«Я досі не навчилася жити без нього». Чому не закрили справу ДТП, де загинув 29-річний водій

«Я досі не навчилася жити без нього». Чому не закрили справу ДТП, де загинув 29-річний водій

Аварія сталась 5 листопада 2023 року на Кременеччині. Nissan Qashqai зіткнувся з Porsche Cayenne. У результаті ДТП водій Nissan загинув на місці, трьох пасажирів з іншого авто доправили до лікарні. Слідство саме загиблого звинуватило у смертельній ДТП, але рідні чоловіка оскаржують це у суді. Подробиці дізнавалися «20 хвилин». 

«Ми рік живемо судами і не погоджуємося, що в ДТП винен мій брат. У нас є дуже багато сумнівів. Звичайно, простіше все списати на того, хто загинув. Нібито експертиза показала, що саме він виїхав на зустрічну. Знайшли свідків, хоча на місці нікого не було, крім людей, які  їхали в іншому авто. Тому ми пішли до суду», — каже сестра загиблого 29-річного Михайла Городника з Вінниччини, який загинув рік тому у ДТП на об’їзній Кременця.

 

Відео дня

 

Водій загинув, четверо травмованих

— Наше життя кардинально змінилося за рік, — сестра загиблого пані Альона плаче. — В мене у Вінниці залишилися мама, бабуся, вони живуть на самоті, бо я маю двох маленьких дітей і не маю змоги часто їх навідувати. Сама проживаю у Луцьку. Зараз час неспокійний — я буквально живу на телефоні. Брат дуже часто сниться — нам, друзям. Коли питаємо, як і що там сталося на вечірній трасі, він лише посміхається. Він завжди був добрим навіть на ворогів ніколи не тримав на когось зла. Я досі не навчилася жити без нього… 

Жінка каже, вони змушені добиватися справедливості у судах. «20 хвилин» вислухали також позицію адвокатів двох братів-пасажирів Porsche. Що вдалося з’ясувати і чому справу, коли обвинуватили в смертельній ДТП саме загиблого, таки розглядають у суді, а не закрили, як зазвичай, на етапі досудового розслідування у зв’язку зі смертю обвинуваченого? 

Аварія, нагадаємо, сталась 5 листопада 2023 року близько 18.40-19.00 на об'їзній дорозі міста Кременець і набула неабиякого резонансу.
За інформацією поліції, водій Nissan Qashqai – житель Вінницької області, пан Михайло виїхав на смугу зустрічного руху і допустив зіткнення з Porsche Cayenne, яким керувала жителька Кременеччини.

— У результаті зіткнення водій Nissan Qashqai від отриманих травм загинув на місці події, — повідомили у відділі комунікації головного управління Нацполіції в області. — Трьох пасажирів з іншого авто доправили до лікарні.

Рідні Михайла рік тому зверталися до «20 хвилин» з проханням відгукнутися свідків аварії. На жаль, кажуть, не відгукнувся жоден. А тоді родичі стверджували: чоловік мав шість років водійського стажу. Михайло був дуже уважним водієм і чітко дотримувався правил, переконували родичі. 

— Він ніколи не порушував. Завжди дуже ретельно доглядав за авто і того вечора, хоч на вулиці була плюсова температура, підготував машину до поїздки та «перевзув» колеса. 5 листопада в аварії на Кременеччині загинула ще зовсім молода людина, віком 29 років — Городник Михайло Юрійович, — до редакції зверталася сестра чоловіка пані Альона. 

 

Їхав до сестри

Того вечора Михайло виїхав з Вінницького району, де проживає родина, до Луцька. Сестра згадує, як зателефонувала братові о 18.58, потім знову і знову — телефон мовчав. Дзвонили періодично до чоловіка і їхній дядько, мама, і сестра — безрезультатно.

— Тоді ми зрозуміли, що щось трапилось, — пригадує пані Альона. — Наш дядько зателефонував в поліцію, цікавився, чи не було ДТП. Врешті йому все підтвердили: аварія з летальним випадком трапилась на об’їзній Кременця. Було дуже багато збігів. Ми одразу виїхали на місце події.

Це було близько 20.00, а через дві години, які знадобились на дорогу, рідні дістались місця ДТП. Приїхала сестра і їхній з братом рідний дядько, пригадує жінка.

— Перше, що ми побачили — тіло брата в положенні сидячи було біля його машини, а більше нікого на місці не було, — поділилась пані Альона. — На моє питання, чому він досі тут і чому сидить, чому нікого більше немає, — мені відповіли лише, що тривають слідчі дії.

Михайло ще не встиг створити власної сім’ї, проживав із родиною у Вінницькому районі та займався ІТ, розповідали рідні. Того вечора він їхав до Альони в гості у Луцьк.

— Я запитала в поліцейських, чи є свідки аварії, бо в нас виникло дуже багато запитань, але мені сказали, що свідків немає. Жодного, — каже жінка. — Припускаємо, що люди просто не захотіли чекати чи побоялись, але це об’їзна дорога, там завжди багато транспорту. Нам дуже важливо знати правду.  

 

Справу не закрили. Чому?

Авто, яким керував брат, було оформлене на маму, проте це було другою машиною Михайла.

— Він ніколи не пішов би на обгін, якби не був впевнений у безпеці, раніше він ніколи не порушував жодних правил, не «ганяв», то чому саме зараз так сталось? — запитує жінка. 

