Водій автобуса, який потрапив у ДТП, де загинули троє студентів, вийшов під заставу

- Головне, чого зараз хоче Андрій О., — зустрітись з родичами загиблих хлопців, вимолювати в них пробачення і допомогти фінансово. А щодо покарання за смертельну ДТП, каже: нехай все буде по закону.
- У коментарях під попередніми матеріалами про цю ДТП на сайті «20 хвилин» читачі щиро співчували і родичам загиблих хлопців, і водієві. Сотні людей писали, що добре знають чоловіка як порядку людину і уважного водія. Та навіть готові були скидатись грошима, аби він бодай вийшов під заставу.
Водій автобуса, який перекинувся неподалік Тернополя і внаслідок ДТП загинули троє людей, вийшов під заставу. На час слідства він перебуватиме на волі, якщо не порушуватиме обов’язків, покладених на нього.
Заставу внесли після того, як у міськрайсуді обрали міру запобіжного заходу Андрію О. (у нас є повні дані водія, однак ми не називатимемо їх до завершення слідства – прим. авт.). у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави у розмірі 402 тис. грн.
Гроші внесли на казначейський рахунок приблизно через тиждень після самої ДТП, повідомив адвокат підозрюваного водія Віктор Карчевський.
«20 хвилин» дізнавались, які зміни відбувались у цій справі та чи зустрічався водій із родичами загиблих хлопців.
Працівники ІТ-компанії повертались додому
Нагадаємо, аварія трапилась 19 лютого близько 22:30 на автодорозі «Івано-Франківськ-Бучач-Тернопіль» при в’їзді в село Стара Брикуля, Микулинецької територіальної громади. Там перекинувся автобус, який здійснював нерегулярні перевезення «Буковель-Тернопіль». За попередньою інформацією, водій автобуса на слизькій дорозі не впорався з керуванням, з'їхав у кювет і там перекинувся. Про це повідомив речник головного управління Нацполіції в області Сергій Крета.
За словами начальника ГУНП в Тернопільській області Олександра Богомола, на момент ДТП в транспортному засобі перебували 34 пасажири. Хоча рятувальники давали інформацію про 39 (!). Троє з них загинули. Чотирьох з забоями, переломами та іншими тілесними ушкодженнями госпіталізували до лікарні. Одна людина у важкому стані.
Даний факт внесений до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до частини 3 статті 286 (Порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинили загибель кількох осіб) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років.
За нашою інформацією, автобусом повертались додому до Тернополя люди, які працюють в ІТ-компанії.
Загинули два Олега та Мар’ян
Одного з трьох студентів — майбутнього юриста Олега Рачука 21 лютого провели в останню путь. Олег був першокурсником магістратури юридичного. Він не був працівником компанії, але поїхав у подорож зі своєю дівчиною, яка була працівницею.
Олега Максиміва в останню путь провели 22 лютого у Підволочиську. Він навчався на 4 курсі факультету комп’ютерних інформаційних технологій, але вже був крутим ІТ-шником, об’їздив пів світу і друзі кажуть, що без перебільшення йому все вдавалося одразу добре.
Мар’ян Мисак навчався на 1 курсі магістратури у ЗУНУ. У вересні йому виповнилось 23, і він родом з Калуського району Івано-Франківської області, де з ним прощалися 22 лютого. Його життєвим кредом було: «Все, що ти бачиш у світі, є результатом з твоїх власних поглядів».
— Як батьки і рідні цих дітей колись знайдуть сили мене простити... — голос Андрія О. у суді тремтів. Очі були повними сліз, — я сам батько 4 дітей. Прошу Бога, аби дав їм сили це горе пережити. Я волів би там лишитись замість тих дітей...
