«Вміння добре триматися на льоду не завадить нікому, - пише у соцмережах тернополянка Яніна Чайківська. - Декілька днів поспіль утруднене пересування бруківкою в місті таки спонукало мене замовити похідні кішки для чобіт. Люблю я ходити пішки на роботу чи з роботи».
Особливо важко було дослизькатися з «Березоля» до ТНЕУ. Ліпше б пробігла пару кілометрів в той час, пише жінка.
Під постом жінки – десятки коментарів обурених тернополян. Всі розповідають власні історії, як мало не вкрутили в’язи на льоду у місті. Та діляться рецептами, що найнадійніше в слизькому бруків очному Тернополі взимку – льодоступи.
Хто має дати раду слизькій бруківці і яким чином зробити її безпечною взимку – ми поцікавились в управлінні ЖКГ міськради.
Відповідальними за посипання прибудинкових територій є обслуговуючі підприємства, в ОСББ – голови ОСББ, запевнили комунальники.
- Обслуговуючі підприємства, колишні комунальні або жеки, - заготовляють посипальні матеріали заздалегідь та, при потребі, докуповують їх впродовж зимового періоду, - кажуть у міськраді. – Напередодні зимового періоду кожне із них було перевірене на предмет підготовки до зими.
Очищенням прибудинкових територій від снігу та посипанням займаються майже п’ять сотень двірників, які працюють у підприємствах, що обслуговують житловий фонд та техніка, яка належить обслуговуючим підприємствам, адже кожне ПП має свою техінку та забезпечені сіллю і піском. У будинках, де створені ОСББ, цей обов’язок перебрали на себе співвласники в обличчі голови об’єднання. Те ж саме стосується і медичних, шкільних та дошкільних закладів, підприємств та установ – їхні а прилеглі території прибираються та посипаються або власними силами, або ж на умовах укладення договорів із відповідними організаціями, - кажуть комунальники.
Працівники підрядних організацій «Авакс Проф» та «Міськшляхрембуд» здійснюють посипання міських тротуарів піщано-сольовою сумішшю.
За “Дорожньою картою” встановлені цілодобові чергування, у відповідності до яких працівники підрядних організацій через кожних дві години здійснюють виїзд на вулиці і приймають рішення спільно із відділом технічного нагляду щодо доцільності здійснення посипання вулиць чи проведення інших робіт.
Стосовно якості прибирання прибудинкових територій, то тут наглядає муніципальна поліція, представники якої надають відповідальним приписи на усунення недоліків.
Уникнути «кірки» у таких випадках неможливо, а посипальний матеріал залишається під льодом. При плюсовій температурі не здійснюється посипання до настання мінусової, адже тоді пісок вкривається кіркою, відтак роботи є неефективними.
Важко уникнути слизькості і при низькій мінусовій температурі, коли посипальні матеріали перестають зчіплятися із поверхнею тротуарів, а сіль – перестає реагувати, нарікають комунальники.
Якщо привентивне посипання проїжджих частин дає кращий результат внаслідок безперервного руху транспорту, то на тротуарах, на жаль, такого ефекту досягнути не вдається.
Ознайомитися із дорожньою картою утримання шляхово-мостового господарства м. Тернополя в зимовий період, у якій розповідається про рівні оповіщення та про передбачені маршрути, можна сайті komun.te.ua.
Про неналежне утримання в зимовий період інформуйте на гарячу лінію ТМР за номером 15-80. Тут з’ясують, хто відповідальний за ту чи іншу територію.
- підприємство «Міськшляхрембуд» обслуговує мікрорайони: «Дружба», Кутківці, Пронятин та «Березовиця».
- товариство з обмеженою відповідальністю «Авакс Проф» здійснює прибирання Центру, «Нового світу», «Сонячного» та «Східного».
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 12 від 19 березня 2025
Читати номер
marijka
Марія reply marijka
тойво