В аварії на Лесі Українки постраждала школярка

Поліція шукає очевидців аварії.
Працівники поліції розшукують очевидців дорожньо-транспортної пригоди, яка трапилася у Тернополі 30 листопада близько 15:30 на вулиці Лесі Українки. Там на нерегульованому пішохідному переході водій невстановленого авто збив дитину.
Про це повідомляє відділ комунікації поліції Тернопільської області.
13-річну дівчинку ввечері до лікарні на огляд привезла мама.
Якщо хтось бачив дану аварію або зафіксував відеореєстратором автопригоду, повідомте на лінію 102 або за номером +380 67 351 3837.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що в ДТП у Тернополя постраждала 9-річна дівчинка.
Що робити водію, який збив пішохода?
- Не ховайтеся та не тікайте, втеча значно збільшить відповідальність. Крім того, на місці події вам, можливо, вдасться врятувати життя постраждалому.
- Увімкніть аварійну сигналізацію та виставте знак аварійної зупинки.
- Огляньте потерпілого за його згодою (або мовчазною згодою, якщо людина непритомна) та викличте швидку. За можливості надайте медичну допомогу. Якщо необхідно, самостійно відвезіть потерпілого в лікарню. В ідеалі — на іншому авто, щоби не порушити картину ДТП. Якщо такої можливості немає, зафіксуйте місце аварії відеореєстратором або сфотографуйте на телефон.
- Викличте поліцію та адвоката, якщо він у вас є.
- До приїзду поліції дістаньте картку пам’яті зі свого відеореєстратора або зніміть його. Пояснення та запис з камери давайте правоохоронцям тільки після бесіди з експертом автотехніки та адвокатом. Вони допоможуть вам відновити події ДТП та побудувати лінію захисту. До цього моменту посилайтеся на шоковий стан.
- Знайдіть свідків події. Запишіть їхні прізвища, адреси, номери телефонів.
Яких правил мають дотримуватися водії?
- Сприяти безпеці умов для пересування найуразливіших учасників дорожнього руху.
- Не сідати за кермо в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
- Надавати перевагу руху пішоходу, який перебуває на зебрі.
А пішоходи?
- Рухатися тротуарами, пішохідними або велосипедними доріжками, узбіччями, а якщо їх немає — краєм проїзної частини дороги.
- Керуватися сигналами регулювальника чи світлофора, якщо вони є.
- Не виходити на дорогу позаду нерухомого транспорту або іншої перешкоди, яка обмежує видимість.
- Якщо не встигли перейти дорогу, перебувати на острівці безпеки чи на лінії, яка розмежовує транспортні потоки протилежних напрямків. Якщо таких ділянок немає, слід зупинитися на середині проїзної частини.
- Не затримуватися й не зупинятися без необхідності на проїзній частині автодороги, вулиці чи залізничному переїзді.
- Не переходити дорогу, якщо назустріч прямує транспорт із увімкненим проблисковим маячком та спеціальним звуковим сигналом.
Про що також не варто забувати пішоходам?
Не можна перетинати дорогу в невстановлених місцях, раптово вибігати чи виходити на дорогу (навіть на пішохідному переході). Втім пішохід має перевагу на перехід проїзної частини у визначених для цього місцях або якщо є сигнал від регулювальника.
Читайте також
- У Тернополі двоє дітей потрапили в аварії поки переходили дорогу через пішохід
- В ДТП у Тернополі постраждала 9-річна дівчинка
- Біля Великих Бірок перекинувся рейсовий автобус. Є постраждалі
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Читач04
Руслан Украинец