Велосипедист помер в лікарні. Як водій молоковоза, який його збив, уникнув тюрми

Велосипедист помер в лікарні. Як водій молоковоза, який його збив, уникнув тюрми
Фото поліції

Аварія трапилася 7 травня близько у Почаєві. Водій автомобіля ГАЗ 3307 збив 54-річного велосипедиста. Той потрапив під колеса вантажівки, повертаючи ліворуч. Чоловіка швидкою доправили до лікарні, але через кілька годин він помер.

Водію молоковоза, який збив велосипедиста у Почаєві, проголосив вирок Кременецький райсуд. Керманич, як дізналися «20 хвилин», відбувся умовним терміном.

 

За кілька годин помер у лікарні

Аварія з потерпілими, нагадаємо, трапилася 7 травня близько 11.50 у Почаєві. Працівники поліції встановили, що водій автомобіля ГАЗ 3307 допустив наїзд на велосипедиста 1970 року народження. Потерпілий потрапив під колеса вантажівки, здійснюючи маневр повороту ліворуч. Чоловіка бригада екстреної медичної допомоги госпіталізувала до лікарні, але врятувати життя велосипедисту не вдалося. Житель Почаєва від отриманих травм помер.

Відео дня

— За даним фактом слідчі відкрили кримінальне провадження, відповідно до частини 2 статті 286 Кримінального кодексу України, — повідомляли тоді у поліції. —  Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.

Водія звинуватили за порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило смерть потерпілого.

У суді він провину визнав повністю. Пояснив, що рухався зі швидкістю 40-50 км/год. У попутному з ним напрямку рухався велосипедист, який на відстані 5-6 метрів від нього почав повертати ліворуч. Оскільки відстань до велосипедиста була мала, то він не зміг уникнути наїзду.

 

Чому відбувся умовним терміном?

При призначенні покарання просив врахувати, що він відшкодував потерпілій всі витрати, вибачився. Та просив не позбавляти його прав керування, бо втратить роботу. І потерпіла у суді просила умовного терміну покарання для водія.

— Суд також враховує, що на момент вчинення ДТП обвинувачений у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння не перебував, є водієм ТОВ «Кременецьке молоко», яке віднесено до критично важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період та на підприємстві відсутня можливість заміни обвинуваченого іншим водієм, — йдеться у матеріалах справи, про які дізнаємося із Судового реєстру. — А тому суд вважає, що обвинуваченому слід призначити основне покарання в межах санкції статті обвинувачення у виді позбавлення волі на певний строк, і не вбачає підстав для необхідності призначати обвинуваченому додаткове покарання у виді позбавлення права керувати транспортними засобами.

Водія молоковоза визнали винуватим у смертельній ДТП та засудили до 4 років позбавлення воді без позбавлення права керувати транспортними засобами. Тим же вироком суд звільнив його від основного покарання, встановивши іспитовий строк на два роки.

З нього стягнули понад 7,5 тис. грн за лікування постраждалого в ДТП, а також майже 30 тис. грн. за проведені у справі експертизи.

Вирок може бути оскаржений до Тернопільського апеляційного протягом 30 днів з дня його проголошення.

 

Довідка

Вирок у Судовому реєстрі — https://reyestr.court.gov.ua/Review/122801417 

 

Юридична довідка

Кримінальний кодекс України

Стаття 286. Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами

ч. 2 Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, якщо вони спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження, — караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.

 

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up