На основі отриманого висновку незалежного експерта щодо доцільності зміни тарифів на перевезення пасажирів у громадському транспорті Тернополя, поданих розрахунків профільною депутатською комісією та розрахунків вартості проїзду місцевими громадськими активістами, 15 листопада рішенням виконавчого комітету затверджено нові (недиференційовані) тарифи на проїзд у міському громадському транспорті, повідомляє прес-служба міської ради.
Зокрема, як повідомляє міський голова Сергій Надал, вартість проїзду у тролейбусах становитиме 5 гривень, незалежно від форми розрахунку, тобто як при оплаті «Картою тернополянина», електронним проїзним квитком, так і при готівковому розрахунку, а у маршрутних таксі та автобусах тариф - 6 гривень для усіх пасажирів як при безготівковому розрахунку, так і при сплаті готівкою.
«Нові єдині тарифи на проїзд у громадському транспорті Тернополя будуть впроваджені з 17 листопада та діятимуть до 20 грудня 2018 року, а з 20 грудня вступають в дію диференційовані тарифи, коли вартість оплати за проїзд готівкою чи будь-яким іншим способом, за винятком «Карти тернополянина», буде дорожчою, - наголошує Сергій Надал. – Метою цього є максимальне виведення з обігу готівки при розрахунку за проїзд та ведення чіткого обліку пасажирів. Відповідно, вартість проїзду буде становити: з електронним персоніфікованим квитком «Картою тернополянина» у тролейбусі - 5 гривень, а для власників неперсоніфікованого проїзного квитка тривалого користування та при готівковому розрахунку - 6 гривень, у маршрутних таксі та автобусах вартість проїзду для власників персоніфікованої «Карти тернополянина» складе 6 гривень та 7 гривень - при розрахунку будь-якою іншою формою оплати».
Очільник Тернополя додає, що рішення про зміну тарифу з 20 грудня прийняте з метою надання усім тернополянам достатньо часу для виготовлення персоніфікованої «Картки тернополянина».
Відтак Сергій Надал закликає городян підтримати виведення з обігу готівку та в місячний термін до 20 грудня виготовити електронний персоніфікований квиток «Карту тернополянина».
Нагадаємо, оформити «Карту тернополянина» можуть особи, які прописані чи офіційно працюють у Тернополі., а також мешканці сіл, що увійшли до складу Тернопільської МТГ. Документи на оформлення карти можна подати у ЦНАПі (Центрі надання адміністративних послуг), в Управлінні соціальної політики міської ради та в оператора електронних систем міста.
Про засідання виконкому журналістів не попередили - ні анонсом на сайті міської ради, ні в інший спосіб.
Не знали про виконком і голови профільних депутатських комісій. Як повідомив "20 хвилин" голова транспортної комісії Іван Зінь, він очікував на висновок незалежної аудиторської фірми, яка перевіряла тарифи, але станом на 14.00 15 листопада так і не отримав. Тим часом виконком уже прийняв рішення.
Невідомо і те, хто був у складі комісії, яка проводила перевірку тарифів. Не надали такої інформації і депутатським комісіям. Мовляв, щоб не було тиску на людей, які роблять перевірку.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер
а надруковані квитки набагато дешевше , і коли колись продавали на зупинках булоб простіше і дешевше , так як водій небуде мати справ до грошей пасажирів , собівартість проїзду-рентабельність - 3,70 - 4,0 грн , і
громада міста зекономила 12 000 000 грн, поробили собі зарплати по
30 000 -28 000грн , тож звісно грошей небуде , бо треба ж бруківку купувати і класти на дальній пляж за бюджет міста - у нас що немає нагальних проблем у місті
яке бере за обслуговування карточок єлектронного проїзду Увага!!!
-12 000 000 млн гривень у рік, вони не думають про мешканців Тернополя,
а встановлюють свої ціни їм начхати на нас ,і вони придумають ще тисячі причин підняти тарифи для населення, і поділити мешканців України на своїх і чужих ,