Правоохоронці пояснили, як діяти в разі ДТП: алгоритм

Правоохоронці пояснили, як діяти в разі ДТП: алгоритм

Дорожньо-транспортні пригоди трапляються чи не щодня, а прихід спеки може призвести до нових проблем на дорозі. Однак навіть під час ДТП можна діяти спокійно, якщо знати, що робити.

Алгоритм дій на випадок аварій публікує  РБК-Україна з посиланням на пояснення патрульної поліції Києва.

Правоохоронці наголошують, що відразу після ДТП необхідно переконатися чи немає травмованих, а якщо є - невідкладно розпочати надання домедичної допомоги й викликати швидку та поліцію.

Якщо ж потерпілих немає, або їх стан вже стабільний - необхідно увімкнути аварійну сигналізацію та встановити знак аварійної зупинки, щоб уберегти від аварії інших водіїв.

Відео дня

Коли можна скласти єропротокол

Українці, що потрапили в ДТП мають можливість скористатися європротоколом, за умов, якщо:

  • у ДТП відсутні травмовані та загиблі люди;
  • наявна згода водіїв транспортних засобів, які стали учасниками аварії, щодо обставин ДТП;
  • обидва водії мають чинний поліс обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності;
  • у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів;
  • сума збитків після ДТП не перевищує 80 000 грн.

Однак, якщо хоча б одна з цих умов не виконана, зателефонуйте до поліції.

"Слід пам'ятати, що ваш транспортний засіб повинен залишатися на тому місці, де сталася ДТП, аби поліцейські мали змогу встановити обставини автопригоди", - нагадали правоохоронці.

Домедична допомога при ДТП: алгоритм дій

Як допомогти травмованим розповідають в МОЗ України.

Енергетична система України потерпає від терористичних дій російської федерації. Для її стабілізації наші міста частково залишаються без світла. Зменшення рівня освітлення вулиць, відключення світлофорів уже вплинули на безпеку дорожнього руху — кількість ДТП збільшилася.

Звісно, важливо намагатися бути помітним у темряві, дотримуватися правил та поважати усіх учасників дорожнього руху. Та що робити, якщо ви стали свідком ДТП? Як допомогти травмованим постраждалим? 

  • Перед наданням допомоги переконайтеся у відсутності небезпеки для себе.
  • Здійсніть виклик екстреної медичної допомоги за номером 103. 
  • Підходячи до постраждалого, голосно поставте просте запитання, наприклад, «Ви мене чуєте?». Якщо постраждалий відповість – він у свідомості, а його дихальні шляхи прохідні.    
  • Якщо постраждалий в свідомості, скажіть йому, що ви допоможете, екстрена медична допомога вже в дорозі, запитайте, що конкретно його турбує в даний момент. 
  • Якщо постраждалий без свідомості – слід визначити наявність життєвих показників дихання та наявність критичної кровотечі. За наявності критичної кровотечі, слід її зупинити (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0356-22#n170). І тільки потім виконувати всі подальші дії. 
  • Якщо у постраждалого відсутнє дихання – розпочніть проведення серцево-легеневої реанімації (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0356-22#n42). 
  • Якщо постраждалий без свідомості, але ознаки життя є – надайте йому стабільного положення, слідкуйте за ознаками життя та чекайте прибуття бригади екстреної медичної допомоги. 
  • Пам’ятайте: найчастіше смерть постраждалих внаслідок ДТП настає внаслідок кровотечі та порушення прохідності дихальних шляхів. При первинному огляді сконцентруйте увагу саме на цих моментах, та при необхідності усуньте їх.
  • До приїзду бригади екстреної медичної допомоги уникайте втрати тепла постраждалим – вкрийте його спеціальним термопокривалом або ковдрою. За можливості постраждалий повинен перебувати на сухій поверхні. Також можна покласти його на ковдру чи термопокривало.
  • Проводьте огляд та надавайте допомогу тільки тоді, коли ви впевнені у своїх діях. Важливо не нашкодити постраждалому!
  • При погіршенні стану постраждалого до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги або виникненні питань щодо алгоритму дій повторно здійсніть виклик екстреної медичної допомоги.

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, що рятувальники і медики надавали допомогу постраждалим в аварії на Тролейбусній, де загинула 16-річна дівчинка.

 

Читайте також:

У ДТП в Тернополі загинула 16-річна дівчина

Двоє дітей постраждали в ДТП неподалік Озерної

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up