Судили тернополянина, який в Угорщині скоїв смертельну ДТП, де постраждали восьмеро людей

Судили тернополянина, який в Угорщині скоїв смертельну ДТП, де постраждали восьмеро людей
  • Водій об’їжджав місце іншої ДТП і збив людей, які стояли на узбіччі. Вони вийшли з автобуса, який щойно потрапив в аварію. Двоє загинули на місці, ще шестеро отримали травми.
  • Чому справу розслідували в Україні і тут же відбулись суди? І чому дружини загиблих просили не відправляти водія до в’язниці, дізнавались «20 хвилин».

Вирок тернополянину за ДТП в Угорщині з восьми постраждалими проголосив днями Тернопільський міськрайсуд. Тоді двоє людей загинули, ще шестеро отримали поранення. «20 хвилин» дізнавались, чому слідство і суд відбувались на Тернопільщині, хоча сама ДТП сталась за межами країні. Та як водію вдалось уникнути в’язниці.

На лаві підсудних опинився водій Mercedes-Benz Sprinter, його звинуватили у порушенні правил безпеки дорожнього руху, що спричинили загибель двох людей та отримання травм шести потерпілими — за ч. 3 ст. 286 КК України.

Об'їжджав іншу ДТП і збив людей

— За даними слідства, 7 лютого 2020 року на автомагістралі М-3 в Угорщині тернополянин, керуючи автомобілем при наближенні до затору, утвореного внаслідок ДТП, не зменшив швидкості руху й зіткнувся з 2 транспортними засобами, — повідомили «20 хвилин» у Тернопільській обласній прокуратурі. — Втративши керування авто, обвинувачений допустив наїзд на 8 пішоходів, які щойно вийшли з автобуса, котрий потрапив у аварію та стояли на узбіччі.

Відео дня

Внаслідок ДТП двоє людей загинули, один потерпілий отримав тяжкі тілесні ушкодження, п’ятеро – тілесні ушкодження середньої тяжкості. Усі потерпілі – громадяни України.

— Так, будучи завчасно проінформованим, що попереду утворився затор із автомобілів, у яких були увімкнені габаритні та аварійні сигнали, водій не зменшив швидкість, а продовжив рух та допустив зіткнення із передньою лівою частиною попутного автомобіля Volvo-V70, після чого зіткнувся із правою боковою частиною попутного автомобіля VW Caravelle, — йдеться в обвинувальному акті.

Унаслідок зіткнень автомобілів, водій-тернополянин втратив керованість над своїм автомобілем Mercedes-Benz Sprinter, виїхав на праве узбіччя, де наїхав на пішоходів.

Судили водія у суді Тернополя. Як вдалось дізнатись «20 хвилин», чоловіка звуть Дмитром Ш., він пенсіонер, 1958 р.н. А ще опікується дуже хворою дружиною.

У суді свою вину він визнав повністю, повідомив, що дуже жаліє та картає себе за смерть і травмування людей. Просив суд врахувати щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення, повне відшкодування майнової та моральної шкоди усім потерпілим, його незадовільний стан здоров`я, наявність на утриманні онкохворої дружини, яка потребує його постійного догляду, а тому просив суворо його не карати, не позбавляти волі та не позбавляти права керування транспортними засобами.

Чому судили в Україні і не відправили за грати?

Чому слідство у справі ДТП, в якій на території іншої держави загинули і травмувались люди, проводили на Тернопільщині, тут також відбувався суд, пояснила спікер-суддя міськрайонного суду Анна Мостецька.

— Тернопільською обласною прокуратурою перейнято кримінальне провадження, передане Департаментом нагляду за розслідуваннями та підготовки обвинувачень Генеральної прокуратури Угорщини, відносно обвинуваченого за фактом кримінального проступку, що визначається як спричинення через необережність смертельної дорожньо-транспортної пригоди, у відповідності до частин (1) і (2) статті 56 Договору між Угорською Народною Республікою та Союзом Радянських Соціалістичних Республік про надання правової допомоги у цивільних, сімейних і кримінальних справах, підписаного 15 липня 1958 року у м. москві, — повідомила Анна Мостецька.

Як пояснила суддя-спікер міськрайсуду, згідно з Кримінальним кодексом Угорщини, діяння Дмитра Ш. відповідає ознакам кримінального проступку. І передбачається частиною (1), кваліфікується за пунктом b) частини (2) статті 235 Кримінального кодексу Угорщини та визначається як спричинення через необережність смертельної дорожньо-транспортної пригоди:

(1) особа, яка порушуючи правила дорожнього руху, заподіює через необережність іншій особі чи іншим особам тяжкі тілесні ушкодження, за такий кримінальний проступок карається позбавленням волі на строк до одного року;

(2) b) покаранням є позбавлення волі на строк від одного року до п`яти років, якщо кримінальне правопорушення спричинило смерть людей.

— Відповідно до ч. 5 ст. 598 КПК України, передбачено, що покарання, що призначається судом, не повинно бути суворішим від покарання, передбаченого законом запитуючої держави за таке ж кримінальне правопорушення, — повідомила Анна Мостецька. — Тому, на підставі наведеного, суд приходить до висновку, що обвинуваченому слід призначити покарання у виді позбавлення волі, без позбавленням права керувати транспортними засобами.

Отримав два роки умовно

Водночас з врахуванням пом`якшуючих покарання Дмитра обставин, даних про його особу, суд вважає за можливе на підставі ст. 75 КК України звільнити обвинуваченого від відбування покарання з випробуванням зі встановленням іспитового строку. А з метою забезпечення належної поведінки обвинуваченого у період його дії, на нього слід покласти передбачені п. п. 1, 2 ч. 1, п. 2 ч. 3 ст. 76 КК України обов`язки, які, на думку суду, будуть необхідні і достатні для його виправлення та попередження вчинення ним нових кримінальних правопорушень у майбутньому.

Одразу після ДТП Дмитро відшкодував всю шкоду шести травмованим, тому вони не подавали заяви про визнання їх потерпілими у справі. А двоє жінок, чоловіки яких загинули на дорозі в Угорщині, подали до Тернопільського міськрайсуду заяви, в яких просили не позбавляти чоловіка волі. І зазначили, що шкоду Дмитро їм відшкодував.

Суд врахував також, що чоловік доглядає важкохвору дружину, тому обмежився дворічним умовним терміном.  

Вирок може бути оскаржений до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області протягом 30 днів з дня його проголошення.

Довідка

Вирок в Судовому реєстрі https://reyestr.court.gov.ua/Review/113179124
 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • bgd maj

    Якийсь заможний напевне.....

keyboard_arrow_up