлайн-досвід користувачів. Раніше запуску всіх послуг в електронному форматі передувало надання сервісів за безпосереднього звернення клієнта до відповідної організації.

Належний користувач – це особа, яка на законних підставах користується транспортним засобом, що їй не належить, пояснили в сервісному центрі. Можливість зазначати належного користувача транспортного засобу (ТЗ) стане в нагоді автомобілістам у зв’язку з появою нових правил та налагодженням системи фото- і відеофіксації та паркування. Адже нести відповідальність за свою поведінку на дорозі має безпосередньо водій авто, а не його власник. А також отримувати сповіщення про нові штрафи, сплачувати їх тощо.

Як призначити належного користувача онлайн

Замовником послуги може бути фізична або юридична особа, яка хоче стати належним користувачем. Для цього необхідно:

1. Авторизуватися в Електронному кабінеті водія за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП, раніше ЕЦП), BankID або MobileID.

2. Обрати з переліку послугу «Керування належним користувачем».

3. Ввести VIN-код автомобіля, для якого особа хоче стати належним користувачем. Система видасть деперсоніфіковану інформацію про автомобіль, не про його власника.

4. Обрати підставу для належного користування:

- домовленість із власником;

- довіреність на право користування ТЗ;

- договір оренди, найму чи позики;

- договір фінансового або оперативного лізингу.

5. Ввести e-mail і телефон власника авто.

6. Перевірити свої дані та за необхідності прикріпити скан-копії довіреності чи договору, що є підставою для належного користування.

7. Підписати створену заявку за допомогою кваліфікованого електронного підпису.

Після чого власник отримує листа з посиланням на онлайн-заяву. Для успішного завершення процедури власник авто має перейти за посиланням і дати згоду на це призначення. Якщо підставою для призначення є лише домовленість, власник автомобіля має підписати заяву за допомогою КЕПу. Після чого особа, яка замовила послугу належного користувача, може побачити статус підтвердження заявки в е-Кабінеті водія. Повний цикл надання послуги онлайн забирає один робочий день.

— Електронна послуга «Керування належним користувачем» доступна для фізичних та юридичних осіб і є безкоштовною, — каже Святослав Вишневський. — На один транспортний засіб може бути призначено не більше одного належного користувача. Видалення призначеного належного користувача можливе власником ТЗ – за поданою заявою або автоматично, у разі закінчення терміну, на який був призначений належний користувач.

Стати належним користувачем може лише особа, яка є власником національного посвідчення водія або посвідчення водія іноземної держави, що відповідає вимогам Конвенції про дорожній рух 1968 року. У випадках, якщо підставою для належного користування є оформлення на особу тимчасового реєстраційного талона або призначення працівника належним користувачем безпосередньо керівником юридичної особи, послуга надається лише в територіальних сервісних центрах МВС і за умови присутності власника ТЗ та особи, яка планує стати належним користувачем, пояснили у сервісному центрі.

Довідка

Основними причинами автопригод, які стались протягом 2022 року, є:

 • Порушення правил маневрування – 788 ДТП (38%);
 • Перевищення безпечної швидкості – 528 ДТП (25%);
 • Недотримання дистанції – 188 (9%);
 • Керування транспортним засобом у нетверезому стані – 128 ДТП (6%)
 • Порушення правил проїзду перехресть – 101 ДТП (5%)

Цифра

рік

ДТП

ДТП з потерпілими

Загинуло осіб

Травмовано осіб

2020

2197

493

61

597

2021

2514

572

69

756

2022

2067

481

80

684

Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (7)
 • Олег Яблонський

  Гроші за штрафи потрібно спрямувати на встановлення нових камер. 5 камер на Тернопіль це дуже мало.

  Ігор К reply Олег Яблонський

  Хороша ідея
 • Бодя Олегович

  А скільки пішло копам у кишеню?

  Ігор К reply Бодя Олегович

  хуліярд
 • Гаврило Петровський

  Вибачте, але семиразовий чемпіон формули-1 Міхаєль Шумахер завоював свій останній титул 2004 року, більше ніж 9 років про нього нічого не відомо і згадувати його у такому контексті як мінімум тупо...

  David Starr reply Гаврило Петровський

  Що означає "невідомо"? Впав з лиж об камінь і тільки недавно його вивели з коми. А син його, досить непогано виступає у формулі. А слово "шумахер" вже давно стало номінальним, як ксерокс.

  Ігор К reply Гаврило Петровський

  Погоджуюсь. Заголовок невдалий.

21:30 Тернопільські біатлоністи здобули «срібло» змішаної естафети на чемпіонаті України 21:03 Оновили фасади будинків та зник російський банк: як змінилась вулиця Руська у Тернополі photo_camera 20:00 Пізнають нове та забудуть про ґаджети: цікаві заходи на весняні канікули для школярів Тернополя 19:04 У Тернополі вперше в області замінили серцевий клапан без відкритої операції play_circle_filled Від читача 10:43 Заліщики. Старшокласникам - про вибір професії 18:03 Де відключатимуть електрику 27 березня в Тернополі та селах неподалік 17:01 Власні заклади, фонди, автівки та будинки: чим багаті відомі блогери Тернопільщини 15:30 У селі біля Тернополя випав град play_circle_filled 15:04 Жителів Тернопільської громади просять долучитися до загальноміської толоки play_circle_filled photo_camera 14:05 Зізнався у вбивстві незнайомцю в камері. Що вирішив суд для обвинуваченого чоловіка з Кременеччини play_circle_filled 13:05 Тернопільську школу обрали у Всеукраїнський проєкт змін: дадуть 700 тисяч гривень на розвиток 12:02 Як виглядає весняний Тернопіль у деталях photo_camera 11:01 У Тернополі фельдшерка швидкої врятувала чоловіка, який скаржився на біль і відмовлявся їхати в лікарню 10:05 У квітні збільшать виплати пенсіонерам, які працюють play_circle_filled 09:01 Фалафель із зеленого гороху: рецепт у піст play_circle_filled 08:00 Сьогодні, 26 березня: День Національної гвардії України play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up