Умовно отримала водійка, яка на Симоненка збила на смерть 13-річного велосипедиста

Аварія, яка трапилася на вулиці Симоненка зранку 23 вересня близько 8.30, набула резонансу у Тернополі. Підліток, як повідомили у поліції, не переходив, а переїжджав пішохідний перехід на велосипеді, коли потрапив під колеса позашляховика. Хлопець невдовзі помер у лікарні, а водійку затримала поліція.
Вирок водійці Volkswagen Tiguan, яка у вересні збила підлітка-велосипедиста на Алясці у Тернополі, проголосив 6 грудня Тернопільський міськрайсуд.
«20 хвилин», нагадаємо, вже писали, що на На вулиці Симоненка зранку 23 вересня сталась ДТП. Як повідомляли читачі, збили дитину на велосипеді.
Не переходив, а переїжджав
Хлопець після наїзду позашляховика помер у лікарні, а водійку, яка його збила, а потім переїхала, затримала поліція. Підозру у скоєнні смертельної ДТП водій ці оголошували у СІЗО в день її ювілею. Санкція статті передбачає від трьох до восьми років позбавлення волі.
У коментарях під повідомленням про смертельну ДТП розгорілися неабиякі баталії. Одні стверджували, що хлопчина котив велосипед через перехід, а водійка їхала на чималій швидкості. Інші запевняли, що підліток їхав на велосипеді, а водійка не могла їхати зашвидко, виїжджаючи з-за повороту.
Коли стало відомо, що хлопчик помер у лікарні, з’явилась інформація у поліції, що він не переходив, а переїжджав пішохідний перехід. Така ж версія була озвучена в суді.
— Потерпілий переїжджав проїжджу частину дороги по нерегульованому пішохідному переході на велосипеді, — повідомили у поліції. — У цей момент кермувальниця Volkswagen Tiguan не встигла вчасно загальмувати та скоїла наїзд на 13-річного велосипедиста. Школяра бригада екстреної медичної допомоги доправила до лікарні, але, на жаль, за кілька годин він помер.
За даним фактом відкрили провадження, відповідно до частини 2 статті 286 (Порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинили смерть потерпілого) Кримінального кодексу України.
Що відомо про хлопця і водійку
Хлопець — Р.Ш., із багатодітної родини і навчався в школі на «Сонячному» — неподалік місця, де сталася аварія.
Про водійку відомо, що С.Г. проживає в передмісті Тернополя, є підприємницею. За даними поліції, у момент скоєння ДТП алкоголю у її крові не було. Швидкість водійка Volkswagen не перевищувала, вона зупинилася перед пішохідним переходом, пропускала пішохода. Почала рушати з місця, в цей момент хлопець раптово виїхав на перехід. Саме їхав, а не котив велосипед, наголошували у поліції. Цю інформацію силовики отримали завдяки відео з камер спостереження, а також свідченням свідків та очевидців, яких опитали в день аварії. Хлопчик їхав згори в напрямку ринку. Це чітко видно на відео.
У справі призначили експертизи: автотехнічну, транспортно-трасологічну, фототехнічну і судово-медичну.
Прокурор просила умовного терміну
Прокурор у суді підтримала обвинувачення у скоєнні ДТП, у якій загинув підліток і просила призначити обвинуваченій покарання у вигляді позбавлення волі на строк три роки з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк два роки та застосувати ст. 75 КК України, звільнивши обвинувачену від відбування основного покарання з випробуванням, встановивши їй іспитовий строк терміном два роки.
Адвокат обвинуваченої Віктор Карчевський просив не позбавляти підзахисну прав і теж звільнити від реального терміну покарання, засудивши її умовно. Просив врахувати, що обвинувачена з самого початку досудового розслідування визнавала вину, щиро розкаюється у вчиненому, відшкодувала завдану злочином шкоду, вперше притягується до відповідальності, веде добропорядний спосіб життя.
У судове засідання потерпілий, батько хлопчика, не з'явився, скерував на адресу суду заяву, у якій просив розгляд кримінального провадження проводити за його відсутності. Зазначив, що матеріальна та моральна шкода йому відшкодована в повному обсязі. І просив, якщо доведуть вину водійки, призначити їй найменше покарання, що передбачене законодавством України.
Чи буде апеляція?
— Визнати винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 286 КК України та призначити їй покарання у виді позбавлення волі на строк три роки з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк два роки, — так вирішив суд. — На підставі ст.75 КК України звільнити від відбування основного покарання у виді позбавлення волі з випробуванням, встановивши їй два роки іспитового строку.
Як пояснив «20 хвилин» адвокат засудженої, основне покарання — три роки тюрми, суд замінив умовним терміном. Додаткове, — позбавлення прав на два роки, залишається, відколи вирок вступає у законну силу. Тобто, якщо не подадуть апеляції, і ця інстанція не скасує вирок міськрайсуду, водійка два роки не матиме права сідати за кермо.
Вирок може бути оскаржений до Тернопільського апеляційного суду протягом 30 днів. «20 хвилин» поцікавилися у сторін процесу, чи буде апеляція. Адвокат родини загиблого хлопчика Андрій Кукурудза відмовився надавати коментарі, зазначивши, що не уповноважений на це. Адвокат засудженої Віктор Карчевський повідомив, що ще не обговорював з підзахисною цього питання, адже зараз вона вирішує проблеми зі здоров’ям, які у неї виникли. Проте припустив, що оскарження з їхнього боку скоріш за все не буде. У Тернопільській обласній прокуратурі «20 хвилин» повідомили, що оскаржувати вирок міськрайсуду не будуть.
Довідка
Вирок у Судовому реєстрі — https://reyestr.court.gov.ua/Review/123575396
Юридична довідка
Кримінальний кодекс України
Стаття 286. Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами
Ч. 2 Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, якщо вони спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження, — караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.
Читайте також:
Збили 13 річного хлопця на Алясці: він помер у лікарні
13-річний хлопчик, якого збила автівка на Симоненка, помер у лікарні
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Жити з дамокловим мечем над головою ой як важко.
В цій країні про існування законів знають?
Досі ще не бачив, щоб писали "далбайлоб" і "дибіл".
Водій повинна була обрати безпечну швидкість руху, але - згоден з коментарем нижче - "Гроші в Тернополі вирішують все".
ЇЇ швидкість не перевищувала 5км/год.
Таких далбайобів як ти, ці дегенеративні прокурори і дибіли які порушують пдр треба відстрілювати щоб в цій країні хоч трохи порядок був.