За допомогою власних джерел «20 хвилин» з’ясували, що в Porsche Cayenne були четверо людей. Двоє братів, за словами їхніх адвокатів, були на задньому сидінні, їхні дружини спереду. Серед них і працівниця Пенсійного фонду. Один з чоловіків працював тоді експертом у структурі, що займається авто, а його брат керував однією з комунальних установ Кременця. Про четверту жінку, яка була в авто, журналісти здобули мало інформації. 

За інформацією джерела «20 хвилин», їхали вони з Почаєва.
Всі четверо, водійка і пасажири Porsche, отримали різні травми. Згодом експерти, за словами адвокатів, встановили, що у жінок легкі травми, у чоловіків — середньої тяжкості.

Чому справу не закрили після завершення слідства, ми «20 хвилин» поцікавилися у поліції.  

— У п. 5 ст 284 Кримінально-процесуального кодексу йдеться, що справу закривають у зв’язку зі смертю підозрюваного, але коли родичі звертаються із заявою про реабілітацію, справа йде до суду, — повідомив речник поліції Тернопільщини Сергій Крета. — Щодо даної ДТП, родичі скористалися таким правом, і слідчі ще влітку направили справу до суду. 

І лише суд може надати правову оцінку діям водіїв обох транспортних засобів, кажуть у поліції. Вони ж, запевняють, всі зібрані матеріали передали до суду. Зокрема й результати експертиз, отриманих в рамках розслідування кримінального провадження в даній ДТП. 

 

Чому сумніваються рідні

Натомість сестра загиблого пояснила, що їхня родина не погоджується з багатьма доказами у справі. Є багато сумнівів, які хочуть розвіяти у суді. 

Адвокат родини загиблого Віктор Жємєля підтвердив, що мають багато сумнівів, тому й пішли до суду. Сподіваються на встановлення істини у цій інстанції, проте не виключають, що дійдуть до Верховного суду, якщо на етапі суді першої інстанції чи апеляції їх не почують. 

— Сумнівів дуже багато, — каже адвокат Віктор Жємєля. — Скажімо, чому усі четверо, які були в Porsche, відмовилися давати покази? Чому їх змінювали в суді? На ділянці, де сталася ДТП, ми проїхали і нарахували близько 30 камер відеоспостереження. То чому у слідства є дані лише з однієї і тієї, де нічого толком не видно? Чому потерпілі відмовляються від експертизи, яка має встановити, хто і де сидів в Porsche, якщо їм нічого скривати? Чому не зазначені точні дані понятих у справі, якщо вони справді були на місці ДТП і ставили підпис? І таких «Чому?» у нас чимало. 

 

Що кажуть адвокати постраждалих

— Тут є багато неточностей, змін свідчень та брехні, і ми не відступимо, доки не дізнаємося правду, — каже Віктор Жємєля. — Є припущення, що багато чого у цій справі є лише на папері. Тому є сумніви, що слідство у справі цієї ДТП дійшло правильних висновків. Тут багато деталей на це вказують. Зокрема й те, що на ранок після ДТП, коли ми приїхали на місце зі своїми експертами, вже було все прибране, а асфальт вимитий. Це нонсенс. Експерти не могли побачити навіть місця зіткнення! Крові ніхто не хоче. Але істина має бути встановлена у суді. Будь-якої інстанції. 

У суді потерпілими визнані двоє братів. «20 хвилин» поспілкувалися з адвокатами обох, аби почути й їхню позицію. 

— Я представляю інтереси одного з братів, який після травм, отриманих в ДТП, тривалий час лікувався, зараз бере участь в судовому засіданні, — каже адвокат Віталій Сідоров. — Рідні й адвокат загиблого не погоджуються з тим, хто був за кермом Porsche. Але є висновки експертизи, яка доводить, що ДТП сталася з вини особи, яка загинула. То чи не все рівно, хто був за кермом Porsche? 

Зараз справа на етапі допиту свідків, каже адвокат. На його переконання, органи поліції якісно провели розслідування, детально вивчивши обставини ДТП. Якими аргументами оперуватимуть опоненти — з’ясують у залі судового засідання, каже Віталій Сідоров.   

Справа цієї ДТП мала резонанс, тривалий час проводилося досудове розслідування, слідчими призначені близько двох десятків експертиз, каже адвокат іншого потерпілого Богдан Шуляр. 

— Вилучені відеозаписи, зібрані інші докази, якими було підтверджено, що до ДТП призвели дії водія Nissan, який загинув, — каже Богдан Шуляр. — Внаслідок цієї пригоди потерпіли й інші люди – зокрема пасажири і водійка Porsche. Справу мали закрити, але родичі загиблого скористалися правом на його реабілітацію, тому матеріали пішли до суду. 

За словами адвоката, жінки отримали легкі тілесні ушкодження, а чоловіки — середньої тяжкості. Клієнт Богдана Шуляра, як запевняє адвокат, досі не відновився і проходить реабілітацію амбулаторно. 

«20 хвилин» й надалі стежитимуть за цією справою та повідомлятимуть про зміни читачів. 


 

Читайте також: 

У Кременці в ДТП загинув водій Nissan Qashqai

Рідні загиблого 29-річного водія шукають свідків аварії, що трапилася у Кременці 5 листопада

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Sasha

    Мають понести покарання. Бо не все  купується.

keyboard_arrow_up