Що відомо про водія
Андрій Петрович О. — і водій, і підприємець. Народився 29 листопада 1968 року у Тернополі. У нього є дружина, 4 повнолітніх дітей та старенька мама, яка хворіє. Проживає у Тернополі, на «Східному». Автобус, на якому група поверталась в той фатальний вечір, теж належить йому за правом власності. Понад 30 років водійського стажу, 25 років за кермом автобуса. Донедавна жодного ДТП, жодного «криміналу» чи порушення правил. А ще — стоси грамот за бездоганну роботу та подяк — саме він надавав автобус та евакуював в час війни понад 2 тисячі осіб із Бахмута, Харкова, Запоріжжя, Києва, Херсонщини…
— Ви вибачте, я в шоці, я не дуже можу говорити, — журналістка у суді підійшла до скляної «клітки», де перебував чоловік, у перерві судового засідання. Голос чоловіка тремтів, слова ледь-ледь було чути. — Як батьки і рідні цих дітей колись знайдуть сили мене простити... Я не знаю, як то сталось. Я не знаю, як я живу і як далі житиму з цим. Я не знаю, як просити Господа, аби поміг рідним пережити ту біль втрати. Це їхні діти загинули… Я сам батько чотирьох дітей. Краще б я сам там лишився на тій дорозі. Краще… Тільки б ті діти жили…
Чоловік раз за разом просив пробачення. Не голосно, майже шепотів. І на нього теж було боляче дивитись. Просив пробачення у рідних загиблих дітей. Просив у Бога. Просив...
Врешті суд вирішив залишити під вартою на 60 діб з правом внесення застави у розмірі 402 тис. грн. І, як вдалось нам дізнатись від адвоката, гроші знайшли і внесли.
Допомогли добрі люди
— Для цієї родини це була завелика сума, тому достеменно не можу сказати, хто і як збирав кошти на заставу, — каже адвокат Віктор Карчевський. — Але у розмові із дружиною я почув від неї, що добрі люди допомогли.
Водій Андрій О. зараз намагається зустрітись зі всіма потерпілими, родинами загиблих хлопців. З деким вже спілкувався, і, попри всю трагічність ситуації, рідні загиблих дуже адекватно до нього ставляться, каже адвокат. Дехто навіть казав, мовляв, добре, що подзвонили, ми не хотіли б вам ще більше нашкодити.
— В мого клієнта позиція категорична: адвокат йому потрібен, бо ніколи до цього не стикався з подібними ситуаціями, щоб все правильно зробити, — поділився Віктор Карчевський. — Він нічого не хоче оскаржувати, спростовувати, шукати виходи, щоб послабити відповідальність. У мене чималий досвід у такій роботі, і зазвичай клієнти шукають шляхи, як уникнути відповідальності. Тут інше. Він каже, що відповідатиме за законом за все. Зараз головне попросити пробачення у родин загиблих і допомогти їм фінансово. По можливості.
Наразі адвокат з клієнтом співпрацюють зі слідством. У цій справі в даний час залучені максимально всі служби, які проводять перевірку на цій дорозі. На місці ДТП працювали комісії, вони мають надати слідчому результати своїх перевірок.
— Багато людей писали в коментарях, зокрема на сайті «20 хвилин», що на цьому місці часто траплялись ДТП і не так давно на тій ділянці теж злетіла машина, — каже Віктор Карчевський. — Ми чекаємо результатів слідства. А наша головна задача зараз спілкуватись з потерпілими. Андрій не раз казав мені, мовляв, краще би я був на тому місці. І не знає, як він це має переджити і жити далі.
Щодо закидів у коментарях, мовляв, чому водій на маршруті був один і чому не було напарника, Віктор Карчевський зазначив: норма для водія — 700 км. У цьому випадку кілометраж був значно меншим.
Автобус арештовано, водій вдома
— Автобус, який потрапив в ДТП, зараз арештований, власнику його не віддадуть принаймні доти, доки не проведуть всі експертизи, — каже Віктор Карчевський. —Андрій О. здебільшого перебуває вдома, адже його пересування обмежено. Його підтримують рідні і навіть сторонні люди. А от сам Андрій себе пробачити не може…
Адвокат, який має чималий досвід у роботі з ДТП, — як адвокатської, так і до цього поліцейської, каже, що був на місці аварії. І попри чималий стаж роботи сам не може зрозуміти, що і як там сталось. Каже, в тому місці прилягання другорядної дороги до головної на самому повороті.
— Я думаю, обочина була мокра. Ймовірно, задніми колесами автобус потрапив на болото і його понесло. Слідство розбереться у всьому, — каже Віктор Карчевський.
«20 хвилин» й надалі стежитиме за розвитком ситуацій у цій ДТП та повідомлятиме про все читачів.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Нехай суд буде справедливим.
Нехай біль батьків загиблих хлопців не ожесточить їх серце ..бо аварія була злим роком і для них ,і для водія.
Всім сил пережити це горе...